2019 m. vasario 17 d. 05:24 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  TV ir radijas

TV ir radijas

"Nelinkėk man geros medžioklės!"

"Nelinkėk man geros medžioklės!" nuotrauka, foto

Po trumpų vasaros atostogų į BTV eterį sugrįžo patobulėjusi laida medžiotojams - "Tauro ragas". Kalbinome naująją laidos vedėją Tomą Jokubaitienę.

Suintrigavote, jog turinti anglų filologės išsilavinimą, nepabūgote vesti tokią vyrišką laidą. O ir pati dažnai dalyvaujate medžioklėse.

Visi mane supantys žmonės susiję su gamta, medžioja mano tėvelis (beje, iki šiol vedęs laidą "Tauro ragas"), brolis ir vyras. Ir namuose pilna trofėjų, įdomiausi - iš medžioklės Karelijoje.

Aš pati labiau mėgstu stebėti, fotografuoti gamtą, dar nesu pakėlusi šautuvo prieš jokį žvėrelį. Gal reikia iki to "priaugti". Turiu tris šunis: vokiečių aviganis ir laika gyvena voljere, o mano mylimiausias estų skalikas Teta gyvena su manimi. Skalikė yra mano lepūnėlė ir numylėtinė, nors šiaip - atletiška, labai mėgsta meilę ir dėmesį ir mes su ja einame į darbą, poilsiaujame ir viską darom kartu. Medžioklėje Teta - puikus žvėries ieškotojas, pėdsekys.

Kokios laidos temos?

Aktualiausios: gamtosaugos, nauji medžioklės įstatymai, miškininkystė ir visa, kas rūpi medžiotojams. Beje, mūsų medžiotojai jau baigia išsiauklėti, elgiasi etiškai, humaniškai, tačiau visuomenės požiūris į juos itin negatyvus. Stengsimės tai pakeisti.

Vasarą dar nesinori žmonėms galvų apkrauti rimtais dalykais, tad stengiamės papasakoti apie šventes, apie prasidėjusią stirninų, šernų medžioklę, kalbamės, ar humaniška medžioti pašarinėse aikštelėse. O brakonieriavimas - viena opiausių mūsų temų.

Rengsime reportažus iš įvykio vietos, tikimės, kupinus netikėtumų miške ir pelkėse. Būna, kad važiuoji pamiške, pamatai balą, į kurią nekreipi domės, ir įklimpsti taip, jog visas vakaras praeina gelbstint automobilį.

Artimiausioje mūsų laidoje apie žvėrių šėrimą ir viliojimą matysite juokingų epizodų: kaip medžiotojas įlipo į bokštelį ir susizgribo, jog paliko šovinius...

Bet labiau žiūrimos laidos apie gamtą, kuriose žmonės rūpinasi gyvūnų rūšių išsaugojimu, gelbsti kiekvieną padarą, o medžioklę daugelis priskirtų "žudymo kultūrai".

Na, kaip kas supranta medžioklę. Labiau eruditiškas žmogus, iš arčiau su tuo reiškiniu susidūręs, supranta, kad tai ne tik žudymas, bet ir gyvūnų globa, šėrimas žiemą, pašarinių aikštelių rengimas. Padeda natūraliajai atrankai; padidėjus kurių gyvūnų populiacijai, juos užpuola ligos. Pagelbėja ūkininkams, kai šių pasėlius užpuola žvėrys.

Pasakosime apie vyrišką, savų ypatumų turinčią medžiotojų draugystę, jų išpažintis, tradicijas bei... prietarus. Tarkime, nevalia linkėti geros medžioklės... Kiek man teko pažinti, medžiotojai myli gamtą ir yra labai šilti, vaizduotę turintys žmonės. O kokiame Lietuvos regione medžiotojai akyliausi ir taikliausi, profesionaliausi? Visur tokių yra. Kiekvienas klubas turi savitas vidaus taisykles, kurioms paklūsta, savus išgyvenimus.

O duoklė filologės profesijai: gal rašote knygą apie medžioklę ar kuriate eiles?

Kol kas man įdomu medžioklė, o aš medžioju tai, kas įdomu mūsų žiūrovams. Skaitau aibę pažintinės literatūros anglų kalba - apie miškininkystę, renku informaciją apie medžiotojų licencijų įsigijimo taisykles užsienio šalyse. Ir įdomybes: tarkime, varnų medžioklę Japonijoje (toje šalyje, beje, be galo sunku įstoti į medžiotojų draugiją), apie Amerikos ir kitų šalių medžioklės ypatumus. Tad pažintine prasme laida turėtų būti įdomi ne tik profesionalams.

Ivona ŽIEMYTĖ

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

TV ir radijas

Laisvės turime tiek, kiek jos nusipelnėme ir sugebėjome pasiimti, portalui LRT.lt sako...

Sausio 13-oji LRT: stumdė, spardė, puolė buožėmis nuotrauka, foto

Ketvirtadienio vakarą LNK televizijos laidoje „Valanda su Rūta“ žinomi Lietuvos žmonės dalijosi...

Ramūnas Vyšniauskas: kavos puodelio savikaina – tik 7 centai nuotrauka, foto

Trečiadienį paaiškėjo, kas taps 2019 metų nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos vedėjais. Atrankų...

Paaiškėjo nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos vedėjų duetas nuotrauka, foto

Ten auga laukiniai. Vaiknamiai, atsilikėliai – tokius šiltame tėvų glėbyje augusių bendraamžių...

Tapti milijonieriumi įkvėpė gyvenimas vaikų namuose nuotrauka, foto

Pralaimėjęs „Neptūnas“ kausis dėl KMT bronzos nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ neatsigavo nuo ankstyvų tolimų Vilniaus „Ryto“ dūrių ir „Kidy Tour“...

Sankt Peterburge sugriuvo pastatas - viduje yra žmonių nuotrauka, foto

Pasaulis, Sankt Peterburge, Lomonosovo gatvėje esančiame penkiaaukštyje sugriuvo namo pertvaros, pranešė „RIA Novosti“, nurodydama skubios...

Alytuje „Dragūnas“ nukovė „Varsą-Stronglasą“ nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai šeštadienį Alytuje įsirašė dar vieną pergalę Lietuvos rankinio lygoje....

Šventinė mero kalba - su netikėtomis įžvalgomis nuotrauka, foto

Klaipėda, "Žmonės kartu gali padaryti tai, ko nepajėgtų padaryti pavieniui. Kiekvieno žmogaus...

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Pasaulis, Paskelbta prieš 10 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...