2017 m. lapkričio 23 d. 07:37 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  TV ir radijas

TV ir radijas

Naujas radijo laidų ciklas "Etnoratilai: kultūros paveldas ir gyvoji tradicija"

Naujas radijo laidų ciklas "Etnoratilai: kultūros paveldas ir gyvoji tradicija" nuotrauka, foto

© Laidos rengėjų nuotr.

Lietuvos Respublikos Seimas 2015-uosius metus paskelbė Etnografinių regionų metais, įvertinęs, kad viena iš svarbiausių Europos Sąjungos regioninės politikos krypčių yra regioninio, istorinio ir kultūrinio savitumo išsaugojimas bei pabrėžęs Lietuvos etnografinių regionų savitumo puoselėjimo svarbą.

Viešoji įstaiga „Vieno aktoriaus teatras“, šiemet jau rengianti kompozitoriaus, valstybės ir visuomenės veikėjo, kunigaikščio Mykolo Kleopo Oginskio 250-osioms gimimo metinėms dedikuotą radijo projektą „Tėvynės labui“, nuo balandžio 18 d. kas antrą šeštadienį Extra FM programoje pristatys naują radijo laidų ciklą „Etnoratilai: kultūros paveldas ir gyvoji tradicija“, skirtą Etnografinių regionų metams.

„Etnoratilai“ simboliškai nuraibuliuos per penkis istoriškai susiformavusius etninius Lietuvos regionus – Aukštaitiją, Žemaitiją, Dzūkiją (Dainavą), Suvalkiją (Sūduvą, Užnemunę) ir pamario kraštą (Mažąją Lietuvą, buv. Klaipėdos kraštą su Kuršių nerija) ir apjungs šių Lietuvos kraštų etninę kultūrą bei jos paveldą į vientisą tautos dvasinių vertybių lobyną.

Įžanginėje ciklo laidoje, šį šeštadienį 14 val., laidos redaktorė ir vedėja Nijolė Jačėnienė kalbins Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato Kultūros programų vadovę Mildą Valančiauskienę.

UNESCO (United Nations Educational Scientific and Cultural Organization) – unikali Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija, veikianti globalioje dabarties erdvėje švietimo, mokslo, kultūros, informacijos ir komunikacijos baruose, vienijanti pasaulio valstybes į forumą bei skatinanti įvairių tautų ir bendruomenių bendradarbiavimą taikaus, darnaus, išmintingo sugyvenimo link. Lietuvos Respublika UNESCO nare tapo 1991 m. spalio 7 d. Šiuo metu UNESCO narėmis yra 195 valstybės ir 8 asocijuotos narės.

Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija didelį dėmesį skiria nematerialaus kultūros paveldo apsaugai ir informacijos sklaidai. Nematerialus kultūros paveldas – tai ilgainiui nusistovėjusi veikla, vaizdai, išraiškos formos, žinios, įgūdžiai, taip pat su jais susijusios priemonės, objektai, žmogaus veiklos produktai ir su jais susiję kultūros erdvės, kuriuos bendruomenės, grupės ir kai kuriais atvejais pavieniai žmonės pripažįsta savo kultūros paveldo dalimi. Nematerialų kultūros paveldą, perduodamą iš kartos į kartą, bendruomenės ir grupės nuolat atkuria reaguodamos į savo aplinką, į sąveiką su gamta ir savo istorija. Jis joms teikia tapatybės ir tęstinumo pojūtį, tokiu būdu skatindamas pagarbą kultūrų įvairovei ir žmogaus kūrybingumui.

Pirmosios ciklo „Etnoratilai: kultūros paveldas ir gyvoji tradicija“ laidos klausytojai turės progą plačiau susipažinti su Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos veikla Lietuvoje, sužinoti, kaip organizuojama nematerialaus kultūros paveldo apsauga mūsų krašte ir regionuose, koks Lietuvos nematerialus kultūros paveldas jau yra įtrauktas į UNESCO sąrašą.

Radijo projektus iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Rengėjų informacija

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

TV ir radijas

Šiandien 14 val. radijo pokalbių laidoje „Susitikimai Teatro aikštėje“ (transliuoja Extra FM,...

Romandas Žiubrys: „Klaipėda tampa įdomesnė“ nuotrauka, foto

2017 m. Viešoji įstaiga „Vieno aktoriaus teatras“ įgyvendina vieną televizijos ir du...

Ir kalba, ir rodo „Vieno aktoriaus teatras“ nuotrauka, foto

Taip sako Klaipėdos Vitės pagrindinės mokyklos, kuri kitais minės 65-mečio jubiliejų ir...

„Nuo mažens svajojau būti mokytoja“ nuotrauka, foto

Žinojote, kad Baltijos jūros, tokios, kokia ji yra dabar, anksčiau net nebuvo,...

Kodėl TV nepraneša apie Baltijos jūros paslaptį? nuotrauka, foto

Kultūrą rems dar dosniau? nuotrauka, foto

Kultūra, Prieš porą metų uostamiesčio politikai buvo nusprendę iki 2019-ųjų padvigubinti finansavimą kultūrai....

Lapkričio 23-ąją gimtadienį švenčia nuotrauka, foto

Klaipėda, Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

Išorinį uostą atiduoti kinams būtų sudėtinga nuotrauka, foto

Ekonomikos naujienos, Trečiadienį Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje apsilankęs Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Virginijus...

Penktadienį „Fortūna“ kovos su Vilniaus "Kibirkštimi" nuotrauka, foto

Sportas, Penktadienį 17 val. Klaipėdos "Fortūnos" krepšininkės savo aikštėje (S. Dariaus ir S....

Kultūra, Paskelbta prieš 36 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 7 val.

Ekonomikos naujienos, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...