2020 m. rugpjūčio 13 d. 20:37 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  TV ir radijas

TV ir radijas

Lietuva pasirinko – į „Euroviziją“ vyksta „The Roop“

(1)

Lietuva pasirinko – į „Euroviziją“ vyksta „The Roop“ nuotrauka, foto

„The Roop“.

© J. Stacevičiaus/LRT nuotr.

Reklama

Kauno „Žalgirio“ arenoje aidėjo kurtinančios ovacijos ir džiaugsmo šūksniai – susumavus komisijos ir žiūrovų balsus paaiškėjo, kad gegužę į didžiąją „Euroviziją“ Roterdame Lietuva siunčia „The Roop“.

Į nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalo sceną žengė aštuoni dalyviai – Aistė Pilvelytė, „The Roop“, Rūta Loop, KaYra, Monika Marija, Monique, MEANDI ir „The Backs“.

Kas taps Lietuvos atstovu ir vyks į didžiąją „Euroviziją“ Roterdame, Nyderlanduose, paaiškėjo vakaro pabaigoje susumavus komisijos narių ir žiūrovų balsus.

Dalyvių pasirodymus stebėjo, komentavo bei vertino 11 komisijos narių: LRT popmuzikos vyriausiasis redaktorius, žurnalistas Ramūnas Zilnys, elektroninės muzikos kūrėjas ir atlikėjas, asociacijos LATGA atstovas Leonas Somovas, muzikos agentūros „M.P.3“ vadovas, koncertų organizatorius, prodiuseris Vaidotas Stackevičius, dainininkas, prodiuseris, grupių „Skamp“ ir „KAnDIs“ bei projekto „LT United“ narys Viktoras Diawara, LRT laidų vedėja, kultūros žurnalistė, pianistė Gerūta Griniūtė, atlikėja, dainų autorė Justė Arlauskaitė-Jazzu, dainininkė Aistė Smilgevičiūtė, televizijos, radijo laidų ir renginių vedėja Simona Albavičiūtė-Bandita.

Atrankos finale pasirodančių atlikėjų pasirodymus vertinu ir komisijos nariai iš kitų šalių. Tarp jų – televizijos režisierė, prodiuserė, Latvijos delegacijos vadovė „Eurovizijoje“ Zita Kaminska, muzikos agentas, pasaulio talentų agentūros „Echo Location Talent“ narys Myles Jessop ir dainų autorius, muzikantas, prodiuseris Anthony Marshall.

Tiesiogiai iš Kauno „Žalgirio“ arenos nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo!“ finalą vedė žiūrovams puikiai pažįstamų vedėjų duetas – Gabrielė Martirosian ir Giedrius Masalskis bei prieš porą metų Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavusi Ieva Zasimauskaitė.

Šiemet „Eurovizijos“ dainų konkursas vyks Roterdame, Nyderlanduose gegužės 12–16 dienomis. Lietuvos atstovas pasirodys pirmajame didžiosios „Eurovizijos“ pusfinalyje gegužės 12 dieną. Pirmajame pusfinalyje taip pat pasirodys dar 16 šalių atstovai: Airijos, Australijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Belgijos, Izraelio, Kipro, Kroatijos, Norvegijos, Maltos, Rumunijos, Rusijos, Slovėnijos, Šiaurės Makedonijos, Švedijos, Ukrainos.

Pirmoji ant scenos žengė Aistė Pilvelytė. Po generalinės repeticijos atlikėja sakė, kad atidaryti vakarą jai – didelė garbė, kurios jaučiasi nusipelniusi. Be to, atlikėja pasakojo, kad labai džiaugiasi, jog nacionalinės atrankos finalas vyksta būtent Kaune, jos gimtajame mieste.

„Visiems pasakyčiau, kad Lietuvoje – gražiausios moterys, gražiausia gamta ir skaniausias maistas“, – iškart po savo pasirodymo vienai iš vedėjų Ievai Zasimauskaitei sakė A. Pilvelytė paklausta, ką darytų, jei laimėtų.

Eurovizija 2020. Finalas. Aistė Pilvelytė – „Unbreakable“

Nors atsiranda svarstančių, ar A. Pilvelytės daina „Unbreakable“ nėra kiek senamadiška, pati atlikėja savo kūrinį mieliau apibūdina kitaip: „Tai gerai, – „Abba“. O „Abba“ yra klasika.“

Į lemtingą kovą, dėl galimybės atstovauti Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“ stojo ir antroji šio vakaro dalyvė – Rūta Loop. Dar dieną ji rodė mėlynėmis nusėtus kelius – intensyvaus pasiruošimo nacionalinės atrankos finalui rezultatą. Visgi atlikėja patikino, kad ant scenos žiūrovų laukia tikras sprogimas. Šį vakarą atlikėjos koziris – daina „We Came from the Sun“.

Reklama

Eurovizija 2020. Finalas. Rūta Loop – „We Came from the Sun”

„Tikrasis įkvėpimas ateina iš nuostabių žmonių, kurie mane supa“, – savo komandai už gimusią meilę šokiui dėkojo Rūta Loop, kurios pasirodymo choreografija – ne mažiau įspūdinga nei jos daina. Beje, Rūtą labai palaiko ir „Eurovizijos“ gerbėjai užsienyje.

Su daina „Alligator“ pasirodančiai Kristinai Radžiukynaitei-KaYrai daug kas siūlė atrankos finale pasirodyti su aligatoriaus kostiumu. Vis dėlto ji nusprendė pasirinkti kiek kitokį įvaizdį. Pirmajame etape pasirodžiusi su rožiniu kombinezonu, į pusfinalį ji žengė prisidengusi džokerio kauke, o finalui pasirinko oranžines kelnes ir žaismingą kepuraitę.

Eurovizija 2020. Finalas. KaYra – „Alligator“

„Visa ši kelionė tiesiog fantastiška, kad ir kaip ji baigsis. Esu labai laiminga ir dėkinga tiems, kurie mane palaiko“, – nužengusi nuo scenos šypsojosi KaYra.

Atlikėja prisipažino svarstanti kurti daugiau dainų anglų kalba, nes jau spėjo suburti ją pamilusių gerbėjų būrį užsienyje.

Reklama

Ir nors prieš tai pasirodžiusi dalyvė sakė mėgstanti eksperimentuoti ir ieškoti, ketvirtoji finale pasirodžiusi Monika Marija sakė šiemet į atranką atėjusi su labai aiškia vizija: „Žinau, ką daina „If I Leave“ reiškia man, jos autoriui, žinau, kaip ji turi atrodyti, tad tai, ką įsivaizduojame, perkeliame į sceną.“

Eurovizija 2020. Finalas. Monika Marija – „If I leave“

„Man atrodo, dar yra labai daug pomėgių, kurių pati apie save nežinau, ir man labai malonu juos atrasti“, – nulipusi nuo scenos apie pasirodymą kalbėjo Monika Marija, prisipažinusi, jog dar vienas iš jos pomėgių – lietuviškos virtuvės karalius bulvių plokštainis. – Mama visada man sakydavo, kad būčiau viskam pasiruošus, bet niekada nieko nesitikėčiau.

Atėjau šiandien pasiruošusi geriausiai, kiek galiu, atsivedžiau savo geriausius draugus, labai jus myliu, bučkis“, – linkėjimus gerbėjams siuntė Monika Marija.

Pirmasis žodį tarė komisijos narys V. Stackevičius. „Keturias penkias dainas iš šio finalo galima ramiai siųsti į Roterdamą. Nors šio vakaro pasirodymai tam tikra prasme panašūs vienas į kitą, bet visi kūriniai labai stiprūs.

Aistės pasirodymo pradžia buvo kiek silpnesnė, bet jei ji išvažiuotų į „Euroviziją“, Lietuva pasidarytų laimingesnė. To jai ir linkiu. Rūtos Loop pasirodymas buvo labai stiprus. KaYrai labai tiko nusiimti visas kaukes ir būti savimi, jos pasirodymas mane maloniai nustebino“, – kalbėjo komisijos narys V. Stackevičius.

Reklama

Panašiai pasirodymus įvertino ir V. Diawara. „Man smagu, kad vis atrandame naujų atlikėjų. Nacionalinė atranka – puiki platforma naujiems atlikėjams, smagu, kad ji yra. A. Pilvelytės daina tradicinė, eurovizinė. Man regis, tokių dainų gali būti labai daug, bet ji turi labai stiprų vokalą, su kuriuo galėtų išsiskirti net iš panašių dainų. Rūtos Loop skambesys labai šiuolaikiškas. KaYros pasirodymas labai žaismingas, nors iki galo nesupratau dainos esmės. Monika Marija – labai nuoširdi ir stipri vokalistė“, – kalbėjo V. Diawara.

„Tie, kurie ieško šiek tiek kitokios muzikos, galbūt už Aistę balso ir neatiduos, bet aš ją matau einančią su „Eurovizijos“ vėliava ir švenčiančią „Euroviziją“, – kalbėjo S. Albavičiūtė-Bandita, A. Pilvelytės pasirodymui negailėjusi pagyrų.

Į dieną vykusią generalinę repeticiją dainos „Drip“ atlikėjas Saulius Šemiotas-MEANDI atvyko karščiuodamas, tačiau sakė neleisiantis prastai savijautai pakišti kojos finale.

Eurovizija 2020. Finalas. MEANDI – „Drip“

Geros nuotaikos nestokojantis atlikėjas dar per repeticiją sakė tikintis, jog šįvakar viskas bus gerai. „Norėčiau paraginti žmones balsuoti už tai, už ką jie nori balsuoti ir už tai, kas jiems patinka. Jeigu jiems patinka pozityvi, energetiška muzika, už tai ir raginčiau balsuoti“, – šypsojosi MEANDI.

„Geltona spalva yra mano spalva, ją labiausiai mėgstu, ji simbolizuoja gerą energiją“, – kodėl jo pasirodyme dominuoja geltona spalva, paaiškino MEANDI. Atlikėjas jau nulipo nuo scenos, tad jam belieka tikėtis, jog laiminga spalva šįvakar atneš sėkmę.

Reklama

Likus kelioms valandoms iki finalo, grupė „The Roop“ prie Kauno „Žalgirio“ arenos užkūrė tikrų tikriausią vakarėlį – dainos „On Fire“ žaibišką susibūrimą (angl. flashmob) ir visus susirinkusius mokė jau kultiniu tampančio šokio judesių. Tai buvo puiki repeticija prieš lemtingą vakarą, kurio metu paaiškės, ar šį šokį išvys ir Europa.

Eurovizija 2020. Finalas. The Roop – „On Fire“

Šį vakarą „The Roop“ sugrįžo prie pasirodymo ištakų ir pasirinko tokį patį įvaizdį kaip pirmajame nacionalinės atrankos etape. Scenoje besikeičiant šviesoms, į „Žalgirio“ areną susirinkę žiūrovai viso pasirodymo metu V. Valiukevičiui ir kitiems komandos nariams pritarė griausmingais aplodismentais.

„Mes esame padarę savo namų darbus ir kol kas nenoriu visko atskleisti, bet jei tektų atstovauti Lietuvai, stengtumėmės, kad Lietuva būtų pastebėta“, – po pasirodymo kalbėjo grupės vokalistas V. Valiukevičius.

Grupės „The Backs“ merginos finalo vakarą ant scenos lipo du kartus – pačioje vakaro pradžioje jos pasirodė kartu su praėjusių metų Lietuvos atstovu „Eurovizijoje“ Jurijumi ir kaip pritariančiosios vokalistės. Drauge jiedu atliko praėjusių metų eurovizinį kūrinį „Run with the Lions“. Antrąjį kartą merginos žengė su daina „Fully“ – viena iš pretendenčių atsotovauti Lietuvai Roterdame.

„Šiandien – tik pačios geriausios emocijos. Nerealu. Pagalvojome, kad visų finalistų vardu norime padėkoti tiems, kurie mūsų klauso ir už mus balsuoja“, – po pasirodymo laimės ašarų netramdė merginos.

Reklama

Vakarą užbaigė Monika Pundziūtė-Monique su daina „Make me Human“. Po generalinės repeticijos Monique sakė, jog finalo dieną po ilgos pertraukos pravirko. „Verkiau, nes visą savaitę negalėjau to daryti, mano emocijos buvo užspaustos. Man palengvėjo. Nežinau, kodėl pravirkau, nes vakar surepetavau viską taip, kaip noriu“, – kalbėjo Monique.

„Jūsų palaikymas man šiandien svarbiausias“, – dar nepradėjusi dainuoti į publiką kreipėsi Monique, o iškart po pasirodymo pridūrė: „Mano kūnas virpa, širdis dreba. Tačiau svarbiausia, kad ji dreba dėl gero.“

Po visų pasirodymų vėl pasisakė komisija. Pirmoji pasirodymus įvertino atlikėja Jazzu. „Pastarieji pasirodymai buvo labai skirtingi tiek stilistiškai, tiek energetiškai. MEANDI pasirodymas labai nuotaikingas, ryškus, įsimintinas ir kitoks. Manau, su šiuo pasirodymu būtume pastebėti.

Absoliutūs mano šio vakaro favoritai yra grupė „The Roop“. Kai jie atliko savo kūrinį „On Fire“, mes visi buvome „on fire“, manau, „on fire“ būtų ir visa Europa. Tikiu, kad „The Roop“ būtų geras pasirinkimas“, – kalbėjo Jazzu.

Komisijos nariai gyrė ir Monique dainą, tačiau pastebėjo, jog atlikėjai koją šiek tiek kišo jaudulys.

G. Griniūtė kalbėjo, kad MEANDI pasauliui parodytų, jog Lietuva – atsipalaidavusi šalis. Ryškus atlikėjo pasirodymas jai paliko gerą įspūdį.

Komisijos nariams pritarė ir R. Zilnys. „Mano širdis labai laiminga, nes šis vakaras – tarsi egzaminas su aštuoniais atsakymais, kurie visi yra teisingi. Mes visiškai ramūs dėl dainų, kurios skamba šįvakar. Teko panaršyti užsienio svetainėse, ten pamačiau begalę komplimentų Lietuvos nacionalinei „Eurovizijos“ atrankai“, – pasirodymus gyrė R. Zilnys.

Jis kalbėjo, jog „The Roop“ pasirodymas – akį traukiantis ir charizmatiškas. „Tai mūsų scenai nėra įprasta, bet man labai žavu, kai joje pasirodo tokie dalykai“, – sakė R. Zilnys.

„Manau, kad daina, kuri laimės atrankos finalą, skambėjo antroje vakaro dalyje“, – šypsojosi R. Zilnys.

Žymos: the roop, eurovizija

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

TV ir radijas

Rugpjūčio pirmosios vakarą, 21.30 val., portalo LRT.lt lankytojai turės išskirtinę galimybę išvysti...

„Skrajojantį olandą“ LRT.lt transliuos tiesiogiai iš Klaipėdos senojo elingo nuotrauka, foto

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) uždraudė Lietuvoje transliuoti Rusijos televizijos...

Uždrausta Lietuvoje retransliuoti RT programas nuotrauka, foto

Į "Balticum TV" ekranus sugrįžta žiūrovams gerai žinoma pokalbių laida "Kasdieniai rūpesčiai"....

Į "Balticum TV" eterį sugrįžta diskusijų laida "Kasdieniai rūpesčiai" nuotrauka, foto

Kaip praneša „Eurovizijos“ dainų konkursą rengianti Europos transliuotojų sąjunga, 2021 metų...

„Eurovizijos“ rengėjai nusprendė: „On Fire“ kitąmet neskambės nuotrauka, foto

Palangos šunų vedžiojimo ir dresavimo aikštelės atidarymas – jau kitą savaitę nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Rugpjūčio 19 d. 17 val. Palangoje šunų augintojus bei mylėtojus pradžiugins...

Vaikų ugdymo įstaigose – daugiau daržovių nuotrauka, foto

Lietuva, Daržovių Lietuvos darželiuose ir mokyklose suvalgoma mažiau, negu pataria mitybos specialistai,...

Papildoma šviesoforo sekcija H. Manto gatvėje nuotrauka, foto

Klaipėda, Siekiant pagerinti transporto priemonių pralaidumą H. Manto gatvėje, šiandien papildomai...

Siūloma uždrausti verslinę žvejybą Kuršių mariose žuvų migracijos ir neršto laikotarpiais nuotrauka, foto

Jūra, Aplinkos ministerija parengė Verslinės žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pakeitimo projektą,...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...