2019 m. sausio 24 d. 12:15 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  TV ir radijas

TV ir radijas

Klaipėdos menininkai nesuprato vilniečių išpuolio prieš LTV

2005-01-17, 12:00

Laura POCIŪTĖ

Pozicija

Sausio 11 dieną 26 Nacionalinės premijos laureatai prezidentui, Seimui ir Vyriausybei įteikė laišką, kuriame išreiškė savo pasipiktinimą visuomeninės televizijos laidų kokybe.

LRT generalinis direktorius Kęstutis Petrauskis, komentuodamas pareiškimą, įžvelgė asmeninius interesus.

Klaipėdiečiai menininkai savo kolegų vilniečių surašytą peticiją vadina politizuota ir juokiasi iš siūlymo privatizuoti nacionalinį kanalą.

Griežtą ir kategorišką laišką pasirašė aktorius Laimonas Noreika, režisieriai Jonas Vaitkus ir Rimas Tuminas, dirigentai Gintaras Rinkevičius, Saulius Sondeckis ir Juozas Domarkas, poetas Jonas Strielkūnas, fotomenininkas Antanas Sutkus, rašytojas Romualdas Granauskas ir kiti.

Menininkai LTV ragina apsispręsti - arba skelbti televizijos privatizavimo konkursą, arba pradėti kurti "esmines demokratinės visuomenės reikmes tenkinančią Lietuvos televiziją".

"Jie kraustosi iš proto!"

"Eteris" pasidomėjo, ar Nacionalinės premijos laureatų surašytam skundui pritaria uostamiesčio menininkai.

Gintaras Grajauskas, poetas, dramaturgas:

Neskaičiau šito kreipimosi, todėl negaliu apie tai kalbėti. Bet, mano supratimu, LTV - padoriausia Lietuvos televizija. Ji - nekomercinė, todėl reikėtų saugoti tai, ką turime. Švelniai tariant, man keista, ir iš Nacionalinės premijos laureatų tikėčiausi, kaip sakė S. Darius ir S. Girėnas, didesnių žygių. Čia kvepia politika.

Punktas, reikalaujantis skelbti televizijos privatizavimo konkursą, - tiesiog "žavingas". Privatizuojam ir viską atiduodam komercinėms struktūroms, o tada gyvensime gerai ir turėsime geras televizijas. Jie turbūt kraustosi iš proto!

Kai kurios laidos apie kultūrą mane nervina - jos tokios "pop". Nepaisant to, LTV - vienintelė televizija, kuriai kultūrinės laidos dar rūpi. Jei šį kanalą privatizuos, visi gerai žinome, kuo tai pasibaigs.

Valentinas Klimas, Klaipėdos dramos teatro aktorius:

LTV blogų kultūrinių laidų nerodo. Problema ta, jog jų rodo per mažai. Būtent tų laidų ir pasigendu. Trūksta platesnės informacijos ir apžvalgos. Privatizuoti šio kanalo negalima.

Virgis Pupšys, Klaipėdos muzikinio teatro aktorius:

Nepritariu Nacionalinės premijos laureatų nuomonei, jog visuomeninė televizija tapo labiau komercinė. Kita vertus, apskritai ši tendencija jaučiama. Tačiau gal LTV kitaip išgyventi negali ir, atsiradus progai, ieško papildomų pajamų? Bet teigti, jog ten susidaręs kultūrinių laidų vakuumas, negalima. Kaip ir visur, taip ir kultūrinėse laidose galime įžvelgti pozityvių ir nelabai gerų dalykų.

Privatizuoti nacionalinį kanalą būtų absurdas. Jei pradėsime viską pardavinėti, bus mirtis - LTV susiniveliuos ir bus vienas iš komercinių kanalų.

Pagrindo yra

Klaipėdietis Seimo narys Vytautas Grubliauskas sako tikįs, jog susirūpinimas kultūros vertybių stoka Lietuvos televizijoje turi realų pagrindą, tačiau jis taip pat baiminasi, kad minėtas kreipimasis nebūtų pagrįstas emocijomis ar užkulisiniais interesais.

"Šiandien kultūra LTV nėra labiausiai mėgstama sritis. Nacionalinis transliuotojas turėtų aprėpti visas valstybines problemas. Kultūra - viena jų. Ar šis kreipimasis yra racionalus susirūpinimas, ar tik emocija - sunku pasakyti. Kokia bus Vyriausybės ir kitų institucijų reakcija, irgi negaliu prognozuoti", - "Eteriui" sakė V. Grubliauskas.

Anot jo, šiandien dar anksti kalbėti apie LTV privatizavimą: "Valstybė privalo turėti nacionalinį kanalą, kaip reikalingos informacijos pateikimo šaltinį. Yra sričių, kurių privatizuoti negalima, gal tik - kurią nors dalį ar paslaugų sferą".

Įžvelgia asmeninius interesus

Paklaustas, ar sutinka su kai kuriais menininkų mestais kaltinimais dėl laidų kokybės, pats LRT generalinis direktorius Kęstutis Petrauskis "Eteriui" sakė: "Neaišku, ką šituo laišku Nacionalinės premijos laureatai norėjo pasakyti. Jie teigia, kad ciniškai tyčiojamės iš šalies, iš lietuvių ir t.t. Aš nesuprantu, kodėl kai kurie žmonės šią peticiją pasirašė. Gal jie teksto neskaitė? Antra - gerai suprantu kai kuriuos menininkus: vieni jų televizijoje neteko darbo, kiti negavo nemokamos reklamos, treti - vedė laidas, bet jiems nieko nepavyko.

Laiško tekstas - emocingas ir diskutuoti apie jį, manau, neverta. Kitas dalykas - nė vienas iš pasirašiusiųjų nesikreipė į mus ir nebandė išsakyti savo požiūrio apie nekokybiškas laidas. Trečia - sutinku diskutuoti, bet nesutinku su Nacionalinės premijos laureatų pozicija, nes įžvelgiu materialinius tų žmonių interesus. Tai labai ciniška iš jų pusės."

K. Petrauskis nemano, kad valstybinės institucijos į laišką be argumentų kaip nors reaguos. "Šio laiško iniciatorius - žurnalistas Albertas Žostautas, kuris dalyvavo konkurse užimti LRT generalinio direktoriaus postą. Jo neišrinko, todėl dabar yra labai nepatenkintas", - savo versiją pateikė direktorius.

Jo teigimu, kultūrinių laidų LTV nė vienu procentu nesumažėjo: "Panorama" turi naują rubriką, kur apžvelgiamos kultūros naujienos. Jei laikas netinkamas, tai kultūrines laidas kartojame pačiu patogiausiu laiku per antrąjį LTV kanalą."

Laura POCIŪTĖ

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

TV ir radijas

Laisvės turime tiek, kiek jos nusipelnėme ir sugebėjome pasiimti, portalui LRT.lt sako...

Sausio 13-oji LRT: stumdė, spardė, puolė buožėmis nuotrauka, foto

Ketvirtadienio vakarą LNK televizijos laidoje „Valanda su Rūta“ žinomi Lietuvos žmonės dalijosi...

Ramūnas Vyšniauskas: kavos puodelio savikaina – tik 7 centai nuotrauka, foto

Trečiadienį paaiškėjo, kas taps 2019 metų nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos vedėjais. Atrankų...

Paaiškėjo nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos vedėjų duetas nuotrauka, foto

Ten auga laukiniai. Vaiknamiai, atsilikėliai – tokius šiltame tėvų glėbyje augusių bendraamžių...

Tapti milijonieriumi įkvėpė gyvenimas vaikų namuose nuotrauka, foto

Klaipėdiečiai gali tikėtis mažesnių sąskaitų už karštą vandenį nuotrauka, foto

Klaipėda, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) ketvirtadienio posėdyje planuoja nutarti...

Paskelbtas konkursas į VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktoriaus pareigas nuotrauka, foto

Klaipėda, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė konkursą Viešosios įstaigos Klaipėdos jūrininkų ligoninės...

Po Žiežmarių skandalo mokytojai atvėrė darbo užkulisius nuotrauka, foto

Švietimas, Klaipėdos mokyklose dirbantys mokytojai pripažįsta, kad streso bendraujant su mokiniais nemažai, tačiau...

Tremtiniams pagerbti - jaunimo iniciatyva nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ir jo pavaduotoja Judita Simonavičiūtė susitiko su...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...