2019 m. vasario 18 d. 22:37 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  TV ir radijas

TV ir radijas

Kaip lietuviškos TV laidos gelbėjo pasaulį

"On/Off"

Vietoje įžangos. "Dieve, išgelbėk mus nuo "gelbėtojų", o nuo cunamio išsigelbėsim kaip nors patys" - šiuolaikinė TV žiūrovo patarlė.

Anądien viena informacinė agentūra išplatino TV3 pranešimą, kuriame sakoma, kad pasaulį supurtęs cunamis Azijoje abejingų nepaliko ir Lietuvoje: "Šis ivykis labai sukrėtė nuolat mūsų šalyje žmones gelbėjančią TV3 laidos "TV pagalba" komandą ir jos narę Neringą Mažeikienę".

Pastaroji šiame pranešime sako štai ką: "Jei atsirastų galimybė, tikrai vykčiau į Aziją padėti nukentėjusiems žmonėms. Nepabijočiau jokių tykančių užkratų. Tiems vargšams žmonėms reikia visokeriopos pagalbos - ir materialinės, ir psichologinės. Jeigu reikėtų, galėčiau padėti ir sugriuvusius namus atstatyti. Esu tikra, kad taip pat pasielgtų ir mano kolega Andrius, ir visa mūsų komanda".

Jau dabar matau Neringą, palinkusią prie sudžiuvusios indės senutės ir glostančią jai galvą. O Andrius tuo metu iš vienintelės pakrantėje stovėti likusios palmės krapšto drebantį Bengalijos tigro jauniklį. Leidžiantis saulei abu "gelbėtojai" paplūdimyje susigraudinę žvelgia į horizontą. Po kojomis - plūduriuojantys kaimiečių lavonai. Už kadro skamba "The Queen" "We Are The Champions"...

Deja, kad ir kaip norėtų Neringa bei Andrius įbristi į pasaulinės užuojautos vandenyną, jų laidai skirtas biudžetas yra per menkas į Tailandą ar Indoneziją nuskraidinti net filmavimo grupės techniką. Todėl glostyti galvą tris dienas jūroje ant plaukiojančio kokoso medžio praleidusiai senutei Lietuvos televizijų "žvaigždėms" belieka tik panašiais graudžiais ir taurumo kupinais pranešimais spaudai.

Gaila. Juk mūsų šalyje yra tiek daug gerų TV laidų, kurioms svetimų žmonių skausmas būtinas taip, kaip nukentėjusiems azijiečiams - maisto produktai ir švarus vanduo.

Žinoma, pirmasis į Aziją turėtų skubėti Kristupas Krivickas. Rimtu balsu, tarsi Jurijus Levitanas Sovietų Sąjungos informbiuro pranešimą, jis skaitytų tekstą: "Tuo metu, kai negailestinga cunamio banga artėjo prie kranto, penkiametis Piamsombunas Bantadtanas valė dramblio išmatas tėvų trobelės kieme. Berniukas nieko neįtarė apie bangas net tuo metu, kai jos, laužydamos palmes, įvirto į Bantadtanų kiemą. Vaikas nuo gimimo buvo kurčias..."

Žinoma, kaipgi cunamis be "Srovių"? Net laidos pavadinimą Kudabos galėtų pakeisti į "Cunamius". Ir dešimt minučių tokiu pat nepaprastu Krivicko-Levitano balsu Audrė pasakotų istoriją apie tai, kaip viena Batu Pahat (Malaizija) kaimo gyventoja kitai to paties kaimo gyventojai priklausančiame batatų sklype pribarstė smulkintų juodosios vištos nagų ir paviliojo jos vyrą. O prie ko čia cunamis? Tiesiog ši istorija įvyko iki jo likus 666 dienoms.

Gyvenimo būdo žurnalas "Stilius" raudos dėl to, kad sunaikinti tokie puikūs kurortai, kuriuose Lietuvos poniutės galėdavo ne tik stilingai įdegti, bet ir nemokamai įkalti, o ponai galbūt stilingai tvirkindavo (tss!) tailandiečių vaikus. Tiesa, filmuojama būtų ne paplūdimiuose, o Tailando karaliaus Phumiphono rūmuose - čia juk taip gražu!

"Teismas" persikels į Maldyvus, kuriuose vienas vietinis girtuoklis iš Vakarų pasaulio atsiųstos labdaros pavogė paštetų konservų dėžutę. O kur dar "Abipus sienos", "Prieblandos metas" ar "Ties riba"? Sustabdysime mes savo TV publistikos desantu bet kokį epidemijos plitimą, badą, marą ir musulmonų bei krikščionių karą!

Bet juk visuotiniam cunamio aukų projketui mes galim duoti ir daugiau.

Todėl "Nacionalinė muzikos lyga" į svečius dvikovai su kokiu nors Žygiu (10 litų tam, kas girdėjo nors vieną jo dainą) turėtų pasikviesti nuo sprogdinimų laisvu laiku į saviveiklos ansamblį susiburiančius Šri Lankos "Tamilų tigrus". Laimėtų, suprantama, Žygis. Taip smagu transliuoti visokį š... ir dar perpus su telefono tinklų operatoriumi pasidalinti pinigus, gautus už žiūrovų skambučius.

Viską vainikuotų trys su puse (dėl vieno, bendro, tiek daug Lietuvos televizijų juk nesusitartų) labdaros koncerto. "Trioškės" renginyje į nemirtingą tautos dainių įsijautęs Vytautas Kernagis (jis buvo Malaizijoje) patoso intonacijomis pristatytų atlikėjus, kitą - "Cunamio metamorfozes" - turbūt per LTV surengtų Daina Bilevičiūtė.

LNK, žinoma, organizuotų Arūno Valinsko (jo žmona prieš cunamį atostogavo Tailande) sugalvotą "Live Aid". Finalinę dainą atliktų Rytis Cicinas - juk jis irgi ilsėjosi Tailande. Koncerto vedėjas, prodiuseris, grimuotojas, apšvietėjas, įgarsintojas ir vairuotojas - A. Valinskas. Kitaip nebūna. Apie tai, kaip Arūnas viską vedė, prodiusavo, grimavo, apšvietinėjo, įgarsino ir vairavo, parodytų LNK savireklamos filialas "Nuo ... iki".

BTV išstenėtų tik roko operos "Jūratė ir Kastytis" vaizdo įrašą (pateisinama priežastis - irgi vandens stichija).

Gražu. Ir reitingai geri (tiesa, jais tradiciškai pasigirtų tik LNK ir TV3). Ir dvasinga. Ir pelninga (jei žiūrovai balsuoja telefonu). Ir įrodytume, kad mes - pasaulio dalis.

Tik yra vienas "bet". Melskimės, kad tokio mūsų televizijų žygdarbio neparodytų kokia nors BBC ar CNN. Nes tada visas pasaulis supras, jog yra kur kas baisesnis dalykas už cunamius - lietuviškos TV laidos, o ir nukentėjusių nuo jų gali būti kur kas daugiau nei dabar Pietryčių Azijoje - trys milijonai.

Beje, o kaip ten Neringa ir Andrius? Neprapuls - juk Lietuvoje dar tiek daug nepamelžtų karvių, iš medžio neiškeltų kačiukų, nesutuoktų porų, skolų negrąžinančių giminaičių ir testamento nenorinčių parašyti senučių. Ir idiotų, kurie visu šiuo eterio šlamštu dar tiki.

Tomas GUKAUSKAS

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

TV ir radijas

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė kaip nepagrįstą Rusijos televizijos programų transliuotojų bei...

„RTR Planeta“ retransliacija sustabdyta pagrįstai nuotrauka, foto

Laisvės turime tiek, kiek jos nusipelnėme ir sugebėjome pasiimti, portalui LRT.lt sako...

Sausio 13-oji LRT: stumdė, spardė, puolė buožėmis nuotrauka, foto

Ketvirtadienio vakarą LNK televizijos laidoje „Valanda su Rūta“ žinomi Lietuvos žmonės dalijosi...

Ramūnas Vyšniauskas: kavos puodelio savikaina – tik 7 centai nuotrauka, foto

Trečiadienį paaiškėjo, kas taps 2019 metų nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos vedėjais. Atrankų...

Paaiškėjo nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos vedėjų duetas nuotrauka, foto

Sunkiai sergančiai Paltinienei – jaudinanti dovana nuotrauka, foto

Žmonės, Savaitgalį savo gimtadienį paminėjusi legendinė estrados dainininkė Nelly Paltinienė dar...

6,5 tūkst. eur skiriama jauno verslo skatinimui Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, Kaip turinčiam idėją žmogui pradėti savo verslą Klaipėdoje. Ar verslo sąlygos...

Dėl potvynio Rusnės kelyje - ekstremalioji situacija nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šilutės rajono savivaldybė pirmadienį dėl potvynio paskelbė ekstremaliąją situaciją.

Prezidento rinkimai: išniro dar vienas kandidatas nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo narys Petras Gražulis pirmadienį registravosi Prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyviu. Pirmadienis...

Žmonės, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...