2017 m. lapkričio 20 d. 09:55 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  TV ir radijas

TV ir radijas

Daiva Nakrošienė: „Popierinės knygos išliks, nes jas skaityti − tiesiog malonu“

Daiva Nakrošienė: „Popierinės knygos išliks, nes jas skaityti − tiesiog malonu“ nuotrauka, foto

Daiva Nakrošienė.

Kada paskutinį kartą lankėtės bibliotekoje? Tai klausimas ne tūkstančiui ten kasdien apsilankančių lankytojų, bet tiems radijo klausytojams, kurie pro Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės biblioteką vis dar praeina pro šalį. Ir tikrai be reikalo, nes ši biblioteka jau seniai yra ne tik biblioteka, o tikrasis kultūringo laisvalaikio ir prasmingų pramogų centras.

Šiandien 14 val. (kartojimas rytoj tuo pačiu laiku) per Extra FM transliuojamoje laidoje „Susitikimai Teatro aikštėje“ (rengėjas VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“) − pokalbis su Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Regiono bibliotekų ir kultūros vadybos skyriaus vedėja Daiva Nakrošiene.

Ievos Simonaitytės biblioteka internetiniame portale prisistato: „Mūsų bibliotekos bendruomenė siekia suteikti galimybę naudotis bibliotekos lobiais visiems ir kiekvienam, virtualiems ir realiems skaitytojams, skatinti lankytojų tobulėjimą, saviraišką ir kūrybiškumą. Mes esame biblioteka su sienomis ir be jų: atvira, turtinga ir moderni!“

Ir tai yra tiesa, nes čia nuolat galerijose ir skaityklose veikia parodos, čia dažnai tuo pat metu net keliose bibliotekos salėse (Konferencijų, Renginių, Gerlacho palėpėje) vyksta įvairūs kūrybiniai susitikimai, čia, Kraštotyros skaitykloje, nuolat veikia muziejinė ekspozicija ir kiekvienas gali pasigrožėti AdM draugijos (Arbeitsgemeinschaft der Memellandkreise, liet. „Klaipėdos krašto darbo draugija“) bibliotekai perduotomis unikaliomis istorinėmis regalijomis – Mėmelio šaulių gildijos karaliaus sidabro grandinėmis, juosta bei Priekulės evangelikų liuteronų bažnyčios taure, o bibliotekos Saulės laikrodžio kiemelyje galima stabtelti ir susimąstyti prie paminklo kalbai  (aut. Algirdas Bosas), pasidomėti saulės laikrodžiu „Laiko knyga“ (aut. Romas Klimavičius, Romualdas Martinkus), apžiūrėti skulptūrą „Knyga“ (aut. Juozas Šikšnelis), iš Baltijos gelmių išgriebtą senovinį inkarą, gamtos paminklą − šimtametį ąžuolą...

Laidoje pokalbis apie šiuo metu bibliotekoje vykstančias parodas, apie artėjančią 5-ąją Klaipėdos knygų mugę, kuri bus paženklinta užsienio partnerių projektų gausumu, apie jubiliejinių metų suolelį ir kitus projektus, skirtus rašytojos Ievos Simonaitytės 120-mečiui, o taip pat apie bibliotekos ekskursijas Dangės upe ir apie pirmąjį Lietuvoje literatūrinį stalo žaidimą „Knygosūkis“, kuriam pavadinimą padovanojo Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis.

Dar laidoje sužinosime, kaip Daiva Nakrošienė, kuri yra ir Lietuvos nacionalinės Europos skautų asociacijos Klaipėdos krašto tarybos narė, ir aktyvi bendruomenės narė, suspėja viską suderinti, laiku atlikti prisiimtus įsipareigojimus bei ką jai reiškia skautavimas, kuriam paskyrė jau tris dešimtmečius, ir buvo viena iš pirmųjų Lietuvos moterų, davusių įžodį.

Laidas „Susitikimai Teatro aikštėje“, kurias iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas, veda Sigutis Jačėnas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

TV ir radijas

Šiandien 14 val. radijo pokalbių laidoje „Susitikimai Teatro aikštėje“ (transliuoja Extra FM,...

Romandas Žiubrys: „Klaipėda tampa įdomesnė“ nuotrauka, foto

2017 m. Viešoji įstaiga „Vieno aktoriaus teatras“ įgyvendina vieną televizijos ir du...

Ir kalba, ir rodo „Vieno aktoriaus teatras“ nuotrauka, foto

Taip sako Klaipėdos Vitės pagrindinės mokyklos, kuri kitais minės 65-mečio jubiliejų ir...

„Nuo mažens svajojau būti mokytoja“ nuotrauka, foto

Žinojote, kad Baltijos jūros, tokios, kokia ji yra dabar, anksčiau net nebuvo,...

Kodėl TV nepraneša apie Baltijos jūros paslaptį? nuotrauka, foto

Pavadinimas, kaip ir vardas, gali būti lemtingas nuotrauka, foto

Sociumas, Šiandien tęsiame temą, iš kur kilo kai kurių populiariausių uostamiesčio įstaigėlių, kavinių...

Lapkričio 20-ąją gimtadienį švenčia nuotrauka, foto

Klaipėda, Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, pažįstamas ar kolega švenčia gimtadienį,...

Įspėja dėl stipraus vėjo ir gausaus lietaus nuotrauka, foto

Klaipėda, Dėl naktį Klaipėdoje prognozuojamo gausaus lietaus ir stipraus vėjo, Klaipėdos miesto savivaldybė...

Klaipėdą vėl skandina lietus nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdiečiams dar neatsigavus po savaitės pradžioje miestą skandinusios stichijos, sekmadienį po gausaus...

Sociumas, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 9 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 13 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 15 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...