2020 m. liepos 10 d. 13:11 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  TV ir radijas

TV ir radijas

2005-08-29, 12:00

Laura POCIŪTĖ

 nuotrauka, foto

Nuomonės

Brigita ir Neringa demonstruoja tai, ką tiek laiko
slėpė po raudonais "gelbėtojų" kombinezonais

Besibaigiantis "agurkų sezonas" (žiniasklaidoje plačiai paplitęs atostogų terminas. - Aut. past.) televizininkus vėl verčia nertis iš kailio dėl sezono naujovių, televizijos įvaizdžio formavimo ir perspektyvių darbuotojų paieškos.

Realybės šou pradininke save vadinanti TV3 televizija šią vasarą daug jėgų atidavė besiruošdama neva garsiausiam visų laikų rugsėjo antroje pusėje startuosiančiam muzikiniam realybės šou "Dangus".
 

Pavadinimui nieko neprikiši - kas gali būti aukščiau žydro skliauto, į kurį prisagstyta tokių "žvaigždžių" kaip Andrius Mamontovas, Violeta Riaubiškytė, Vytautas Šapranauskas, Steponas Januška, "selas" Egidijus Dragūnas, Vytautas Kernagis, Saulius Urbonavičius-Samas, "Skamp" trijulė, žinomiausias Lietuvos vaizdo klipų autorius Donatas Ulvydas ir kiti "garsiausi Lietuvos ir užsienio pramogų verslo rykliai".

Apie informacijos ir prodiuserių nutekėjimą

Tiesa, šiandien jau kyla abejonė, ar projektas, kuriam buvo pradėta ruoštis dar vasario mėnesį, bus ryškiausia šio sezono televizinė sensacija. Šiemet 10 metų jubiliejų su įspūdingais fejerverkais šventusi LNK "Dangaus" spindesį pritemdė - diena anksčiau išplatino pranešimą apie identišką savo realybės šou "Kelias į žvaigždes".

Taip LNK ne tik aplenkė TV3 su pranešimu apie naująjį realybės šou, sumenkino ilgai slėptos TV3 naujienos efektą, bet ir pradėjo gąsdinti aršia konkurencine kova.

Tiesa, nors pavasarį LNK garsiai pašūkavo apie realybės šou "Kelias į žvaigždes", tačiau skelbti "verslo ryklių", kurie ieškos naujų scenos žvaigždžių, pavardžių neskubėjo. Gerbėjus ir konkurentus tik "nuramino" magišku žodžiu: "Dirbs "Baro" komanda".

Televizijų užkulisiuose pasigirdo kalbos apie informacijos "ištekėjimą iš TV3", o LNK kūrybos direktorius Laurynas Šeškus nekaltai šypsojosi: "Panašios idėjos tuo pačiu metu sklando ore".

Dar viena nereikšminga detalė. Pirmuosiuose pranešimuose apie realybės šou "Dangus" tarp kūrėjų pavardžių puikavosi ir klaipėdiečių prodiuserių Gintaro bei Mindaugo Bendžių pavardės.

Deja, nutekėjo ne tik informacija, bet ir prodiuseriai. Prieš kelias savaites, paaiškėjus realybės šou "Kelias į žvaigždes" dalyviams, spauda mirgėjo nuo žinučių: "G. ir M. Bendžiai kaip ekspertai dalyvauja projekte "Kelias į žvaigždes."

Povandeninės srovės... Tiesa, G. ir M. Bendžiams gal taip ir geriau. Nors žiūrovams įdomiau būtų buvę stebėti juos ir Andrių bei Justą Mamontovus besikaunančius viename aptvare nei skirtinguose frontuose.

Kitas dalykas, mes, žiūrovai, galime tik pasidžiaugti galingiausių komercinių kanalų mūšiu. Jie tegul taškosi kraujais konkurencinėje kovoje dėl reitingų, o mes, "prikaustyti prie ekranų", žiūrėsime, kaip, anot V. Riaubiškytės, "užgimsta nauja žvaigždė", kuri gal apgins Lietuvos garbę "Eurovizijos" konkurse. O gal ir ne.

Tegyvuoja grožis!

Tęsdama projektų ir akcijų tradiciją ("Lietuvos garbė", "Išsipildymo akcija", "Vaikų balsas"), naujojo sezono traukos centru TV3 šįkart pasirinko gražias vedėjas. Jų, beje, tikrai netrūksta - Ramunė Kurienė, Gabrielė Bartkutė, Algimanta Žukauskienė, Aurelija Razmarataitė, Nomeda Marčėnaitė, V. Riaubiškytė. Gal tai - TV3 koziris?

Televizininkai mano, kad žiūrovams rūpi ne tik pasiklausyti Nomedos pokalbių, bet ir pasigrožėti jos prisiaugintomis kasomis, dėl kurių vyras Marius savo žmoną dabar vadina "indėne".

Akį ganome žiūrėdami ir į gundančiąją V. Riaubiškytę, kuri sakosi Valentino Judaškino suknelę naujojo sezono fotosesijai išsirinko žinodama, ko tiksliai nori.

Himną grožiui šį sezoną giedos ir keturios nežabotos amerikietės iš serialo "Nusivylusios namų šeimininkės". Jos mūsų tautietėms žada pademonstruoti, kaip reikia Dievą į medį varyti.

O kur dar žurnalistė Juventa Mudėnienė, kuri po dvejų metų motinystės atostogų garsiai prisipažino, jog pasiilgo "savo žiūrovų, televizijos kasdienybės, reportažų kūrimo ir eterio".

Žodžiai iš Juventos lūpų - tiesiai į laidos "Geri laikai. Blogi laikai" prodiuserio Virginijaus Gaivenio ausį. Atsisveikinęs su skandalingąja Renata Smailyte, kurios liežuvis po vienuolikos laidų televizijoje atšipo, o kava ir brendis nebešildė nei pašnekovų, nei pačios vedėjos, pasikvietė žavią ir profesionalią žurnalistę.

Tiesa, dar pirmoje laidoje Renatą buvo stengiamasi padaryti telegeniška ir patrauklia - siurbė pasmakrės riebalus, dažė, šukavo. Tačiau subtilumu nepasižymintis Vytautas Šapranauskas, pakviestas į laidą "Geri laikai. Blogi laikai", be užuolankų drebtelėjo: "Mažai nusiurbė."

Kita gražuolė - Atlanta. Garsi, simpatiška, žinoma dainininkė. Pagal tikimybių teoriją "TV pagalbos" reitingai bent jau rugsėjo mėnesį turėtų šoktelti. "Manau, kad žiūrovai bent vieną kartą tikrai norės pažiūrėti į mane", - įtartinai kukliai pareiškė dainininkė.

Greičiausiai pažiūrėti jie norės ne tiek į pačią Atlantą, kiek į jos gebėjimą "spręsti Lietuvos gyventojų problemas". Gal pritrūkusi psichologinių žinių ir gyvenimiškosios patirties, kurios sakosi turinti užtektinai, ji suorganizuos nemokamą koncertą ar FHM žurnalui papozuos.

Beje, keliai į FHM redakciją jau praminti - "gelbėtojos" Brigita ir Neringa bei "Penktadienio muzikos šou" vedėja Violeta visai neseniai demonstravo, ką slepia po raudonais kombinezonais ir V. Judaškino suknelėmis.

Tegyvuoja grožis! Šiuo šūkiu TV3 televizija galėjo pasitikti naująjį sezoną, o naujoms užsklandoms nufilmuoti visą tuziną gundančių ir dainuojančių televizijos moterų.

Kaip supykinti žiūrovą

Dėl šūkių ir kodinių žodžių vienintelė LNK šįkart nepasikuklino. Iš nežabotos meilės sau 11-ąjį sezoną jie pasitinka su žodžiu "ž.v.a.i.g.ž.d.ė" lūpose; į pristatymą važiuoja limuzinais bei kabrioletais, prie "Belmonto" restorano išlipdami ant raudono kilimo.

Ir tai tik pradžia! Šį sezoną LNK eteryje ne tik bus kalbama apie žvaigždes (minėtas realybės šou "Kelias į žvaigždes"), bet jas, kaip patys gyrėsi, ir gražins "Grožio fabrike". Gyvenimu ir šeima nusivylusiems piliečiams "Pakeleiviai" ("Nuo...iki..." pakeistas pavadinimas. - Aut. past.) siūlys pasižvalgyti ir į svetimo dangaus žvaigždes.

Net 30-yje laidų tos žvaigždės įsižiebs, sužibės ir užges. Kitaip tariant, tos pačios žvaigždės - apie tas pačias žvaigždes. Kad tik bloga nuo jų nepasidarytų. Ir vienai nuo kitos.

Kaltinimai dėl eterio cenzūros

Nacionalinio kanalo arenoje šį sezoną gėrėsimės politikais ir "vaidinančiais aktoriais" laidose "Viso gero!" (vedėjas Ramūnas Rudokas) ir penkių minučių vaidybinėje "(K)laidelėje".

Labiausiai dėmesio verta naujovė - "TV forumas" su Edmundu Jakilaičiu. Apkeliavęs kone visas televizijas, Edmundas naująjį sezoną nutūpė nacionaliniame kanale, iš LTV išstumdamas Ryčio Juozapavičiaus ir Ričardo Sartatavičiaus "Visuomenės interesą".

Pasak R. Juozapavičiaus, LRT laidas pasirenka pagal tam tikrus kriterijus. "Kokie tie kriterijai, aš nežinau. Beje, tai - "Visuomenės intereso" dalykas", - šypsojosi karčiai. - Man ir kolegai R. Sartatavičiui buvo pasakyta, jog laidą reikia "pagyvinti". "Pagyvinom" taip, kaip supratom. Pateikę pasiūlymą gavome iš LRT atsakymą: "Ačiū, kad dalyvavote. Jūsų laida nebuvo atrinkta." Ir parašas. Jokių paaiškinimų."

Prieš keletą savaičių Lietuvos socialdemokratų sąjungos ir Centro partijos pirmininkai - Arvydas Akstinavičius ir Romualdas Ozolas - viešai pareiškė nepasitenkinimą nauju Lietuvos televizijos 2-ojo kanalo direktoriumi Martynu Kėvišu (jo tėtušis Gintautas Kėvišas - Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius - 2002 metais jis buvo apkaltintas šiurkščiais finansinės veiklos pažeidimais vadovaujant Filharmonijai bei organizuojant Vilniaus festivalį. - Aut. past.).

Politikai pareiškė, esą M. Kėvišas "Lietuvoje niekuo nepasižymėjo ir darbo patirties žemesnėse TV grandyse neturi", o visuomeninį transliuotoją apkaltino eterio cenzūra ("LRT vadovybei daro įtaką tam tikros politinės jėgos ir oligarchinės grupės". - Citata iš pareiškimo).

Gal "Visuomenės intereso" išstūmimas iš LTV eterio - tos pačios cenzūros pasekmė? "Jūs esate laisvi taip manyti", - santūriai šypsojosi šiuo metu intensyviai nevyriausybinėje antikorupcinėje organizacijoje besidarbuojantis R. Juozapavičius.

Prismaugti skolų vis mąsto

Kol LNK darbuotojai vaikšto raudonu kilimu, o TV3 džiaugiasi gražuolėmis, BTV dar suka galvas ir vis mąsto, kaip tinkamai panaudoti pinigus naujiems besiartinančio sezono projektams.

Gal idėjos iš dangaus ir leistųsi greičiau, jei BTV kišenėse tų pinigų būtų. Deja, nei pinigų, nei idėjų, o už durų rikiuojasi prodiuseriai: Saulius Bartkus (laida "Seifas"), Jogaila Morkūnas ("Grietinėlė"), Rolandas Skaisgiris ("Sąmokslo teorija") bei Rimvydas Paleckis ("Ketvirtoji valdžia"). Jų praėjusio sezono darbas taip ir liko neapmokėtas.

"Prodiuseriai ir BTV valdžia draugiškai bendrauja. Teismų tikriausiai išvengsime, o skolos jau po truputį pradėtos mokėti", - situaciją komentavo televizijos atstovė spaudai Edita Lukaitė.

Kol kas dar nepraradome vilties BTV eteryje pamatyti įdomių autorinių laidų. Juolab kad ir potencialių kūrybinių darbuotojų ten nestinga. Liaudies išmintis šmaikštauja: "Viltis - kvailių motina". Tačiau, kai nėra ką žiūrėti, belieka tik tikėtis - gal parodys?..

Laura POCIŪTĖ

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

TV ir radijas

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) uždraudė Lietuvoje transliuoti Rusijos televizijos...

Uždrausta Lietuvoje retransliuoti RT programas nuotrauka, foto

Į "Balticum TV" ekranus sugrįžta žiūrovams gerai žinoma pokalbių laida "Kasdieniai rūpesčiai"....

Į "Balticum TV" eterį sugrįžta diskusijų laida "Kasdieniai rūpesčiai" nuotrauka, foto

Kaip praneša „Eurovizijos“ dainų konkursą rengianti Europos transliuotojų sąjunga, 2021 metų...

„Eurovizijos“ rengėjai nusprendė: „On Fire“ kitąmet neskambės nuotrauka, foto

Kauno „Žalgirio“ arenoje aidėjo kurtinančios ovacijos ir džiaugsmo šūksniai – susumavus komisijos...

Lietuva pasirinko – į „Euroviziją“ vyksta „The Roop“ nuotrauka, foto

L. Graužinienė savarankiškai kandidatuos į Seimą nuotrauka, foto

Lietuva, Buvusi Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė savarankiškai kandidatuos į Seimą vienmandatėje apygardoje Ukmergėje....

Ką savaitgalį veikti Klaipėdoje ir aplink? nuotrauka, foto

Renginiai, 7 val. meditacijos ir tantros namai - "Mahamudra" (Žvejų g. 12, 3...

Grupė "Studija" vos nepakeitė pavadinimo nuotrauka, foto

Muzika, "Mes atsinaujinę ir nuotaikos puikios", - socialinėje erdvėje intriguoja legendinės grupės "Studija"...

Lietuviškų uogų bumas ne tik turguje, bet ir sodininkų krepšiuose nuotrauka, foto

Vasara, Įsibėgėjus lietuviškų braškių sezonui, pirkėjus maloniai stebina vos per keletą savaičių sumažėjusios...

Lietuva, Paskelbta prieš 45 min.

Renginiai, Paskelbta prieš 50 min.

Muzika, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...