2018 m. kovo 22 d. 02:37 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Teatras

Teatras

Žvejų rūmuose – Keistuolių teatro gastrolės

2017-12-06, 11:09

Organizatorių inf.

Žvejų rūmuose – Keistuolių teatro gastrolės nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Klaipėdos Žvejų rūmų gruodžio mėnesio renginių afiša jau keletą metų neįsivaizduojama be Keistuolių teatro spektaklių. Kasmet, artėjant didžiosioms šventėms, populiarusis ir visada laukiamas teatras iš sostinės klaipėdiečiams padovanoja po kelis vaidinimus.

Gruodžio 16 d. uostamiesčio žiūrovai susitiks su teatro senbuviais – „Šv. Kormorano šešėlinio humoro klubu“. „Itin uždaro“ klubo nariai – Aidas Giniotis, Andrius Kaniava, Darius Miniotas,

Robertas Aleksaitis ir Darius Auželis, garsėjantys intelektualiu tautosakos, lietuviškų klasikų ir estrados elementų pripildytu humoru, gerbėjus (-as) pradžiugins atnaujinta kulinarine drama „Sigutė“ bei pristatys pamatinį lietuvių tautos epą „Gedimino sapnas arba Šioje šalyje nėra vietos senukams“. „Patyrinėję istorinius šaltinius suradome, kad šis epas mums žinomas įvairių perdirbinių pavidalu, tačiau niekas nenumano, kaip buvo iš tikrųjų – o buvo gerokai įdomiau. Istorijos esmė – ne pats Vilniaus įkūrimas: tai tebuvo šalutinis produktas, kuris mūsų dienomis tapo pats svarbiausias. Tuo tarpu mes nusprendėme papasakoti istoriją tokią, kokia ji buvo, o kadangi šios istorijos herojų šaknys siekia majų imperiją, muzikiniu „Gedimino sapno“ sprendimu tapo meksikietiška muzika“, – intriguoja vienas iš klubo narių D. Miniotas. Į šalį metę fortepijoną ir žiūrovų širdis užkariauti meksikietiškais ritmais pasiryžę „Šv. Kormorano“ kūrėjai supažindins žiūrovus su majų bardais bei legendomis ir atskleis pirmojo Lietuvos parbėgėlio Lizdeikos istoriją.

Keistuolių „Paskalos ir padavimai“ tęsia puikiai pažįstamą iliustruoto muzikinio pasakojimo tradiciją „be jokių kaukių“...

Vaikus pradžiugins spektaklis „Mykolas Žvejas“ pagal būtas ir nebūtas pamarėnų pasakas ir legendas. Tai režisieriaus Aido Giniočio trilogijos („Jonas Kareivis“, „Juzė Dykaduonis“) dalis. Spektaklyje daugybę personažų – žvejus, kaimynus, žuvis, net pamarėnų buities rakandus – kuria aktoriai – Darius Auželis, Dalius Skamarakas, Ieva Stundžytė, Justas Tertelis ir Aldona Vilutytė. „Mykolo Žvejo“ veiksmas vyksta nebūtais laikais, nebūtose žemėse tarp Rusnės ir Kulmo. Iš lietuvių liaudies pasakų bei dainų sukurptas spektaklis  pasakoja apie nemažai apsiskaičiusį ir nemažiau pasipūtusį žvejo sūnų, kuris, vos tik gimęs,  buvo pažadėtas pragaro viršininkui Liuciferiui, o užaugęs pats leidžiasi į pasaulį išsipirkti savo likimo. Kaip jam susiklostys ši kelionė? Ką savo kelyje sutiks Mykolas Žvejas ir ar pavyks jam suvesti senas sąskaitas su pragaro viršininku, išvysime šiame spektaklyje.

Po vaidinimo mažųjų žiūrovų laukia susitikimas su Kalėdų Seneliu. „Jei kas nors manęs paklaustų, kokia man geriausia Kalėdų dovana, pasakyčiau: „Mykolas Žvejas“, nes tai tokia dovana, vienas smagiausių spektaklių, kuriuos tenka vaidinti“, – teigia aktorė Ieva Stundžytė.

Keistuolių teatro gastrolės Žvejų rūmuose:

gruodžio 16 d. 18 val. – „Šv. Kormorano šešėlinio humoro klubas“ su programa „Paskalos ir padavimai“;

gruodžio 17 d. 12 val., gruodžio 18 d. 11 val. – muzikinė pasaka „Mykolas Žvejas“ (rekomenduojama vaikams nuo 4 metų) ir Kalėdų Senelio programa.

Bilietus platina Tiketa ir teatrai.lt.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Teatras

Kultūros ministerijos ekspertų komisija paskelbė nominantus 2017 metais sukurtų profesionalaus teatro meno...

Klaipėdos muzikinio teatro kūrėjams – nominacijų „lietus“ nuotrauka, foto

Kauno nacionalinio dramos teatro scenoje 2018 m. kovo 27 d. bus...

Tarp pretendentų į kryžius - ir klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Trečiadienį šiuolaikinio šokio teatras "PADI DAPI Fish" kartu su Klaipėdos koncertų sale...

"Mano Piteris Penas": "Menas laužo nusistovėjusius rėmus" nuotrauka, foto

Vasario 17 dieną Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pakvies į Giedriaus Kuprevičiaus operą...

Klaipėdiečiams - šiuolaikiška opera "Prūsai" nuotrauka, foto

Kovo 22-ąją gimę nuotrauka, foto

Klaipėda, Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, pažįstamas ar kolega švenčia gimtadienį,...

Kūdikį sudraskiusiam šuniui ieško šeimininkų nuotrauka, foto

Gyvūnai, Šilutėje prieš metus vieno mėnesio vaiką mirtinai sukandžiojusiam dobermanui Ramziui ieškoma šeimininkų....

Apdergtiems kiemams skelbia karą nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos savivaldybė ketina imtis daugiau priemonių, kad miesto viešosios erdvės bei daugiabučių...

Naujasis pramonininkų prezidentas - Darius Butvydas nuotrauka, foto

Ekonomikos naujienos, Klaipėdos pramonininkų asociacija (KPA) turi naują prezidentą. Antradienį juo oficialiai tapo AB...

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Gyvūnai, Paskelbta prieš 8 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 8 val.

Ekonomikos naujienos, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...