2018 m. sausio 16 d. 13:41 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Teatras

Teatras

Žvejų rūmuose – Keistuolių teatro gastrolės

2017-12-06, 11:09

Organizatorių inf.

Žvejų rūmuose – Keistuolių teatro gastrolės nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Klaipėdos Žvejų rūmų gruodžio mėnesio renginių afiša jau keletą metų neįsivaizduojama be Keistuolių teatro spektaklių. Kasmet, artėjant didžiosioms šventėms, populiarusis ir visada laukiamas teatras iš sostinės klaipėdiečiams padovanoja po kelis vaidinimus.

Gruodžio 16 d. uostamiesčio žiūrovai susitiks su teatro senbuviais – „Šv. Kormorano šešėlinio humoro klubu“. „Itin uždaro“ klubo nariai – Aidas Giniotis, Andrius Kaniava, Darius Miniotas,

Robertas Aleksaitis ir Darius Auželis, garsėjantys intelektualiu tautosakos, lietuviškų klasikų ir estrados elementų pripildytu humoru, gerbėjus (-as) pradžiugins atnaujinta kulinarine drama „Sigutė“ bei pristatys pamatinį lietuvių tautos epą „Gedimino sapnas arba Šioje šalyje nėra vietos senukams“. „Patyrinėję istorinius šaltinius suradome, kad šis epas mums žinomas įvairių perdirbinių pavidalu, tačiau niekas nenumano, kaip buvo iš tikrųjų – o buvo gerokai įdomiau. Istorijos esmė – ne pats Vilniaus įkūrimas: tai tebuvo šalutinis produktas, kuris mūsų dienomis tapo pats svarbiausias. Tuo tarpu mes nusprendėme papasakoti istoriją tokią, kokia ji buvo, o kadangi šios istorijos herojų šaknys siekia majų imperiją, muzikiniu „Gedimino sapno“ sprendimu tapo meksikietiška muzika“, – intriguoja vienas iš klubo narių D. Miniotas. Į šalį metę fortepijoną ir žiūrovų širdis užkariauti meksikietiškais ritmais pasiryžę „Šv. Kormorano“ kūrėjai supažindins žiūrovus su majų bardais bei legendomis ir atskleis pirmojo Lietuvos parbėgėlio Lizdeikos istoriją.

Keistuolių „Paskalos ir padavimai“ tęsia puikiai pažįstamą iliustruoto muzikinio pasakojimo tradiciją „be jokių kaukių“...

Vaikus pradžiugins spektaklis „Mykolas Žvejas“ pagal būtas ir nebūtas pamarėnų pasakas ir legendas. Tai režisieriaus Aido Giniočio trilogijos („Jonas Kareivis“, „Juzė Dykaduonis“) dalis. Spektaklyje daugybę personažų – žvejus, kaimynus, žuvis, net pamarėnų buities rakandus – kuria aktoriai – Darius Auželis, Dalius Skamarakas, Ieva Stundžytė, Justas Tertelis ir Aldona Vilutytė. „Mykolo Žvejo“ veiksmas vyksta nebūtais laikais, nebūtose žemėse tarp Rusnės ir Kulmo. Iš lietuvių liaudies pasakų bei dainų sukurptas spektaklis  pasakoja apie nemažai apsiskaičiusį ir nemažiau pasipūtusį žvejo sūnų, kuris, vos tik gimęs,  buvo pažadėtas pragaro viršininkui Liuciferiui, o užaugęs pats leidžiasi į pasaulį išsipirkti savo likimo. Kaip jam susiklostys ši kelionė? Ką savo kelyje sutiks Mykolas Žvejas ir ar pavyks jam suvesti senas sąskaitas su pragaro viršininku, išvysime šiame spektaklyje.

Po vaidinimo mažųjų žiūrovų laukia susitikimas su Kalėdų Seneliu. „Jei kas nors manęs paklaustų, kokia man geriausia Kalėdų dovana, pasakyčiau: „Mykolas Žvejas“, nes tai tokia dovana, vienas smagiausių spektaklių, kuriuos tenka vaidinti“, – teigia aktorė Ieva Stundžytė.

Keistuolių teatro gastrolės Žvejų rūmuose:

gruodžio 16 d. 18 val. – „Šv. Kormorano šešėlinio humoro klubas“ su programa „Paskalos ir padavimai“;

gruodžio 17 d. 12 val., gruodžio 18 d. 11 val. – muzikinė pasaka „Mykolas Žvejas“ (rekomenduojama vaikams nuo 4 metų) ir Kalėdų Senelio programa.

Bilietus platina Tiketa ir teatrai.lt.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Teatras

Klaipėdos dramos teatras šeštadienį vaikus ir jų tėvelius kvies į išskirtinę premjerą...

Vaikams - unikali kelionė po džiungles nuotrauka, foto

Rytoj Apeirono teatras klaipėdiečius pakvies į paskutinę šių metų premjerą - spektaklį...

Kvies pažvelgti į tamsiąją krikščionybės pusę nuotrauka, foto

Klaipėdos apygardos teisme trečiadienį ko gero pirmą kartą gyvenime skambėjo muzika ir...

"Čikagai" - garantuota sėkmė nuotrauka, foto

Klaipėdos dramos teatras pristatė pirmąją 82-ojo sezono premjerą. Spektaklis "Naktis" pagal žymaus...

Spektaklis „Naktis“: puiki pjesė, bet nevykusi improvizacija? nuotrauka, foto

Atrodo, kad lauke yra 15 laipsnių šalčio nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Antradienį lepins saulė, tačiau netrukus sulauksime gausaus sniego ir tikros žiemos....

Lietuvos Nepriklausomybės Aktas grįžta namo nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Prezidentūroje trečiadienį rengiama Vasario 16-osios nutarimo dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atstatymo...

Žuvininkystės tarnyba vis dar neturi kur kraustytis nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Kol kas Žuvininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) dar nepersikraustė į...

Klaipėdos „Atlante“ – trys nauji legionieriai nuotrauka, foto

Sportas, „Atlantas“ sutartis iki metų pabaigos sudarė su dar trimis naujokais – ...

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 51 min.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...