2019 m. vasario 20 d. 12:22 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Teatras

Teatras

Žvejų rūmuose - "Devynbėdžiai"

Žvejų rūmuose  - "Devynbėdžiai" nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Klaipėdos kultūros centre „Žvejų rūmai“, rugsėjo 22 d. 18.30 val.

K. Saja „DEVYNBĖDŽIAI“. Rež. Marius Meilūnas. 2-jų dalių muzikinis spektaklis

Pasaulio scenas užkariauti pasiryžę „anužiukai“ atkeliauja į pajūrį!

Juozo Miltinio dramos teatro gastrolės Klaipėdoje šį rudenį – išskirtinės. Į Klaipėdos „Žvejų rūmus“ atvyksta jauniausieji legendinio teatro aktoriai – visas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vaidybos specialybės diplomantų kursas.

Panevėžį savo pastatymais sudrebinęs aštuonioliktukas - žinomų aktorių ir teatro pedagogų Veltos ir Vytauto Anužių ugdytiniai, kurių siekis, kaip teigia vienas jų, režisierius Marius Meilūnas: „Užkariauti pasaulį“.  

Šiuolaikiškas pastatymas įgijo naujų prasmių

Žiūrovai, net ir skeptiškiausieji, kurie iš šiuolaikinio teatro nesitiki nieko gero, po „DEVYNBĖDŽIŲ“ išeina priblokšti. Begalinis aktorių nuoširdumas, profesinis maksimalumas, jaunatviška energija pavergia ilgam. „Spektaklį kūrėme drąsiai, negailėdami savęs, ieškodami šviežios, ekspresyvios teatrinės kalbos“, - sako spektaklio režisierius Marius Meilūnas, kurso draugų visiškai rimtai charakterizuojamas, kaip „esantis arti genijaus“.

Atrodė, kad prieš 40 metų statytą 1974-ųjų muzikinę pasaką atkurti nebus lengva, - vyresnieji žiūrovai dar mena Vaclovo Blėdžio režisuotą nuostabų spektaklį su Kaziu Vitkum – Aleliumu, šiemet birželį 90-metį pasitinkančia Regina Zdanavičiūte – Boba Vienaake ir kitais Juozo Miltinio mokiniais. Be to, LMTA studentų kursas buvo laikomas nedainuojančiu, o spektaklis – muzikinis. Kur dar „Lietuvos“ ansamblio pastatymas su vienu už kitą garsesniais atlikėjais?

Bet jaunieji miltinukai – anužiukai nesidairė į autoritetus, ieškojo visais laikais universalių ir nūdienos kontekste aktualių prasmių. Rado su kaupu. Amžiną konfliktą tarp dvasinių ir materialiųjų vertybių, grėsmę šimtametėms tautos tradicijoms, kurias užgožia „užjūrio blizgučiai“, griaunančią puikybės ir karjerizmo jėgą (Daunoras – akt. Dovydas Laukys), savo gerbūvio kūrimą kitų laimės sąskaita, pataikavimą tironui dėl riebesnio kąsnio. Spektaklyje Skalno (akt. T.Junevičius) lūpomis suskamba atsakomybės prieš bendruomenę, kuri tave užaugino, tema, išryškėja šiandieniniai emigracijos skauduliai.

„Devynbėdžių“ autorius Kazys Saja po panevėžiečių spektaklio liko sužavėtas: „Visų vaidmenys tokie, kad nėra antraeilių. Labai įdomus prisistatymas, daug išradingų dalykų. Žiūrint spektaklį buvo malonu nuolat nustebti. Manau, kad nustebs ir tie žiūrovai, kurie seniai lankėsi Miltinio teatre. Ankstesni „Devynbėdžiai“ buvo žemiškesni. Čia tokie sacrum, pakylėti muzikos. Kai kurių tekstų pasigedau, bet visai nesigailėjau. Laikas vėl atrasti Panevėžį“, – tikino rašytojas.

Šiemet balandį „Devynbėdžiai“ pelnė Geriausio festivalio „Lietuvos teatrų pavasaris“ spektaklio titulą. Prizais apdovanoti režisierius M. Meilūnas ir aktorius T. Junevičius. Aktorius Andrius Gaučas išrinktas JMDT žiūrovų mylimiausiu aktoriumi. Agnieška Ravdo jau sukūrė brandžius vaidmenis Oskaro Koršunovo teatro spektakliuose. Aistė Diržiūtė filmuojasi Lietuvos, Sankt Peterburgo kino kūrėjų filmuose, Berlyno festivalyje pripažinta kaip viena perspektyviausių jaunosios kartos aktorių.

Žymos: devynbėdžiai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Teatras

Kol Amsterdame vyksta gėjų paradas, viešbučio kambaryje susiduria du skirtingi pasauliai, o...

P. Gaidys atsisveikina: teatro scenoje - netikėtas Amsterdamo gėjų paradas nuotrauka, foto

Lapkričio 22-27 dienomis keturiuose Lietuvos miestuose (Klaipėdoje, Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje) įvyks...

Markas Rothko, Valentinas Masalskis ir Raudona nuotrauka, foto

Šilutės rajonas, nedidelis Kintų miestelis. Šiek tiek prieš vidudienį. Lietuvos patriarcho,...

Teatrų festivalio Kintuose dalyviai apdovanoti mariose sugauta žuvimi nuotrauka, foto

Įsibėgėjo naujasis Klaipėdos Jaunimo teatro spektaklių sezonas. Jaunieji aktoriai rodys ne tik...

„Dviejų Korėjų susijungimas“: Ką reiškia (ne)meilė? nuotrauka, foto

Teisutis Matulevičius: aš žinau, kaip išgelbėti mūsų jaunimą nuotrauka, foto

Savivaldybių tarybų rinkimai, Aš žinau, kodėl jaunoji klaipėdiečių karta dramatiškai bėga iš politikų abejingai valdomo,...

Kada Lietuva taps svajonių šalimi? nuotrauka, foto

Euras, Nesibaigianti emigracija, maži atlyginimai, didelės kainos. Ir tai tik dalis problemų, su...

Indrė Šidlauskienė iš ŽŪM prisiteisė per 30 tūkst. eurų nuotrauka, foto

Euras, Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) antradienį iš dalies patenkino pernai sausį iš...

Policija prašo pagalbos. Gal atpažįstate šiuos asmenis? nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-02-11, apie 23 val., Klaipėdoje, Laukininkų g., buvo sugadinta kavinės lauko terasa.

Savivaldybių tarybų rinkimai, Paskelbta prieš 12 min.

Euras, Paskelbta prieš 21 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...