2018 m. sausio 20 d. 03:26 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Teatras

Teatras

Kvies pažvelgti į tamsiąją krikščionybės pusę

(10)

Kvies pažvelgti į tamsiąją krikščionybės pusę nuotrauka, foto

TIKSLAI? "Spektaklio metu mes aiškinamės tokių manipuliacinių žaidimų galimus tikslus", - teigia pjesės autorė, režisierė Greta Kazlauskaitė.

© Apeirono teatro nuotr.

Rytoj Apeirono teatras klaipėdiečius pakvies į paskutinę šių metų premjerą - spektaklį "Delyras". Patys kūrėjai šį darbą vadina kliedesių epopėja, kurios dėmesio centre - krikščionybė.

Pjesės autorė ir režisierė Greta Kazlauskaitė "Vakarų ekspreso" skaitytojus supažindino su naujausiu teatro kūriniu: "Religinė tema yra pati kontroversiškiausia pasaulyje. Mes apie ją diskutuojame po spektaklių, pamąstėme, kad šia tema pasikalbėti reiktų ir pasitelkiant teatrinę formą. Daugeliui pažįstama frazė: "Visagalis Dievas aukoja savo sūnų tam, kad išpirktų pasaulio nuodėmes. Kas yra tas, kuriam jis savo sūnų aukoja? Nejaugi jis pats, Dievas, sau aukoja?"

Šis nesusipratimas teatralams priminė valdžios požiūrį į piliečius: esą pats žmogus pakišamas kaip kaltininkas, kaltės vykdytojas ir atpirkėjas. Nors iš tiesų tai tik esą "aukštesniųjų" žaidimas.

Pasak režisierės, mintis parašyti pjesę ir statyti spektaklį kilo tuomet, kai prasidėjo diskusijos, ar įsileisti į savo kraštą musulmonus, kurių religija dalį mūsiškių gąsdina. Tačiau G. Kazlauskaitė nusprendė paskaityti Mahometo raštus ir palyginti juos su Biblija. Keisčiausia, kad Senajame Testamente požiūris į moteris, homoseksualus, nesantuokinius vaikus režisierei pasirodė kur kas žiauresnis ir tiesmukesnis.

"Spektaklyje žiūrovai išgirs daug šokiruojančių citatų iš Senojo Testamento. Dauguma mūsų, lietuvių, be pasirinkimo tapome katalikais, tačiau iš tiesų nepažįstame savo religijos. Vis dėlto, manau, susipažinti reikia", - įsitikinusi G. Kazlauskaitė.

Beje, artėjant šventėms teatras pristato socialinę akciją. Gruodžio 21 d. teatre bus rodomas spektaklis "Nekrozė". Visi pinigai, surinkti už spektaklio parodymą, bus skirti VšĮ Telšių vyskupijos "Caritas" Klaipėdos regiono senelių globos namų gyventojams. Šiuo metu globos namuose gyvena 34 senyvo amžiaus bei negalią turintys žmonės, kuriems reikalinga nuolatinė globa ir slauga.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Lija

2017-12-16   17:32

IP: 78.61.191.111

Skirta komentatoriui, kuris parašė: "10 papezejimu" Biblijos ST yra mūsų žiniai, bet ne mūsų laikmečiui. 10 dievulio istatymu parasyti tame ST, o NT 10 dievulio isakymu nepavardinti "
Kiek suprantu, Jūs skaitėte ir ST, ir NT, todėl tik primenu, kad NT ne tik dekalogas minimas, ne tik parašyti Jėzaus Žodžiai "Nemanykite, jog atėjau panaikinti Įstatymo ar Pranašų. ...", bet ir pie tai, kad pasibaigė Senojo Testamento laikai. Mokytis niekada ne vėlu, o ypač - Tiesos. Pagarbiai.

Žvelgaitis

2017-12-16   14:46

IP: 185.25.48.246

Kai kuriuos komentarus net bloga skaityti.Nors kiek patiems protauti matyt neduota.Avinų avinai.Nors gyvename 21a,informacijos - pagrįstos, turime pakankamai, tačiau mums ir toliau Žemė plokščia,stovinti[gulinti] ant trijų dramblių o drambliai-ant vėžlio.Sudeginkime režisierę ant laužo kaip eretikę,kam ji išdrįso prisiliesti prie istorijos,faktų .Nors kiek mokantiems protauti ,labai patariu perskaityti S ir N testamentus,ypač išleistus prieš 40-50 metų ir palyginti su išleistais prieš kokius 10m.Dėl geresnio supratimo,skaityti paeiliui 2ar3 kartus

Nuomonė

2017-12-16   14:37

IP: 46.249.187.55

Žmogus, nors vieną kartą neperskaitęs Naujojo Testamento, negali laikyti savęs inteligentu. Apie Senąjį Testamentą jau nekalbu. Malonūs tautiečiai, tebūnie tai jūsų įsipareigojimas Kalėdų proga, ir jūs pasijausite tvirčiau stovintys ant Žemės. Kam spėlioti, kas teisus, kas neteisus - patys sužinokite, ką teigė Kristus: Jo Biblija vadinama "geroji naujiena" ne be reikalo. Sėkmės ir linksmų švenčių !!! :)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Teatras

Klaipėdos dramos teatras šeštadienį vaikus ir jų tėvelius kvies į išskirtinę premjerą...

Vaikams - unikali kelionė po džiungles nuotrauka, foto

Rytoj Apeirono teatras klaipėdiečius pakvies į paskutinę šių metų premjerą - spektaklį...

Kvies pažvelgti į tamsiąją krikščionybės pusę nuotrauka, foto

Klaipėdos apygardos teisme trečiadienį ko gero pirmą kartą gyvenime skambėjo muzika ir...

"Čikagai" - garantuota sėkmė nuotrauka, foto

Klaipėdos dramos teatras pristatė pirmąją 82-ojo sezono premjerą. Spektaklis "Naktis" pagal žymaus...

Spektaklis „Naktis“: puiki pjesė, bet nevykusi improvizacija? nuotrauka, foto

Suraskime darbėniškių seserų Chaimaičių gelbėtojus nuotrauka, foto

Skaitytojų ekspresas, Lietuvos žydų tragiškas likimas nacių okupacijos 1941-1945 metais - skaudi, neužgyjanti žaizda...

Sausio 20-ąją gimtadienį švenčia nuotrauka, foto

Klaipėda, Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, pažįstamas ar kolega švenčia gimtadienį,...

Startavo naktinis žygis „Klaipėdos sukilėlių keliais“ nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Pektadienio vakarą startavo tradicinis naktinis pėsčiųjų žygis „Klaipėdos sukilimo dalyvių takais“.

Į Klaipėdą atvyksta A lygos čempionai nuotrauka, foto

Sportas, Sausio 20 dieną (šeštadienį) nuo 17.30 val. senojoje Klaipėdos "Neptūno" sporto salėje...

Skaitytojų ekspresas, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 4 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...