2019 m. vasario 18 d. 23:07 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Teatras

Teatras

Klaipėdos lėlių teatre rudenį bus dvi premjeros

Klaipėdos lėlių teatre rudenį bus dvi premjeros nuotrauka, foto

SUSITIKIMAS. Kūrybinės laboratorijos su lėlininku Neviliu Tranteriu dalyviai. VIEŠNIA. Prancūzijoje gyvenanti lietuvių lėlių teatro menininkė Gintarė Trimakaitė į Klaipėdą atvyko kurti spektaklio apie baimę.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Vieno garsiausių pasaulio lėlinininkų Nevillio Tranterio (Neville Tranter) kūrybinės dirbtuvės, du nauji spektakliai ir tradiciniai pasirodymai kiekvieną savaitgalį, Karakumų Asilėlio mokyklėlė ir Kalėdų Senelio viešnagė - tokie svarbiausi Klaipėdos lėlių teatro naujo, dešimtojo, teatrinio sezono įvykiai.

Klaipėdos lėlių teatro kolektyvas naują sezoną rugsėjo mėnesį pradėjo kaip ir daugelis moksleivių bei studentų - mokydamiesi. Lietuvos nacionalinis UNIMA centras padovanojo šalies lėlininkams unikalią galimybę - pasimokyti lėlių teatro meistrystės iš vieno garsiausių pasaulio lėlininkų N. Tranterio. Australijoje gimęs, tačiau Nyderlanduose gyvenantis N. Tranteris lėlių teatro vaidinimus su žmogaus dydžio lėlėmis kuria 35-erius metus.

Meistro pamokos

Derindamas minimalią scenografiją, rafinuotą muziką, šviesas ir garsus, pasitelkdamas tradicinio teatro bei moderniąsias technologijas, N. Tranteris kuria nepamirštamą, kerintį teatro vaizdų pasaulį. Klaipėdos lėlių teatre rugsėjo 12-16 d. surengtų N. Tranterio kūrybinių dirbtuvių dalyviai gavo unikalią galimybę pažvelgti į tą pasaulį iš arti, iš meistro asmeniškai išgirsti, kaip gimsta jo teatro stebuklas.

Klaipėdos lėlių teatro režisierė, aktorė, Klaipėdos menų akademijos lėlių teatro režisūros dėstytoja Karolina Jurkštaitė sakė, jog pažintis su N. Tranteriu jai atvėrė didžiulį profesionalumo įrankių lobyną. "N. Tranteris - aukščiausio lygio profesionalas, kuris tuo pat metu ir meistriškai valdo lėlę, ir tampa lygiaverčiu jos partneriu. Tai stulbina, žavi ir įkvepia. Kūrybinėje laboratorijoje sužinojome labai daug didelės lėlės valdymo niuansų ir įgavome patirties, kaip tai daryti praktiškai. Kurdami etiudus, pastebėjome ir savo silpnybes, ir tobulintinas sritis", - dalijosi įspūdžiais K. Jurkštaitė.

Klaipėdos lėlių teatro aktorė Renata Kutaitė sakė, jog susitikimas su N. Tranteriu jai sutrumpino ilgą kūrybinių ieškojimų kelią. "Man tokios didelės lėlės atgaivinimas iki šiol nebuvo išbandyta technika, tad buvo tikrai smalsu ir įdomu ją atrasti, suprasti ir pajusti, kaip lėlė atgyja pradedant jos žvilgsniu ir baigiant charakteriu. Kūrybinės dirbtuvės buvo labai įkvepiantis procesas ir norėtųsi įgytas žinias pritaikyti ir ateityje spektakliuose", - pasakojo lėlininkė.

"Coliukę" pasakos marionetės

Rugsėjo mėnesį patys mokęsi, spalį Klaipėdos lėlių teatro aktoriai skuba pasidalinti naujomis žiniomis ir patirtimi su mažaisiais savo bičiuliais Karakumų Asilėlio mokyklėlėje. Mokyklėlės užsiėmimai prasidės spalio 6 d. Juose kviečiami dalyvauti vaikučiai nuo 1 iki 7 metų drauge su tėveliais. Lėlių teatro aktoriai mokyklėlėje mažyliams padeda atrasti save ir pasaulį, moko bendrauti vaikus tarpusavyje, su tėveliais ir su lėle. Mokyklėlės vaikai patys piešia lėlių eskizus ir kuria lėlių spektaklį.

Naują spektaklį - nuostabią Hanso Kristiano Anderseno pasaką "Coliukė" - spalio 3 d. 12 val. pirmą kartą pristatys ir Klaipėdos lėlių teatro kūrėjai. Premjerą režisuoja Donatas Savickis, kuris praeitą sezoną Klaipėdos lėlių teatre sukūrė nuostabią lėlių spektaklių kūdikiams trilogiją "Sapnų pasakėlės". Išleisti naują spektaklį į gyvenimą režisieriui padeda dailininkė Angelina Furmaniuk-Savickienė, aktoriai Monika Mikalauskaitė ir Vytautas Kairys bei šviesų dailininkas Tomas Zinkus.

Režsierius atvirauja, kad jam "Coliukė" - viena gražiausių, jautriausių ir labiausiai įsiminusių vaikystės pasakų. "Man atrodo, jog tai istorija apie vienatvę ir apie gyvenimo kelią, kupiną įvairių sunkumų, kurį praeina ne tik maža trapi mergaitė Coliukė, bet ir kievienas iš mūsų", - pastebėjo D. Savickis.

Originalią, klasikinę H. K. Anderseno pasaką Klaipėdos lėlių teatro kūrybinė komanda pasirinko išreikšti tradicinėmis lėlių teatro priemonėmis - su lėlėmis - marionetėmis, nulipdytomis iš modelino.

Premjera apie baimes

Visai kitokia šiuolaikinio lėlių teatro premjera Klaipėdos lėlių teatro žiūrovus nustebins lapkričio mėnesį. Psichologinį spektaklį "Kas tu" apie tai, kaip atpažinti ir susigyventi, susidraugauti su savo baimėmis, kuria tarptautinė lėlininkų komanda, kuriai vadovauja aktorystės studijas Lietuvos teatro akademijoje ir lėlių teatro studijas garsiausioje lėlininkų mokykloje Šarlevilyje (Prancūzija) baigusi menininkė Jūratė Trimakaitė. Jos kūrybinėje komandoje - bendraminčiai iš Prancūzijos: kompozitorius Thomas Demay, lėlių konstruktorės Noemie Beauvallet, Marion Belot ir Thais Trulio iš Brazilijos.

Spektaklio siužetas gimė kūrybinės laboratorijos su Klaipėdos Montesori vaikų darželio ugdytiniais metu. Vaikai lėlių teatro menininkams pasakojo apie savo baimes, jas piešė, pasisakė apie menininkų sukurtas spektaklio lėles. Spektaklyje vaidins Klaipėdos universiteto vaidybos, režisūros bei lėlių teatro režisūros studentės Aiva Krupelytė, Živilė Beniušytė, Rūta Jankevičiūtė.

Repertuariniai Klaipėdos lėlių teatro spektakliai kūdikiams, vaikams ir suaugusiesiems bus tradiciškai vaidinami kiekvieną savaitgalį, o šiuos metus ir rudens-žiemos teatrinį sezoną užbaigs visų laukiamas Kalėdų Senelis. Garbusis Klaipėdos lėlių teatro svečias jau pranešė, jog į Klaipėdos lėlių teatrą atvyks su savo komanda gruodžio 5 d. ir gyvens jame bei susitikinės su vaikais iki pat Šv. Kalėdų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Teatras

Kol Amsterdame vyksta gėjų paradas, viešbučio kambaryje susiduria du skirtingi pasauliai, o...

P. Gaidys atsisveikina: teatro scenoje - netikėtas Amsterdamo gėjų paradas nuotrauka, foto

Lapkričio 22-27 dienomis keturiuose Lietuvos miestuose (Klaipėdoje, Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje) įvyks...

Markas Rothko, Valentinas Masalskis ir Raudona nuotrauka, foto

Šilutės rajonas, nedidelis Kintų miestelis. Šiek tiek prieš vidudienį. Lietuvos patriarcho,...

Teatrų festivalio Kintuose dalyviai apdovanoti mariose sugauta žuvimi nuotrauka, foto

Įsibėgėjo naujasis Klaipėdos Jaunimo teatro spektaklių sezonas. Jaunieji aktoriai rodys ne tik...

„Dviejų Korėjų susijungimas“: Ką reiškia (ne)meilė? nuotrauka, foto

J. Lago baiminasi, kad Lietuva taps kaip Vakarų Europa nuotrauka, foto

Lietuva, Pirmadienį Europos Parlamento rinkimuose dalyvauti ketinantis komitetas „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę“...

ES rengia naujas sankcijas Rusijai nuotrauka, foto

Užsienio ūkis, Europos Sąjunga naujomis sankcijomis reaguos į paaštrėjusį Ukrainos konfliktą. ES užsienio...

Sunkiai sergančiai Paltinienei – jaudinanti dovana nuotrauka, foto

Žmonės, Savaitgalį savo gimtadienį paminėjusi legendinė estrados dainininkė Nelly Paltinienė dar...

6,5 tūkst. eur skiriama jauno verslo skatinimui Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, Kaip turinčiam idėją žmogui pradėti savo verslą Klaipėdoje. Ar verslo sąlygos...

Užsienio ūkis, Paskelbta prieš 45 min.

Žmonės, Paskelbta prieš 4 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...