2018 m. sausio 20 d. 11:24 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Teatras

Teatras

Kauno lėlių teatre - kalėdinės premjeros ir kūrybiniai debiutai

Kauno lėlių teatre - kalėdinės premjeros ir kūrybiniai debiutai nuotrauka, foto

© Kauno lėlių teatro archyvo nuotr.

60-ąjį sezoną kuriantis Kauno valstybinis lėlių teatras didžiąsias metų šventes pasitinka skirtingų kartų kūrėjų premjeromis - Didžiojoje scenoje lėlių teatro žanre debiutuojančio režisieriaus, aktoriaus, vieno iš „Keistuolių teatro“ įkūrėjo Sigučio Jačėno spektakliu „Sniego senio sapnas“ bei kamerinėje Mažosios salės erdvėje - Klaipėdos universiteto Lėlininkų kurso absolventės Dainos Ulmytės kūrybiniu darbu - „Mergaitė su degtukais“. 

Šeštadienį įvyksiančios kalėdinės premjeros „Mergaitė su degtukais“ idėjos sumanytoja, režisierė ir aktorė D. Ulmytė rėmėsi to paties pavadinimo Hanso Kristiano Anderseno (Hans Christian Andersen) kūriniu, įstrigusiu jai dar vaikystėje, bei Vilniaus „Lėlės“ teatro kūrėjos Nijolės Indriūnaitės surimuotu tekstu iš šešėlių teatro spektaklio „Baltos pasakos“. 

Žvarbioje Kalėdų nakties istorijoje pasakojama apie mažą jautrią mergaitę, kuri norėjo dalintis šiluma, bet niekas jos nepastebėjo. Pasakojama apie susvetimėjimą ir vienišumą bei didžiausias dovanas - meilę ir draugystę. 

„Čia pinsis šilti ir lyriški N. Indriūnaitės tekstai, užburiančios scenografinės vizualizacijos bei juvelyriškai kruopštūs mažos lėlytės judesiai. Vienui viena ji keliaus per mistišką, šviesų, bet šaltą pasaulį“, - spektaklį pristato jaunoji režisierė D. Ulmytė.

Vaidmenis kuria aktorės Liucija Zorubaitė ir Rasa Bartninkaitė bei pati spektaklio režisierė D. Ulmytė. Spektaklis skiriamas šeimoms ir vaikams nuo šešerių metų.

Sekmadienį įvyksiančiame S. Jačėno režisuotame spektaklyje remtasi motyvais Hanos Bechlerovos žaidybinės knygelės „Atverk langelį“, kurią prieš beveik tris dešimtmečius kūrėjas mėgdavo vartyti drauge su savo dukra Julija. Šventiniame spektaklyje pasakojama apie Sniego Senį, nusprendusį tapti Nykštuku Jonuku ir iškeliavusį piktosios fėjos Sacharos pagrobto Kalėdų Senelio gelbėti. Kad keliauti būtų smagiau, Nykštukas Jonukas ieško pakeleivio, kuris nebijotų vandens, būtų greitas ir vikrus. Užduotis pasirodo - ne iš lengvųjų, bet kas labai stengiasi ir siekia tikslo, tam ir sėkmė šypsosi. Su visu būriu draugų Nykštukas Jonukas ilgai keliauja aplink pasaulį ieškodamas dingusio Senelio, papuola į didžiulę audrą, bet viskas baigiasi laimingai, ir Kalėdų Senelis pasirodo scenoje gyvas ir sveikas.

Spektaklyje vaidins Audronė Grėbliauskienė, Laima Strazdauskienė, Remigijus Endriukaitis, Jolita Ross bei kiti teatro aktoriai.

„Labai svarbu, kad nuo pat mažens, net ir švenčių metu, mes sėtume vaikams pažinimo sėklą - kas yra gėris, drąsa, draugystė. Visa tai šioje istorijoje ir atsiskleidžia“, - sako premjeros režisierius S. Jačėnas ir kviečia „gaudyti“ šventines akimirkas.

Kauno valstybinio lėlių teatro direktorius Sigitas Klibavičius naujienų agentūrai ELTA priminė, kad kalėdinius Didžiosios ir Mažosios salių spektaklius vainikuos susitikimai su Kalėdų Seneliu, pabendravimai ir nuotaikingi žaidimai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Teatras

Klaipėdos dramos teatras šeštadienį vaikus ir jų tėvelius kvies į išskirtinę premjerą...

Vaikams - unikali kelionė po džiungles nuotrauka, foto

Rytoj Apeirono teatras klaipėdiečius pakvies į paskutinę šių metų premjerą - spektaklį...

Kvies pažvelgti į tamsiąją krikščionybės pusę nuotrauka, foto

Klaipėdos apygardos teisme trečiadienį ko gero pirmą kartą gyvenime skambėjo muzika ir...

"Čikagai" - garantuota sėkmė nuotrauka, foto

Klaipėdos dramos teatras pristatė pirmąją 82-ojo sezono premjerą. Spektaklis "Naktis" pagal žymaus...

Spektaklis „Naktis“: puiki pjesė, bet nevykusi improvizacija? nuotrauka, foto

Bus atsisveikinama su Romualdu Rageliu nuotrauka, foto

In Memoriam, 2018 m. gruodžio 18 d. amžinybėn iškeliavo ilgametis sporto darbuotojas,

Miesto tvenkiniai gali tapti čiuožyklomis nuotrauka, foto

Klaipėda, Jeigu šią žiemą Klaipėdoje šaltukas išsilaikys, miesto Savivaldybė gyventojams parūpins pramogą -...

Suraskime darbėniškių seserų Chaimaičių gelbėtojus nuotrauka, foto

Skaitytojų ekspresas, Lietuvos žydų tragiškas likimas nacių okupacijos 1941-1945 metais - skaudi, neužgyjanti žaizda...

Sausio 20-ąją gimtadienį švenčia nuotrauka, foto

Klaipėda, Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, pažįstamas ar kolega švenčia gimtadienį,...

In Memoriam, Paskelbta prieš 16 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 23 min.

Skaitytojų ekspresas, Paskelbta prieš 11 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...