2017 m. gruodžio 16 d. 01:42 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Teatras

Teatras

„Juoda dėžutė“ sulaukė ir pagyrų, ir negailestingos kritikos

(15)

„Juoda dėžutė“ sulaukė ir pagyrų, ir negailestingos kritikos nuotrauka, foto

Momentas iš spektaklio.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Šeštadienį Klaipėdos dramos teatras pristatė pirmąją šių metų premjerą. Tai – Dariaus Rabašausko režisuotas spektaklis „Juoda dėžutė“ pagal baltarusių kilmės dramaturgo Pavelo Priažko to paties pavadinimo pjesę.

Šio kūrinio herojai esą patenka į savotišką laiko kilpą ir persikelia iš dabarties į savo pačių praeitį - mokyklą-internatą. Herojai bando "peržaisti" savo istoriją, tačiau žaidimas išeina kraupokas, kupinas neišsakomo nerimo ir nebylaus siaubo.

"Kiekviename iš mūsų slypi juoda dėžutė, kurioje laikomi mūsų prisiminimai. Praeitis kartkartėmis sugrįžta ir mums yra tokia pat reali kaip ir dabartis", - dar prieš premjerą sakė režisierius. "Juoda dėžutė" yra naujausia dramaturgo pjesė, iki šiol dar niekur nebuvo pastatyta.

Vis dėlto spektaklis sulaukė dvejopų žiūrovų nuomonių: vieni jį laikė puikiu Baltarusijoje vyraujančios situacijos atspindžiu, kiti apskritai nesuprato, ką norėta pasakyti šiuo kūriniu.

„Nuostabiai parodyta baltarusiška tikrovė, jos absurdas, nesusigaudymas, kur baltarusiai nuėjo, kokiame laike jie gyvena. Absurdiški, vienas po kito sekantys nurodymai... Ta situacija parodyta giliai iš vidaus ir labai tiksliai bei talentingai. Tik man kilo klausimas: prie ko čia mes, lietuviai? Ar mes neturime savų rūpesčių? Man patiko kokybė, bet tai yra jų spektaklis jiems ir jis turėtų būti rodomas Baltarusijoje“, - dalinosi įspūdžiais filosofiją tyrinėjantis Vygandas Aleksandravičius.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius Jonas Sąlyga sakė, jog spektaklis jam priminė sovietinius laikus ir buvo savotiškai sunkus. „Manau, reikia ir tokių spektaklių“, - dalinosi įspūdžiais jis.

Anot žurnalistės, žurnalo "JŪRA MOPE SEA" įkūrėjos ir redaktorės Zitos Tallat-Kelpšaitės, spektaklis yra apie žmones ir jų tarpusavio santykiu problemas: „Viskas, kas paliečia žmogų yra įdomu ir priverčia mąstyti. Čia ne tik tarybiniai laikai, bet ir žmonių tarpusavio bendravimo, laisvės ir jausmų suvaržymo problemos – žmonės vieni kitus nori uždaryti į mažą juodą dėžutę. Man patiko šis kūrinys, kadangi jis labai rimtas, tačiau jį žiūrėti buvo nelengva.“

Anot klaipėdiečio Rimo, „Juoda dėžutė“ –gilią prasmę turintis spektaklis. Jo nuomone, norėta parodyti tokią pat, dar praėjusį amžių ir šiandieną jungiančią diktatūrą. „Kai 1986 metais buvau pionierių stovykloje, prisimenu, buvo medicinos punktas, kuriame pacientai su skaudančia koja, galva ar patemptu raumeniu gaudavo tą patį vaistą...“ – su šypsena prisiminė klaipėdietis. Nors, jo nuomone, spektaklis ištęstas, tačiau labiausiai jam ir jo žmonai Violetai patiko aktoriai, ypač Vaidas Jočys.

Kiti žiūrovai ne taip palankiai vertino spektaklį. Dvi klaipėdietės buvo nusivylusios spektakliu ir sakė, jog šis apsilankymas teatre buvo klaida. Klaipėdiečiams Airidai ir Sauliui taip pat buvo pernelyg sunku suprasti, ką norėta pasakyti spektakliu. „Pradžia atrodė gana įspūdinga, tačiau galiausiai spektaklis nuvylė“, - sakė Airida. „Aš iki šiol negaliu atsigauti, nieko nesuprantu. Reikia suvirškinti, kažkoks smegenų sprogimas. Gal šis spektaklis ne mano intelektui?“ – juokėsi Saulius.

Žymos: juoda dėžutė

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2017-11-07   18:19

IP: 90.143.90.218

Spektaklis sunkus, jaudinantis ir vaidyba gera.Gal būt kiek pritrūko kulminacijos. Nežinau, kokia buvo autoriaus mintis, bet man rodėsi, kad tokią neviltį turi būt išgyvena baltarusiai.Ta juoda dėžutė, man asocijavosi su sistemos letena. O kad žmonės net nepaplojo antram aktorių išejimui- buvo gėda.

Viktorija

2017-04-21   21:39

IP: 83.177.40.168

Tragedija, pats blogiausias spektaklis kuriame esu buvus. Tikrai gaila ir laiko ir pinigu.

viva

2017-03-31   23:40

IP: 86.100.73.238

Kažkas baisaus. Nesitikėjome, kad Klaipėdos teatras gali parodyti tokį prastą spektaklį. Sugadintas vakaras, gėda prieš draugaus, kuriuos paviečiau. Gaila ir aktorių, kurie matė išeinančius žiūrovus, nesulaukė aplodismentų. Dar keli tokie spektakliai ir Klaipėdos teatras liks be žiūrovų. Laaaaaaaaaaaaaaabai liūdna

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Teatras

Rytoj Apeirono teatras klaipėdiečius pakvies į paskutinę šių metų premjerą - spektaklį...

Kvies pažvelgti į tamsiąją krikščionybės pusę nuotrauka, foto

Klaipėdos apygardos teisme trečiadienį ko gero pirmą kartą gyvenime skambėjo muzika ir...

"Čikagai" - garantuota sėkmė nuotrauka, foto

Klaipėdos dramos teatras pristatė pirmąją 82-ojo sezono premjerą. Spektaklis "Naktis" pagal žymaus...

Spektaklis „Naktis“: puiki pjesė, bet nevykusi improvizacija? nuotrauka, foto

Kas sieja Rodeną, Estiją ir baltą triušį? Ką atėjusi į restoraną užsisakytų...

Klaipėdos jaunimo teatre – tarpgalaktinė premjera nuotrauka, foto

Gruodžio 16-ąją gimtadienį švenčia nuotrauka, foto

Klaipėda, Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

Dailininkai Jūrininkų ligoninei padovanojo paveikslų nuotrauka, foto

Sveikata, Klaipėdos jūrininkų ligoninė ir Lietuvos dailininkų Klaipėdos skyrius tęsia jau du dešimtmečius...

Žvėrys kelyje - mirtinas pavojus nuotrauka, foto

Automobiliai, Vienas iš pavojų, tykančių keliuose vairuotojų, - laukiniai žvėrys. Šiokia tokia vairuotojų...

Jie dirba be atlygio. Kas jiems negerai? nuotrauka, foto

Žmonės, Kas ir kodėl paskatina žmones, užuot studijavus ar siekus karjeros darbe, pasirinkti...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Sveikata, Paskelbta prieš 8 val.

Automobiliai, Paskelbta prieš 8 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...