2019 m. gegužės 23 d. 12:29 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Teatras

Teatras

I. Simonaitytės bibliotekoje - spektaklis "Noktiurnas"

(1)

I. Simonaitytės bibliotekoje - spektaklis "Noktiurnas" nuotrauka, foto

ATLEIDIMAS. "Vienintelis dalykas, kurio negalima atleisti - tai neatleidimas" - pagrindinę spektaklio idėją, cituodamas prancūzų rašytoją Romeną Gari, nusako spektaklio režisierius. Pasak Dovydo Stončiaus, žiūrovai jautriai priima. Tai - jiems lyg terapijos seansas.

© Spektaklio kūrėjų nuotr.

Rugpjūčio 22 dieną klaipėdiečiai kviečiami į I. Simonaitytės biblioteką, kur vienas žymiausių Lietuvos režisierių, pastatęs daugiau nei 100 spektaklių Lietuvoje ir užsienyje, Gytis Padegimas kartu su teatro, kino ir televizijos aktoriumi Dovydu Stončiumi pristatys spektaklį "Noktiurnas". Tai - festivalio "Žemėj Lietuvos 2018" programos dalis, pasakojanti apie tai, kaip gyvenime svarbu atleisti.

Ieškojo gylio

Pasak spektaklio režisieriaus G. Padegimo, sumanymas spektaklį rodyti bibliotekose arba knygynuose kilo natūraliai - spektaklyje aktorius vaidins knygos autorių, kuris viešai pristatys savo kūrinį.

"Taigi tinkamiausia vieta rodyti tokį spektaklį ir yra knygynas arba biblioteka. Pats pirmasis spektaklis vyko knygų mugės metu ir jis sulaukė didelio žiūrovų dėmesio. Vietos pasirinkimas pasiteisino, knygynų ir bibliotekų aura abejingų nepalieka", - įsitikinęs G. Padegimas.

Prieš spektaklio pristatymą uostamiestyje režisierius neslėpė jaudulio - esą išvyka į Klaipėdą taps pirmosiomis ilgai brendusio spektaklio gastrolėmis.

"Po to, kai perskaičiau pjesę, ilgai ją nešiojausi galvoje. Vėliau iš aktoriaus Dovydo Stončiaus sulaukiau laiškelio, kad jis nori su manimi dirbti. Iš pradžių pasikviečiau jį atlikti Aleksandro vaidmenį "Karalienėje Luizėje" Klaipėdos dramos teatre. Kadangi jam puikiai pasisekė, vėliau ieškojau jam didesnio vaidmens. Taigi pasikviečiau jį kartu kurti monospektaklį "Noktiurnas". Prie šio kūrinio dirbome net dvejus metus, repetavome ir Vilniuje, ir Kaune, ir pas mane kaime. Tai buvo labai intensyvus ir įdomus kūrybinis procesas", - ilgą priešistorę atskleidė režisierius.

G. Padegimas gyrė aktoriaus darbštumą, paieškas ir norą repetuoti. "Dovydas labai ieškojo gylio, naujų spalvų. Tikiu, kad klaipėdiečiams, kurie vietoj paviršutiniško teatro renkasi prasmingus spektaklius, tai bus tikra dovana", - įsitikinęs G. Padegimas.

Vienu produktyviausių Lietuvos režisierių laikomas G. Padegimas atskleidė, kad jam nereikalingas poilsis tarp spektaklių. "Teatras yra ir mano darbas, ir hobis. Turbūt dėl to ir pastačiau daugiau nei 110 spektaklių", - juokėsi režisierius.

Terapijos seansas

Aktorius D. Stončius atskleidė, jog spektaklio rodymas tokiose netradicinėse vietose kaip knygynai ar bibliotekos, reikalauja ypatingo aktoriaus meistriškumo. "Nepasislėpsi už šviesos ar širmos. Aktorius nuo žiūrovų nutolęs vos pusantro metro ir šie mato, ar aktorius scenoje nedėvi kaukės. Aš matau žiūrovų akis, o jie manąsias. Taigi repetuojant šiam spektakliui, didžiausias iššūkis ir buvo pasiekti tą tikrumą", - atskleidė pašnekovas.

Dovydas Stončius džiaugėsi, jog trupę pasiekė tik geri žiūrovų atsiliepimai. "Žmonės labai jautriai priima šį spektaklį, ne vieno jų akyse mačiau ašaras. Tai - lyg terapijos seansas", - aiškino klaipėdietis aktorius.

Spektaklį pristato Kauno kamerinis teatras. "Noktiurnas" kuriamas pagal to paties pavadinimo amerikiečių rašytojo, dramaturgo, režisieriaus Adamo Rappo pjesę, kurioje 32-jų metų personažas skaudžiai išgyvena paauglystėje įvykusį tragišką nelaimingą atsitikimą. Pusantro dešimtmečio desperatiškai siekdamas atpirkimo, ji stengiasi susidoroti su skausmu ir susvetimėjimu. Rašydamas knygą spektaklio herojus iš naujo išgyvena skausmingą praeitį, bet tuo pačiu sunaikina nuoskaudą, negatyvius išgyvenimus. Rašymas jam leidžia sugrįžti į pilnavertį gyvenimą.

Spektaklis bus rodomas Klaipėdos istorijos, kultūros ir menų festivalio "Žemėj Lietuvos 2018", skiriamo Lietuvos valstybės atkūrimo ir Tilžės akto šimtmečiams paminėti,~kvietimu,~ Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje (konferencijų salė), pradžia - 17 val. Bilietus platina "Tiketa".

Renginio organizatorius - VšĮ "Vieno aktoriaus teatras".

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-08-22   19:19

IP: 188.69.193.57

Nepaprastai gilus turinys aktualus šiame pasaulyje nuostabi aktorių vaidyba režisūrinis darbas puikiai pasirinkta erdvė Ačiū kūrėjams

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Teatras

Šiandien, gegužės 21 d., prasideda trečiasis tarptautinis teatro festivalis TheATRIUM. 15 val....

Prasideda tarptautinis teatro  festivalis TheATRIUM nuotrauka, foto

Vakar Klaipėdoje prasidėjo jubiliejinis, dešimtasis, tarptautinis profesionalus lėlių, objektų ir vizualiojo teatro...

Požiūrį į lėlių teatrą keičianti "Materia Magica" nuotrauka, foto

Gegužės 16–19 d. Klaipėdoje vyks tarptautinis profesionalus lėlių, objektų ir vizualiam teatrui...

Prasideda lėlių teatro festivalis „Materia Magica“ nuotrauka, foto

Klaipėdos teatralai šiemet susižėrė pagrindinius "Auksinių scenos kryžių" apdovanojimus. Valstybiniame Šiaulių...

"Auksiniai scenos kryžiai" išaukštino Klaipėdos teatrą nuotrauka, foto

Europoje ieškotas lietuvis tapo sunkiai atpažįstamas nuotrauka, foto

Kriminalai, Trylika metų slapstęsis Marius Civinskas pastaruoju metu nebebuvo panašus į tą, kurio...

Muitininkų trūksta, bet katastrofos nėra nuotrauka, foto

Jūra, Redakcija sulaukė vairuotojų skundo dėl labai ilgai, visą dieną, trunkančių muitinės procedūrų...

Bandoma pažaboti įmonių "metalisčių" keliamą triukšmą nuotrauka, foto

Klaipėda, Vakar Savivaldybėje darbo grupės posėdyje svarstyti gyventojų skundai dėl triukšmo, keliamo gabenant...

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Adresas: Tiltų g. 26ARezervacijų tel.: 8 46 211 390

Kriminalai, Paskelbta prieš 22 min.

Jūra, Paskelbta prieš 28 min.

Patarimai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...