2019 m. gegužės 22 d. 02:38 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Teatras

Teatras

"Auksiniai scenos kryžiai" išaukštino Klaipėdos teatrą

"Auksiniai scenos kryžiai" išaukštino Klaipėdos teatrą nuotrauka, foto

Du "Auksiniai scenos kryžiai" - geriausio spektaklio vaikams ir jaunimui bei geriausios muzikos nominacijose skirti Šeiko šokio teatro spektakliui "Mano Piteris Penas", kuriame pagrindinį vaidmenį sukūrė Dauno sindromą turintis jaunuolis.

© Šeiko šokio teatro nuotr.

Klaipėdos teatralai šiemet susižėrė pagrindinius "Auksinių scenos kryžių" apdovanojimus. Valstybiniame Šiaulių dramos teatre Tarptautinės teatro dienos proga surengtoje šventinėje ceremonijoje buvo linksniuojami Klaipėdos dramos teatro ir nepriklausomo Šeiko šokio teatro spektakliai ir jų kūrėjai.

Klaipėdos dramos teatro spektaklis "Mama Drąsa" pagal Bertoldo Brechto pjesę padovanojo net du "Auksinius scenos kryžius". Pagrindinio dramos aktoriaus vaidmens kategorijoje įvertintas aktorius Darius Meškauskas, o spektaklio režisierius, latvis Elm?rs Se?kovs "Auksinį scenos kryžių" pelnė už režisūrą.

"Mama Drąsa" - spektaklis, kuriame labai daug šėlsmo, tad jam reikėjo įsibėgėti. "Auksinių scenos kryžių" komisija matė jau įsibėgėjusį spektaklį palyginti su premjera, ir jis paliko įspūdį. Apskritai man regis, jog šiais metais komisija dairėsi į kiek kitokį, netradicinį teatrą, ieškojo, kas nustebintų. Kitais metais, kita komisija gal labiau įvertins kitokius spektaklius, tad aš apdovanojimų per daug nesureikšminu. Tačiau negaliu nesidžiaugti, kad tiek laimėjusiųjų, tiek nominantų sąraše daugiausia klaipėdiečių ir susijusių su Klaipėda kūrėjų. Tai rodo, jog Klaipėdoje teatras šiuo metu "ant bangos". Jo veidą formuoja po rekonstrukcijos lyg nauju kvėpavimu alsuojantis Klaipėdos dramos teatras, nepriklausomų Jaunimo teatro, Apeirono teatro atsiradimas ir ilgametė teatro mokykla dabar Lietuvos teatro ir muzikos akademijai priklausančiame fakultete", - kalbėjo D. Meškauskas.

Būtent Klaipėdos dramos teatre sukurtas vienas paskutinių šviesaus atminimo režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektaklių "Kalės vaikai". Šiame spektaklyje Lotės vaidmenį sukūrusi jaunosios kartos aktorė Karolina Kontenytė pripažinta geriausia 2018 metų dramos aktore už pagrindinį vaidmenį. Nominaciją pelniusi aktorė per apdovanojimus sakė, kad įvertinimą dalijasi su režisieriumi Eimuntu Nekrošiumi.

METŲ AKTORĖ. "Auksinis scenos kryžius" dramos aktorės nominacijoje įteiktas aktorei Karolinai Kontenytei už pagrindinį vaidmenį Klaipėdos dramos teatro spektaklyje "Kalės vaikai". Klaipėdos dramos teatro nuotr.

"Vien darbas su juo, tai, kad suspėjau, jau buvo labai didžiulis apdovanojimas, nieko daugiau nebesitikėjau ir nebereikėjo, bet ačiū. Atsimenu paskutinį spektaklį, kurį jis dar matė, po kurio buvo aptarimas ir pastabos. Tą dieną jis jau pasijuto prastai ir pasakė tik vieną pastabą, kad Lotė buvo labai kapota, trūko vientisumo. Dabar galiu kitomis akimis pažvelgti į šią pastabą, linkėčiau visiems vientisumo gyvenime ir darbuose, kitaip tariant, harmonijos", - atsiimdama apdovanojimą sakė K. Kontenytė.

Dviem "Auksiniais scenos kryžiais" pasipuošė ir Šeiko šokio teatre sukurto šokio ir muzikos spektaklio "Mano Piteris Penas" kūrėjai. Spektaklio choreografė Agnija Šeiko apdovanota nominacijoje teatras vaikams ir jaunimui, o šio spektaklio kompozitorius Sven Helbig įvertintas už muziką.

"Auksinių scenos kryžių" apdovanojimuose paminėtas ir Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras. Už Zorbos vaidmenį šio teatro balete "Graikas Zorba" ir už Birbanto vaidmenį balete "Korsaras" Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre šokėjas Mantas Daraškevičius apdovanotas baleto artisto, šokio atlikėjo nominacijoje.

"Auksiniai scenos kryžiai" yra svarbiausias teatro apdovanojimas Lietuvoje, teikiamas profesionaliems teatro menininkams Tarptautinės teatro dienos proga nuo 1992 metų. 2018 metais šiam apdovanojimui buvo pasiūlytas rekordinis nominantų skaičius - 104.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Teatras

Šiandien, gegužės 21 d., prasideda trečiasis tarptautinis teatro festivalis TheATRIUM. 15 val....

Prasideda tarptautinis teatro  festivalis TheATRIUM nuotrauka, foto

Vakar Klaipėdoje prasidėjo jubiliejinis, dešimtasis, tarptautinis profesionalus lėlių, objektų ir vizualiojo teatro...

Požiūrį į lėlių teatrą keičianti "Materia Magica" nuotrauka, foto

Gegužės 16–19 d. Klaipėdoje vyks tarptautinis profesionalus lėlių, objektų ir vizualiam teatrui...

Prasideda lėlių teatro festivalis „Materia Magica“ nuotrauka, foto

Klaipėdos teatralai šiemet susižėrė pagrindinius "Auksinių scenos kryžių" apdovanojimus. Valstybiniame Šiaulių...

"Auksiniai scenos kryžiai" išaukštino Klaipėdos teatrą nuotrauka, foto

Palangos verslas pasitinka vasarą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, „Turizmo sezonas tikrai prasidėjo“, – sako Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos...

Pajūrio derbyje pasiekta pergalė! nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos futbolo A lygoje Klaipėdos „Atlantui“ pavyko nutraukti penkerių nelaimėtų rungtynių seriją. Uostamiesčio...

Gargždų gimtadienio šventė: mažiau, bet originaliau nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Likus dviem savaitėms iki 766-ojo Gargždų miesto gimtadienio, vakar Kultūros centro konferencijų...

Ugniagesiai pataria, kaip apsisaugoti nuo žaibo nuotrauka, foto

Lietuva, Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba informuoja, jog praėjusį savaitgalį žaibai Lietuvoje padegė keturis...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 4 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...