2019 m. kovo 26 d. 09:56 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

"Žaismingos muzikos orkestre IX" - kūno perkusija ir netipiški instrumentai

Lygiai prieš tris metus startavęs Klaipėdos koncertų salės edukacinis projektas „Žaismingos muzikos orkestras“ vasario 24 dieną, penktadienį, 18 valandą jaunuosius klausytojus, jų artimuosius ir pedagogus kviečia paklausyti devintosios programos. Ją su Klaipėdos kameriniu orkestru (meno vadovas Mindaugas Bačkus) rengia dirigentas Mindaugas Piečaitis ir ypatingas koncerto svečias – Michael Siefke (kūno perkusija, Vokietija). Jo dalyvavimą projekte remia Goethe Institut Vilnius.

Profesionalus perkusistas, pedagogas, kūno perkusijos meistras M. Siefke į Klaipėdą atvyksta jau ketvirtą kartą (anksčiau yra dalyvavęs muzikos pedagogų konferencijose ir vedęs ten praktinius seminarus). M. Piečaitis jį išgirdo Vokietijoje ir pasiūlė parengti bendrą edukacinį projektą su Klaipėdos kameriniu orkestru. „Dar nebuvo bandyta ieškoti ryšio tarp kūno perkusijos ir orkestro, todėl mes netgi šiek tiek rizikuojame. Kūno perkusija – labai modernus būdas suvokti ritmą ir lavinti ritminius įgūdžius. Ji apjungią muziką, fizinę energiją ir judesį. Kūno perkusija šiandien tampa vis populiaresnė pasaulyje. Pats nustembu, kaip su savo muzikine patirtimi jaučiuosi embriono stadijoje, darydamas visus tuos dalykus. Protu supranti daug ką, bet kūnas paklūsta ne iš karto. Manau, kad tai yra kelias į savotišką vidinę harmoniją su pačiu savimi. Ritmas supa mus visur: nuo įsčiose pirmąkart išgirsto motinos širdies plakimo iki planetų, besisukančių ir judančių tam tikru ritmu. Ritmas yra visos gyvybės pagrindas. Be ritmo nei vienas iš mūsų net nebūtume atsiradę šiame pasaulyje“.

„Žaismingos muzikos orkestre IX“ kartu su Mindaugu, Michaeliu bei Klaipėdos kameriniu orkestru muzikuos Klaipėdos Vydūno vidurinės mokyklos moksleiviai (mokytoja Ingrida Bertulienė), jau turintys dalyvavimo šiuose renginiuose patirtį, ir Klaipėdos universiteto Menų fakulteto režisūros katedros studentai. Vadovaujami savo pedagogų – režisieriaus Valentino Masalskio bei kompozitorės Nijolės Sinkevičiūtės – jie projekte dalyvaus pirmą kartą. Tad šįkart renginys, tikėkimės, bus įdomus ne tik mokyklinio amžiaus klausytojams, bet ir studentams. M. Siefke ir M. Piečaitis visą savaitę dirbs su jaunimu. Dalis jų kūno perkusijos kūrinių bus apjungti ir su kamerinio orkestro skambesiu. Koncerte išgirsime Maurice’o Ravelio, Leroy Andersono, Fernardo Barba’os, Michaelio Siefke’s, grupes Mayumana kompozicijas, kurių keletą netipiškai to vakaro atlikėjų sudėčiai aranžavo M. Piečaitis.

M. Siefke‘s nuomone, „beveik viskas mūsų pasaulyje gali tapti instrumentais, kuriais galima kurti ir atlikti muziką“. Todėl projekto dalyviai gros ne tik savo kūnu, bet ir lietaus vamzdžiais, plastmasiniais vandens bakais, skalbimo lentomis, stalais, plastikinėmis stiklinėmis, šlepetėmis ir kt.. Įsitikinsite, jog išradingų žmonių rankose visa tai gali darniai skambėti, o pats muzikavimas – sukelti daug teigiamų emocijų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kuria naują tradiciją. Artėjančios Tarptautinės teatro dienos proga...

„Publikos simpatiją“ išrinksite Jūs! nuotrauka, foto

Po įspūdingų gastrolių į Klaipėdą vėl atvyksta styginių kvartetas „Mettis“! Koncertas „Mettis...

„Mettis“ grįžta į Klaipėdą! nuotrauka, foto

Kovo pabaigoje Lietuvos teatralams bus teikiami prestižiniai apdovanojimai - "Auksiniai scenos kryžiai"....

Prestižiniam apdovanojimui - klaipėdiečių kandidatūros nuotrauka, foto

Nors oras ir žvarbokas, savaitgalis Klaipėdoje turėtų būti linksmas.

Į senamiestį kviečia mugė ir linksmi renginiai nuotrauka, foto

Namuose pririšo prie kėdės lipnia juosta ir apiplėšė nuotrauka, foto

Kriminalai, Kovo 25 d. į Klaipėdos m. PK kreipėsi 60 metų klaipėdietis, kuris...

Nuomos kainas keis be politikų leidimo nuotrauka, foto

Klaipėda, Siūlymas keisti Klaipėdos kultūros fabriko erdvių nuomos įkainius iššaukė Šeiko šokio teatro...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

"Amber Queen" tinklininkai - per žingsnį nuo finalo nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Amber Queen" tinklininkai, šį sezoną iškovoję Didžiąją Lietuvos tinklinio federacijos (LTF)...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...