2012 m. gegužės 24 d. 06:08 val., ketvirtadienis

ve.lt  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

Vasario 16-osios renginio bilietų detektyvas

(5)

Vasario 16-osios renginio bilietų detektyvas nuotrauka, foto

© Viliaus MAČIULAIČIO nuotr.

Klaipėdiečiai pasipiktino, kad deklaratyvūs valdžios ir Vasario 16-osios renginio organizatorių pareiškimai, esą šventinį koncertą "Švyturio" arenoje nemokamai galės stebėti kone 5 tūkstančiai eilinių žmonių, visiškai neatitinka tikrovės.

Interneto portale VE.lt vienas klaipėdietis piktinosi, kad antradienį nuėjęs į PC "Akropolis" kasą atsiimti nemokamo kvietimo į koncertą, išgirdo, kad buvę tik 300 kvietimų, kuriuos žmonės išgraibstė akimirksniu.

"Vėliau paskambinau į kitas tris kasas, kuriose buvo dalijami nemokami kvietimai. Visur atsakė tą patį, kad buvo tik po 300 kvietimų, jų jau nebėra ir nebus. Vadinasi, eiliniams piliečiams buvo skirta tik per tūkstantį kvietimų, o likę iš beveik 5 tūkst. išdalinti saviems?" - stebėjosi nepatenkintas internautas.

Panašių pasipiktinusių žmonių skambučių redakcija sulaukė ne vieno. Be to, žmonės piktinosi, kad ne visose kasose buvo skelbiama informacija, kad bilietų nebėra.

Išsidalijo kasininkės?

"Žinote, man pradeda kilti įtarimų, kad kai kurios kasininkės tuos bilietus saviems išsidalijo. Tačiau, žinoma, nepagavęs už rankos negali nieko kaltinti", - į pasipiktinusių klaipėdiečių skundus reagavo Klaipėdos savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Valdemaras Puodžiūnas.

Jo duomenimis, iš viso į renginį iš pradžių buvo suplanuota sutalpinti apie 4,5 tūkst. žmonių. Esą apie tūkstantį kvietimų Savivaldybė žada išdalinti įvairiems garbės svečiams, tarp kurių miesto garbės piliečiai, miesto Tarybos, Seimo nariai, užsienio valstybių konsulai etc.

"Kai detaliai peržiūrėsime visus garbės svečių sąrašus arba iš anksto paaiškės, kurie iš jų negalės atvykti, ko gero, dalį bilietų dar galėsime grąžinti miestiečiams. Manau, kad iš viso jiems bus išdalinta apie 3,5 tūkst. kvietimų", - preliminariai skaičiavo V. Puodžiūnas.

Ko gero, labiausiai prakaituoti šioje situacijoje teko kultūros centro "Žvejų rūmai" direktoriui Alvydui Juozui Lenkauskui, nes jam ir buvo patikėta išdalinti bilietus į kasas.
"Dabar sėdžiu ir suvedinėju galus, nes turėsiu pateikti ataskaitą Savivaldybei - kur dingo bilietai?" - šmaikštavo A. J. Lenkauskas.

Jo duomenimis, PC "Akropolio" kasa gavo 260 bilietų, Klaipėdos koncertų salės kasa - 300, "Žvejų rūmų" ir "Švyturio" arenos kasos gavo po 450 bilietų. Taigi klaipėdiečiams turėjo būti išdalinta 1,46 tūkst. bilietų.

"Pavyzdžiui, "Akropolyje" bilietų neliko per valandą, bet ko norėti, juk vien pardavėjų ten tiek dirba. Ką aš žinau, gal kai kurios kasininkės ir pasidėjo tų bilietų saviems. Žinau tik tiek, kad bilietų nebėra niekur, dabar dar nunešiu į "Žvejų rūmų" kasą 60 bilietų, bet kol straipsnis išeis, jų jau nebebus nė kvapo", - kalbėjo A. J. Lenkauskas.

Pasiklydę skaičiuose

Direktorius detaliai išvardijo, kam dar buvo išdalinti 1139 bilietai. Daugiausia, po 400, buvo perduota Klaipėdos politinių kalinių ir tremtinių sąjungai bei Klaipėdos pagyvenusių žmonių asociacijai, 70 - Klaipėdos savanoriams, po 10-20 bilietų gavo kai kurie uostamiesčio ansambliai ir chorai bei prie renginio organizavimo prisidėjusios įstaigos.
"Gal ko nors ir nepaminėjau, nes tik dabar suvedinėju galus. Savivaldybės reikmėms perdavėme 1,5 tūkst. bilietų, bet dalį jie žada grąžinti. Be to, su "Švyturio" arenos darbuotojais svarstome galimybę suorganizuoti dar 150 papildomų vietų. Taigi bilietų dar gali atsirasti - apie tai tikrai informuosime visuomenę", - žadėjo A. J. Lenkauskas.

Jei pavyko teisingai suskaičiuoti, "Žvejų rūmų" direktoriaus skaičiavimuose figūravo 4099 bilietai, nors buvo kalbama, kad arenoje tilps per 4,5 tūkst. norinčiųjų.
Direktorius, be kita ko, svarstė, kad šitoks ažiotažas kilo anaiptol ne dėl klaipėdiečių patriotiškumo, mat esą ankstesniais metais į Vasario 16-osios renginius "Žvejų rūmuose" vos ne vos susirinkdavo 500 žmonių.

"Matyt, žmonės tik nori nemokamai apžiūrėti "Švyturio" areną. Man čia jau kvepia snobizmu", - svarstė A. J. Lenkauskas ir liko prie savo nuomonės, kad būtų buvę kur kas paprasčiau ir skaidriau, jei bilietai būtų kainavę bent simboliškai - 3 litus.

"Dabar vieno kvietimo gamyba kainavo 80 centų, taigi iš viso išleista 4 tūkstančiai. O jei bilietas būtų kainavęs 3 litus, 2 litai būtų atitekę jų gamintojams ir platintojams, o 1 litas - organizatoriams. Bet tuomet nebebūtų likę bereikalingo svaidymosi kaltinimais, kad bilietai išdalinti "saviems". Tačiau politinis sprendimas buvo toks, kad renginys turi būti nemokamas, ir dabar aš tapau atpirkimo ožiu", - atsiduso "Žvejų rūmų" direktorius.

reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2012-02-20   09:44

Buvo tokių kurie norėjo areną apžiūrėti,kurie koncerto pasiklausyti.Buvo ir laisvų bilietų,tik kaip visada:Daša estj,Maši netu,Maša estj-Daši netu.Na,o kad kasininkės saviem išdalino,tai blefas.Pabandykit patys išdalinti tokį kiekį.Jei kitais metais bus tokios dalybos,tada galėsite daryti išvadas:kas patriotas,o kas šiaip žiūrovas.

Jaunas Patriotas

2012-02-02   17:52

Aš rezervuoju bilietą iš anksto, galiu sumokėti 3 litus.

Negavus pakvietimo, būsiu priverstas per jėga arba paslapčia patekti į areną renginio metu.

Ačiū už dėmesį.

ramybes jums

2012-02-02   16:44

seniai yra zinoma, kad nemokamai - tik suris pelekautuose ;)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

Penktadienį, gegužės 25 d., Palangoje organizuojami poetui Maironiui skirti renginiai.

Palangoje - poetui Maironiui skirti renginiai nuotrauka, foto

Pajūrio gyventojai ir svečiai kviečiame apsilankyti Vokiečių kultūros dienų renginiuose. Gegužės 25...

Koncertuos Alexander ir Maximilian Blume nuotrauka, foto

Klaipėdoje rengiamas I kūrybinių industrijų festivalis „IKRA savaitė“ kviečia visus besidominčiuosius dizainu bei...

Klaipėdoje – renginių serija besidomintiesiems dizainu ir architektūra nuotrauka, foto

Savaitgalį, gegužės 25-27 dienomis, Latvijos sostinės Rygos senamiestyje esančiame parke "Vermane Garden"...

Rygoje - didžiausias alaus festivalis Baltijos šalyse nuotrauka, foto

Kas galima ir ko negalima egzamino metu nuotrauka, foto

Švietimas, Vakar, prieš išleisdamas sūnų į anglų kalbos egzaminą, pasidomėjau, ar galima egzamino...

Programišius pamokė Darbo biržą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kaip šnipas ir programišius pagarsėjęs klaipėdietis Pavelas Iljinas laimėjo bylą prieš Klaipėdos...

"Klaipėdos hidrotechnika" padavė į teismą ministeriją nuotrauka, foto

Jūra, Bendrovės "Klaipėdos hidrotechnika" nuomota teritorija uoste yra išbraukta iš Uosto direkcijos nuomojamų...

Pajūris Donatui Montvydui prognozuoja sėkmę nuotrauka, foto

Muzika, Šiandien Azerbaidžane vyks antrasis "Eurovozijos" pusfinalis, kuriame pasirodys ir Lietuvos atstovas Donatas...

Švietimas, Paskelbta prieš 6 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Muzika, Paskelbta prieš 8 val.

reklama

reklama

reklama

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...