2020 m. birželio 1 d. 15:21 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

Tado Kazakevičiaus fotografijų serijai „Tarp Dviejų Krantų“ – trečioji vieta prestižiniuose „World Press Photo“ apdovanojimuose

Reklama

Vakar iš Amsterdamo atskriejo žinia, kad Tado Kazakevičiaus fotografijų serija „Tarp Dviejų Krantų“ 2020 metų Pasaulio spaudos fotografijos konkurso (World Press Photo) „Portretinų fotografijų serijų“ temoje buvo įvertinta trečia vieta. 2020 metų konkurse dalyvavo 4282 fotografai iš125 šalių kurie konkursui pateikė 73996 fotografijas.

Dėl karantino buvo atšauktas apdovanojimų ceremonijos vakaras bei parodos atidarymas, turėję vykti Amsterdame. Tačiau numatytą dieną apdovanojimų ceremonija vyko, tik virtualiu formatu, joje dalyvaujant laureatams, WPP personalui, tame tarpe ir vykdomajam direktoriui Lars Boering, plačiam žiuri ratui bei WPP partneriams, medijos atstovams. Tado Kazakevičiaus fotografinei serijai „Tarp Dviejų Krantų“ buvo skirta 3 vieta Portreto serijų kategorijoje.

Metų nuotraukos laimėtoju tapo Yasuyoshi Chiba su fotografija „Straight Voice“, kurioje matomas Sudanietis vaikinas, apšviestas mobiliųjų telefonų, cituojantis protesto poeziją. Metų fotografijų serijos laimėtojas Romain Laurendeau su fotopasakojimu apie jaunimo inicijuotus protestus Algerijoje „Kho, the Genesis of a Revolt“.

Džiugu, kad Tado Kazakevičiaus serija buvo pastebėta ir įvertinta fotografijų konkurse, kuriame vyrauja pasaulinių aktualijų, negandų, konfliktų temos. Tai atskleidžia konkurso įvairialypiškumą ir autoriaus fotografijų serijos brandumą.

Vos prieš keletą savaičių ši serija pateko ir tarp ZEISS photography awards 2020 finalistų. Šiame konkurse Tadas Kazakevičius tarpe finalistų jau antrą kartą, 2018 metais bivo įvertintas už fotografijų ciklą „Tai, ko nebebus“.

Serijos „Tarp Dviejų Krantų“ idėja kilo 2018 m. pavasarį Kuršių nerijoje fotografų plenero „Uždaros teritorijos“ metu. Autorius, sukūręs pirmuosius darbus šios kūrybiškumo vystymo sesijos metu, inicijuotos fotografo Jono Staselio, vėliau individualiai tyrinėjo nerijos gyventojų kasdienybę bei santykį su savo kraštu iki 2019 m. vidurio.

Tadas Kazakevičius šią seriją kūrė analoginės fotografijos technika, laukdamas tinkamos šviesos dažnai fotografavo vos tik patekėjus saulei ar jai besileidžiant, pavasarį ir rudenį, taip perteikdamas būtent šio regiono atmosferiškumą. Ir iš ties fotografijos kvepia mišku, pušies sakais, dumbliais.

Serijoje vizualiai pasakojamas regiono unikalumas bei portretuojami žmonės, vienaip ar kitaip pasirinkę šią vietą savo namais. Taip pat portretuojami ir netikėti objektai ar šios vietovės simboliai, perteikiantys kiek kitokį kraštovaizdį, architektūrinę Kuršių nerijos išraišką.

Pavadinimas suponuoja, kad pasakojama istorija remiasi dviejų krantų simbolika – regionu, apribotu krantais iš abiejų pusių, tad jis yra labai įkvepiantis ir užburiantis dvasiškai. Tačiau ši vieta turi ir labai sudėtingą bei įdomią istorinę liniją, kultūrinius ir gamtinius aspektus. Fotografijos plenerus „Uždaros teritorijos“ nuo 2018 metų rengia Lietuvos spaudos fotografų klubas ir VšĮ „Menų vektoriai“.

Fotografijų serija „Tarp Dviejų Krantų“ jau anksčiau yra atkreipusį pasaulio fotografijos ekspertų dėmesį. Su ja autorius pateko tarp 2018 metų LensCulture Emerging Talent finalistų, o 2019 metais ši serija buvo pristatyta Kinijoje, tarptautiniame fotografijos festivalyje „The Power of Image“, kuris kuruojamas prestižinės „Three Shadows“ galerijos. Šiame festivalyje T. Kazakevičius kartu su kinų fotografu Zhou Yulong ir suomiu Jaakko Kahilaniemi buvo apdovanoti pagrindiniu festivalio prizu. Serija pristatyta įvairiose interneto platformose, tokiose kaip Ignant, LensCulture, Thisispaper.

Pasaulio spaudos fotografijos konkursas „World Press Photo“ rengiamas nuo 1955 metų. Ligi šiol jame buvo apdovanoti tik trys fotografai iš Lietuvos: Antanas Ališauskas 1969 m., Irena Giedraitienė 1975 m. ir Valerijus Koreškovas 1978 metais.

Tadas Kazakevičius yra tapęs: 2019 Leica Oskar Barnack awards, 2017 LensCulture Exposure awards, 2020 ir 2018 ZEISS Photography awards, 2017 metų parodos „The Royal Photographic Society 160“, 2017 Sony World Photography finalistu. 2017 metais Lietuvos kultūros ministerijos apdovanotas jaunojo kūrėjo prizu bei ne kartą „Auksiniu kadru“ konkurse „Lietuvos spaudos fotografija“. 2019 metais T. Kazakevičiaus kūryba pristatyta prestižinio „The British Journal of Photography“ popierinėje versijoje.

Reklama

Daugeliui šalies ir užsienio fotografijos mylėtojų žinoma Tado Kazakevičiaus serija „Tai, ko nebebus“, kurios leidinys ir paroda bus pristatyti šiemet. Šiuo metu autorius kuria keletą naujų serijų. Viena jų apie industrinės profesijos nykimą serijoje „Odė paskutiniam dirbančiam žmogui“. Kita serija – „Pernykštis sniegas“, analizuojanti tremties temą, kurios kūrimu autorius sulaukė palaikymo iš Kultūros Tarybos, skyrusios stipendiją.

Kęstučio Žilionio nuotr.

2020 metų World Press Photo fotografijų konkurso nugalėtojų puslapis: https://www.worldpressphoto.org/collection/photocontest/winners/2020

https://www.worldpressphoto.org/collection/photo/2020/39652/1/Tadas-Kazakevicius

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

Švelnėjant karantinui vėl grįžta ir įvairūs renginiai. Dalijamės informacija, ką bus galima...

Ką savaitgalį veikti Klaipėdoje ir aplink? nuotrauka, foto

Šiandien Vyriausybėje turėtų būti svarstomas klausimas dėl kultūros, sporto ir pramoginių renginių...

Ar vasarą galėsime mėgautis didžiuliais renginiais? nuotrauka, foto

Galingiausio miesto balso Klaipėdos kariliono, nesustabdė net pasaulinė viruso pandemija. Iki šiol...

Vasarą Klaipėdos kariliono koncertai pasitiks nauju laiku nuotrauka, foto

Joninės (dar vadinamos Rasos, Kupolės) – viena iš linksmiausių ir populiariausių...

Virtualios Joninės Palangoje ir Šventojoje nuotrauka, foto

Policija baus apie pusšimtį nelegaliose lenktynėse dalyvavusių vairuotojų nuotrauka, foto

COVID-19, Praėjusią savaitę Kelių policijos pareigūnai didžiausią dėmesį skyrė pavojingo ir chuliganiško vairavimo,...

NVSC: lengvinama viena iš saviizoliacijos sąlygų nuotrauka, foto

COVID-19, Iš užsienio grįžę asmenys, kuriems yra būtina saviizoliacija, nuo jos vietos galės...

Skelbia kritinę padėtį: trūksta 2 grupių kraujo nuotrauka, foto

Lietuva, Kraujo donorai, susidūrėme su didžiule problema. Mums reikia Jūsų pagalbos jau DABAR!...

J. Narkevičius ketina skirti A. Lataką Klaipėdos uosto vadovu, bet aiškinasi interesus nuotrauka, foto

Klaipėda, Susisiekimas ministras teigia neturintis pagrindo Klaipėdos uosto direkcijos vadovu neskirti beveik prieš...

COVID-19, Paskelbta prieš 31 min.

COVID-19, Paskelbta prieš 41 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...