2019 m. gegužės 20 d. 23:26 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

„Richardo Strausso gala koncertas“

2019-04-03, 14:22

KKS informacija

„Richardo Strausso gala koncertas“ nuotrauka, foto

Modestas Pitrėnas ir Viktorija Miškūnaitė

Balandžio 12 dieną, penktadienį, 18.30 valandą Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras klaipėdiečius pamalonins galingu „Richardo Strausso gala koncertu“. Prie dirigento pulto stovės kolektyvo meno vadovas ir vyr. dirigentas, Lietuvos nacionalinės premijos ir Baltijos Asamblėjos meno premijos laureatas Modestas Pitrėnas. Šiame „Klaipėdos muzikos pavasario“ koncerte dainuos net trys solistės: sopranai Viktorija Miškūnaitė, Gunta Gelgotė bei mecosopranas Anastasia Lebedyantseva.

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro primadona, publikos numylėtinė, spaudos tituluojama operos gulbe Viktorija Miškūnaitė – daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė. „Ji – ne žvaigždė. Ji – spinduliuojantis deimantas, kuriuo gali džiaugtis iš arti“, – taip apie ją atsiliepė režisierius Jürgenas Flimmas. V. Miškūnaitė net du kartus apdovanota aukščiausiu šalies teatro įvertinimu – „Auksiniu scenos kryžiumi“ ir pripažinta geriausia Lietuvos Metų operos soliste. V. Miškūnaitės balsu žavėjosi Leipcigo koncertų salės „Gewandhaus“ klausytojai, ji surengė pasirodymus įvairiuose teatruose bei festivaliuose Italijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Estijoje, Latvijoje, Prancūzijoje bei Šveicarijoje. Anot pačios solistės, muzika yra jos didžiausia gyvenimo aistra.

Iš Latvijos kilusi ir Lietuvoje gyvenanti Gunta Gelgotė išsiskiria itin subtiliu koloratūrinio soprano balsu. Po studijų Rygoje ji atvyko į Vilnių ir LMTA baigė vokalinio meno magistrantūrą. Dainininkė yra parengusi vaidmenų Latvijos nacionaliniame operos ir baleto teatre, surengė pasirodymų su Latvijos nacionaliniu simfoniniu orkestru, dalyvavo keliuose „Vilnius City opera“ ir LNOBT pastatymuose. Taip pat G. Gelgotė yra aktyvi šiuolaikinės muzikos atlikėja.

Anastasia Lebedyantseva baigė vokalo bakalauro studijas Latvijos J. Vītolio muzikos akademijoje, o solinio dainavimo magistro diplomą įgijo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Šiuo metu A. Lebedyantseva yra kviestinė LNOBT solistė.

Jau antrus metus maestro M. Pitrėnas gyvena tarp Lietuvos ir Šveicarijos, nes, apart vadovavimo LNSO, jis yra vyriausiasis dirigentas Sankt Galeno teatre. Jo vadovaujamas lietuvių kolektyvas kasmet surengia apie 50 koncertų Filharmonijos Didžiojoje salėje ir kitose Lietuvos scenose, dažnai gastroliuoja užsienyje. Lankytasi daugelyje Europos šalių, Japonijoje, Pietų Amerikoje, Pietų Korėjoje. Orkestrui dirigavo istorinės asmenybės ir pasaulinio garso batutos meistrai, su juo koncertavo daug žymių įvairių kartų ir tautybių atlikėjų. LNSO sukauptame repertuare – praėjusių epochų oratorinio bei simfoninio žanro kūriniai ir moderni šiuolaikinė muzika, kurios kontekste išsiskiria solidžios lietuvių kompozitorių partitūros.

Richardas Straussas buvo ne tik talentingas austrų kompozitorius, bet ir dirigentas, subtilaus kritinio proto asmenybė, padariusi didelį poveikį savo epochos muzikos menui ir atlikimo kultūrai. Pagrindinis jo dėmesio objektas buvo milžiniškas orkestras. Kompozitorius puikiai išmanė ir naudojosi simfoninio kolektyvo galimybėmis. Jis sukūrė daugiau kaip 20 stambių orkestrinių veikalų, tarp kurių – simfoninė poema „Štai taip Zaratustra kalbėjo“. Šio kūrinio muzikinės interpretacijos objektu tapo filosofinis Friedricho Nietzsche’s veikalas.

Kita programoje skambėsianti kompozicija – tai didžiųjų pasaulio sopranų pamėgtas vokalinis ciklas „Keturios paskutinės dainos“. Jis yra tarytum ilgametės R. Strausso kūrybos apibendrinimas, dar vienas ir jau paskutinis instrumentuotės meistro triumfas. Kūrinio solo partiją dainuos V. Miškūnaitė.

Muzikos šventę apibendrins bene žymiausios R. Strausso operos „Rožių kavalierius“ fragmentų koncertinis atlikimas. Po skandalą sukėlusių vienaveiksmių operų „Salomė“ ir „Elektra“ R. Straussas pasuko „stiliaus skaidrinimo“ link, todėl operoje „Rožių kavalierius“ tarsi juntamas „dieviškojo Mozarto“ šešėlis. Vis dėlto greta grakštaus lyrizmo ir melancholiško mąslumo išlieka R. Straussui taip būdingi netikėti siužeto vingiai, šiurkštoko humoro apraiškos. Koncerte skambės simfoninė siuita ir finalinis Sofijos, Maršalienės ir Oktaviano trio, kurį dainuos V. Miškūnaitė, G. Gelgotė ir A. Lebedyantseva.

Maloniai kviečiame pasimėgauti galingu Richardo Strausso muzikos skambesiu ir kerinčiais solisčių balsais!

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

Gegužės vidurys Klaipėdoje tradiciškai gausus renginių. Ne išimtis ir šis savaitgalis.

Savaitgalį Klaipėdoje - renginių gausa nuotrauka, foto

Rytoj 10-15.30 val. Klaipėdos piliavietės Šiaurinės kurtinos konferencijų salėje vyksta konferencija "Laisvės...

Žygiui per Atlantą - 30 metų nuotrauka, foto

Šį savaitgalį, gegužės 17-19 dienomis, Palangoje trečią kartą skambės tarptautinis pučiamųjų muzikos...

Į "Amber Wind" festivalį atvyksta Europos čempionai nuotrauka, foto

Ką tik Klaipėdoje praūžęs Tarptautinis violončelės konkursas ir festivalis po dvejų metų...

Violončelės festivaliui - naujas vardas nuotrauka, foto

Svencelėje - burlenčių ir jėgos aitvarų varžybos nuotrauka, foto

Sportas, Gegužės 24-26 dienomis Klaipėdos rajone, Svencelėje, vyks kasmetinės burlenčių ir jėgos aitvarų...

Nukentėjusiųjų nuo krušos nepaguodė nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį Klaipėdą užklupusi kruša ir stiprus lietus privertė miesto gyventojus prisiminti 2017...

Iš Kijevo - su laurais nuotrauka, foto

Sportas, Prasidėjo teniso turnyrų ant grunto maratonas. Šįkart Ukrainos sostinėje Kijeve vykusiame "Tennis...

Palanga paskelbė karą elektriniams paspirtukams nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Nuo birželio 1-osios didžiausio šalies kurorto Jono Basanavičiaus gatvėje, ant jūros tilto...

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...