2018 m. sausio 20 d. 09:14 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

“Palangos vasaros akademiją” vainikavo išskirtinis koncertas Gintaro Muziejuje

“Palangos vasaros akademiją” vainikavo išskirtinis koncertas Gintaro Muziejuje nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Rugpjūčio 9 dieną sausakimšoje Gintaro muziejaus salėje įvyko pirmą kartą Lietuvoje realizuoto tarptautinio edukacinio projekto-seminaro “Palangos vasaros akademija 2015” dalyvių Baigiamasis koncertas.

Vakarą pradėjo projekto idėjos autorė bei meno vadovė, tarptautinių konkursų laureatė, vokalo meistė ir pedagogė Nomeda Kazlaus, įgijusi didžiulę profesinę patirtį pasaulinių teatrų scenose ir koncertų salėse bei vokalo meistriškumo kursuose pas garsiausius Europos vokalo pedagogus ir praktikus, kaip antai: Monsterrat Caballe, Josef Loibl, Vladimir Atlantov, Francisco Araiza ir kt.

Koncerto pradžioje N.Kazlaus trumpai pristatė šio projekto, skirto įvairaus žanro vokalistams ir vokalo pedagogams, norintiems kelti savo kvalifikaciją idėją, tikslus ir programą bei pasidžiaugė gyva dalyvių motyvacija, entuziazmu ir gražiu meniniu rezultatu.

Operos solistė, lektorė N.Kazlaus pristatė ir kitus projekto-Seminaro lektorius: scenos menų dėstytoją (scenici doctores), aktorių ir režisierių Rimantą Vaitkevičių ir tarptautinių konkursų diplomantą, pedagogą, pianistą Liną Dužinską.

Koncerte pirmoji pasirodė devynių metų klaipedietė moksleivė Marija Kontrimaitė, kuri šiuose meistriškumo kursuose atskleidė įvairiapusišką talentingą asmenybę: kaip skaitovė, smuikininkė ir pradedanti vokalistė. Ji išdrįso net išmokti padainuoti arijetę (Barbarinos aimaną iš W.A.Mozarto operos “Figaro vedybos”) ir pelnė didžiulį publikos susižavėjimą.

Toliau buvo pristatytas netikėtas šiame projekte duetas, skaitęs poeziją! Tai garsi lietuvių estrados žvaigždė, dainų autorė ir atlikėja, šiame tarptautiniame projekte dalyvavusi kaip pedagogė-klausytoja Jūratė Miliauskaitė ir verslininkė, buvusi “Krasta Auto” generalinė direktorė, TV projekto “Žvaigždių duetai” dalyvė, kolektyve vadinama “dainuojančia Direktore” Asta Bagdonavičienė. Publiką maloniai nustebino netgi verslo atstovės dalyvavimas šiame projekte. Ji turėjo galimybę atskleisti savo talentus ir patobulinti savęs įvaldymą, įsigyti psichologinių žinių ir praktinių patyrimų, kuriuos viliasi ateityje pritaikyti savo profesinėje ir koncertinėje veikloje.

Koncerte įgytas žinias bei profesinę patirtį puikiai demonstravo profesionalūs dainininkai iš Vokietijos - Karolina Petuchovaitė (Kelnas) ir Tomas Vaitkus (Leipcigas). Lietuvą atstovavo jaunieji solistai iš Vilniaus, Kauno ir Palangos: Justina Tomkutė, Paulius Prasauskas, Nidas Visockis, Aistė Benkauskaitė ir Vaiva Adinavičiūtė.

Kursų-Seminaro metu, kurie vyko rugpjūčio 5-9 dienomis Palangos Vl.Jurgučio vidurinėje mokykloje, unikalumas slypi tame, kad pagal N.Kazlaus idėją harmoningai susilietų vokalo meistrystė ir aktorinio meistriškumo dermė.

Šią dermę ypač gražiai atskleidė koncerte ir pelnė publikos palankumą bosas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pirmo kurso studentas Paulius Prasauskas, žaismingai atlikęs Leporelo ariją iš W.A.Mozarto op. “Figaro vedybos”. Patobulinta vokalo technika ir artistiškumu kerėjo ir tenoras iš Vokietijos Tomas Vaitkus. O savo saulėtu talentu užbūrė sopranas iš Kelno “Hochschule fur Musik und Tanz” Karolina Petuchovaitė.

Lygiai taip pat nustebino instrumentalisto akordeonininko Algirdo Benečio iš Palangos dalyvavimas šiame koncerte, kuris, pasirodo, irgi tikėjosi rasti ir rado šitame projekte šaltinių, iš kurių pasisėmė artistinio meistriškumo. A.Benetis puikiai įsiliejo į programą, specialiai išmokęs pagroti Figaro kavatiną iš Dž.Rossinio op. “Don Žuanas”.

Gaila, kad puiki kursų dalyvė, Vilniaus Taptautinės mokyklos moksleivė Anika Vaitiekūnaitė negalėjo dalyvauti šiame koncerte, nes savo įgyta meistriškumo patirtimi jau dalinosi kituose muzikų meistriškumo kursuose Londone.

Koncerto pabaigoje projekto vadovė Nomeda Kazlaus atvirai bei šiltai įvertino šio pasirodymo rezultatus ir kiekvienam asmeniškai pasiūlė kelią, pareiškė kritines pastabas ir palinkėjimus kaip tobulėti ateityje bei pakvietė pratęsti šias meistrystės studijas sekančiais metais.

Koncertą vainikavo bendras vokalinis numeris, kuriame dainavo visi dalyviai. Pabaigoje visiems iškilmingai buvo įteikti kursų baigimo diplomai.

Tarptautinio edukacinio projekto “Palangos vasaros akademija” dalyviai buvo taip pakylėti, kad atvirai reiškė savo padėką ir susižavėjimą. Jaunasis bosas Paulius Prasauskas priėjęs tarė: “Kursuose gavau neeilinę galimybę semtis patirties ir tobulintis iš tikrai nepaprastų menininkų. Labai nustebino pedagogų nuoširdumas, atsidavimas – tai labai padrąsinančios, mokinį nepaprastai motyvuojančios savybės. Tik aukšto lygio menininkai ir pedagogai gali taip kelti dvasingumą ir pajautą. Todėl be jokios abejonės džiaugiuosi čia dalyvavęs ir laukiu kitos galimybės tobulintis šiuose meistriškumo kursuose”. Verslininkė Asta Bagdonavičienė prisipažino: “Dar kartą nuoširdžiai dėkoju už nuostabų projektą ir patyrimus Jūsų vasaros akademijoje. Labai retas renginys, kuris paliktų tokį gilų įspūdį, o baigiamasis koncertas - tai iš viso stebuklas”.

“Palangos vasaros akademiją” planuojama rengti kiekvienais metais vasaros laikotarpiu Palangoje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

Penktadienį vakarop Klaipėdoje prasidėjo Sausio 13-ajai – Laisvės gynėjų dienai skirti renginiai....

„Atminimo laužai" - ne gedulas, o viltis nuotrauka, foto

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro šio sezono hitas – kultinis miuziklas „Čikaga“ –...

Miuziklas „Čikaga“ grįžo į Klaipėdą nuotrauka, foto

Šeštadienį Klaipėdos „Švyturio“ arenoje startavo Marijono Mikutavičiaus Show „Padavimai apie žmones ir...

Galingas “Marijono Show”  suvienijo Klaipėdą nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvos verslo kolegija visus klaipėdiečius ir miesto svečius kviečia į šventines-labdaros...

Sekmadienį - šventinės bėgimo varžybos nuotrauka, foto

Suraskime darbėniškių seserų Chaimaičių gelbėtojus nuotrauka, foto

Skaitytojų ekspresas, Lietuvos žydų tragiškas likimas nacių okupacijos 1941-1945 metais - skaudi, neužgyjanti žaizda...

Sausio 20-ąją gimtadienį švenčia nuotrauka, foto

Klaipėda, Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, pažįstamas ar kolega švenčia gimtadienį,...

Startavo naktinis žygis „Klaipėdos sukilėlių keliais“ nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Pektadienio vakarą startavo tradicinis naktinis pėsčiųjų žygis „Klaipėdos sukilimo dalyvių takais“.

Į Klaipėdą atvyksta A lygos čempionai nuotrauka, foto

Sportas, Sausio 20 dieną (šeštadienį) nuo 17.30 val. senojoje Klaipėdos "Neptūno" sporto salėje...

Skaitytojų ekspresas, Paskelbta prieš 9 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 9 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 10 val.

Sportas, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...