2018 m. balandžio 25 d. 17:26 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

„Naktigonėse 2017“ – nostalgiški teatralų vakarai

„Naktigonėse 2017“ – nostalgiški teatralų vakarai nuotrauka, foto

© Algirdo Kubaičio nuotr.

Šią savaitę „Naktigonių“ lankytojų laukia du susitikimai: pirmadienį – Poezijos ir muzikos valandoje – su aktore Nijole Sabulyte, penktadienį – Dainuojamosios poezijos vakare – su aktoriumi Vidu Petkevičiumi. Abu teatralai, turintys ilgametę kūrybinę patirtį, neslepia nostalgijos, kad šiandieniniame teatre nebeliko šeimos pojūčio.

2017-ųjų pavasarį aktorė Nijolė Sabulytė, minėdama kūrybinio darbo Klaipėdos dramos teatre 50-metį, įgyvendino svajonę – surengė vakarą „Myliu savo senąjį teatrą“, prisiminė jai brangius žmones, dirbusius teatre, kūrusius teatrą, tačiau jiems išėjus, nepelnytai greitai užmirštus...

Pasak aktorės, mes „privalome atsiminti savo ištakas, iš ko mes mokėmės, kur mes atėjom, kas mus augino“. Tąsyk nuotaikingame vakare skambėjo dainos, netruko prisiminimų apie pirmuosius įspūdžius, kai 1966-aisiais „visam gyvenimui“ atvyko į Klaipėdą, apie linksmus ir net kuriozinius teatrinius nutikimus.

Ir šiandien, liepos 24 d., 17 val. X poezijos ir muzikos šventės „Naktigonės 2017“ susitikimą „Vasaros vėjuose“ pradėsime nuo minčių apie teatrą, bet apie kitokį teatrą – vieno aktoriaus-skaitovo teatrą. Kada buvo jo pradžia? Kas pastūmėjo? Kaip keitėsi repertuaras, pasirenkama literatūra? Aktorė Nijolė Sabulytė skaitys mylimiausių poetų – Justino Marcinkevičiaus, Henriko Nagio, Rabindranato Tagorės – lyriką. Susitikime Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje dalyvaus ir gitaristas Julius Kurauskas.

Vidas Petkevičius. Redakcijos archyvo nuotr.

Prieš metus teatro ir kino aktorius Vidas Petkevičius, poeto Rimvydo Stankevičiaus paklaustas, ką galėtume ir privalėtume atlikti mes, kultūros ir meno žmonės, kad Lietuvos gyvenimas įgytų daugiau turinio, „Respublikai“  sakė:

„Atsimenu, kokios anksčiau būdavo Teatro dienos šventės, kaip sugužėdavome vieni į kitų premjeras, kaip „sirgdavome“ vieni už kitus ir džiaugdavomės vieni kitų pasiekimais... Nes tai buvo mūsų visų pasiekimai, lietuvių kultūros pasiekimai, Lietuvos valstybės pasiekimai. Teatro visuomenė buvo sukurta kaip šeima – toks buvo ir mūsų Jaunimo teatras.

Dabar nėra įprasta aktoriams ateiti į kolegų premjeras, net – į savojo teatro spektaklius. Per šventes vėlgi išsiskirsto kas sau... Netgi šitai jiems jau nebėra brangu.

Šiandien, deja, nebeliko šeimos pojūčio nei teatre, nei visuomenėje. Manau, kol nesuvoksime, kad visi esame vienos šeimos nariai, kol neimsime nuoširdžiai ir natūraliai linkėti vieni kitiems gero, tol nesies mūsų tarpusavyje ir bendri interesai.“

Penktadienį, liepos 28 d., aktorius svečiuosis X poezijos ir muzikos šventėje „Naktigonės 2017“. Ievos Simonaitytės bibliotekos kiemelyje / kavinėje „Pauzė“ 19.30 val. prasidės Vido Petkevičiaus dainų vakaras „Kontrastai“. Intriga – į „Naktigones“ bardas planuoja atvykti ne vienas. Kviečiame!

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Klaipėdos miesto savivaldybė. Rengėjas VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“.

Parengta pagal dienraščių „Respublika“ ir „Vakarų ekspresas“ publikacijas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

Gražiausios pavasario šventės – Šv. Velykų išvakarėse, unikalią Aidos Raimondos Pečeliūnienės parodą...

Išskirtinę lėlių parodą papildys Velykų ryto scena nuotrauka, foto

Renginys, Klaipėdos skulptūrų parke, vyks balandžio 7 d. (šeštadienį) 12 val.

Skulptūrų parke - tradicinė „Vynerio arbatėlė“ nuotrauka, foto

Klaipėdoje atidaryta Klaudijaus Driskiaus fotografijų paroda „Laisvųjų testamentai”.

"Laisvųjų testamentai" - laisviems žmonėms nuotrauka, foto

Antradienio vakarą uostamiestyje paminėta Tarptautinė teatro diena. Klaipėdos dramos teatre (KDT) vykusios...

Teatro dieną - dėmesys scenos veteranams nuotrauka, foto

Tikrino vaisių įmonę ir rado narkotikų nuotrauka, foto

Kriminalai, Balandžio 25 d. Klaipėdos pareigūnai kartu su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos...

Transliavo rusišką TV - gavo 150 tūkst. eurų baudą nuotrauka, foto

TV ir radijas, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) skyrė 150 tūkst. eurų baudą televizijos...

Vieniši pensininkai bijo naujos sukčių bangos nuotrauka, foto

Klaipėda, Nors įvairiose žiniasklaidos priemonėse dažnai pranešama ir įspėjama apie vis įžūlesnių sukčių...

„Neptūnas“ į Kėdainius išvyksta be Edgaro Želionio nuotrauka, foto

Sportas, Šiandien nuo 18 val. Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai Kėdainiuose žais Lietuvos krepšinio lygos...

Kriminalai, Paskelbta prieš 44 min.

TV ir radijas, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...