2019 m. birželio 16 d. 15:45 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

"Muzikinis rugpjūtis pajūryje" sugrįžta

"Muzikinis rugpjūtis pajūryje" sugrįžta nuotrauka, foto

ATIDARYS. Trečiadienio vakarą, minint Klaipėdos miesto gimtadienį, Teatro aikštė nusidažys mėlynai. Mėlynoji vakarienė atidarys festivalį "Muzikinis rugpjūtis pajūryje".

© Redakcijos archyvo nuotr.

Rugpjūčio 1-19 dienomis Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pajūrio gyventojams ir svečiams parengė įspūdingą puokštę premjerų ir kitų renginių. 21-ąjį kartą vyksiantis festivalis "Muzikinis rugpjūtis pajūryje" prasidės Mėlynąja vakariene, kurioje šiemet dalyvaus net pusantro tūkstančio svečių.

Trečiadienio vakarą, minint Klaipėdos miesto gimtadienį, Teatro aikštė nusidažys mėlynai. Po praėjusiais metais puikiai pasisekusios Mėlynosios vakarienės, šiemet šis renginys sulaukė ypatingo klaipėdiečių ir miesto svečių dėmesio. Vakarienės dalyviai kviečiami pasipuošti mėlynais drabužiais ir atsinešti maisto. Organizatoriai žada pasirūpinti stalais bei šventine atmosfera.

Netrukus po įspūdingos vakarienės, rugpjūčio 3-4 dienomis, teatras klaipėdiečius pakvies į operetę "Kandidas", kurią režisuoja Jūratė Sodytė-Bradauskienė. Šios operetės atlikėjams scenoje teks ne tik dainuoti, bet ir nemažai pajudėti.

Režisierė stebėjosi, kad ši operetė Klaipėdoje statoma pirmą kartą. Šis Leonardo Bernsteino kūrinys esąs labai įdomus ir atviras kūrybiškoms idėjoms.

"Prieš kibdama į darbus labai jaudinausi. Maniau, kad operetei pastatyti turėsime per mažai laiko. Tačiau trupė yra nepaprastai šauni, solistai yra aukščiausios klasės profesionalai, tad antrą veiksmą mes pastatėme vos per vieną dieną", - stebėjosi režisierė.

Rugpjūčio 10 ir 15 dienomis vyks viena laukiamiausių metų premjerų - šokio spektaklis "Graikas Zorba". Tai - masiškiausias festivalio renginys, nes scenoje pasirodys per trisdešimt šokėjų. Pirmadienį Teatro aikštėje surengtoje spaudos konferencijoje dalyvavęs choreografas Lorca Massine teigė, kad šis vyriškumo temą narpliojantis spektaklis jį lydi nuo pat 14 metų, kai paauglys susipažino su kūrinio kompozitoriumi Mikiu Theodorakiu.

Teatro šokėjas, choreografas, idėjos pastatyti šį spektaklį sumanytojas Donatas Bakėjus pridūrė, kad "Graikas Zorba" trupei buvo nemenkas iššūkis. "Pirmajame etape atrodė, kad tai - net neįmanoma. Tačiau išdrįsome bandyti toliau ir šiandien jau matome, kad tai - įmanoma. Šokėjai intensyviai repetuoja, visi labai motyvuoti. Per repeticijas jie tampa ne tik kiaurai šlapi - jie jaučiasi taip, lyg repetuotų iki 100 laipsnių temperatūros prikaitintoje pirtyje", - teigė D. Bakėjus.

Festivalyje taip pat vyks koncertas "Itališkos dainos", "Išvirkščios dainos", skirtos Gintaro Gutausko 50-ies metų jubiliejui, taip pat koncertas, skirtas Vytautui Kernagiui atminti. Rugpjūčio 17 dieną vyks Gala koncertas. Ryškiausia renginio žvaigždė - operos solistė, mecosopranas Justina Gringytė.

Pasak laikinosios teatro vadovės Jurgitos Skiotytės-Norvaišienės, šiemet pasiruošimas festivaliui buvo kaip niekad sudėtingas, kadangi repeticijos vyko daugelyje erdvių visame mieste.

Renginiai vyks Klaipėdoje, Palangoje ir Neringoje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

Birželio 15-16 dienomis Klaipėdoje ruošiamasi surengti  jau šeštąjį tradicinį Lietuvos vaikų ir...

Į Klaipėdą suvažiuos vaikų ir jaunimo chorai nuotrauka, foto

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras vasarą organizuoja tarptautinę jaunųjų menininkų rezidenciją „Išbandyk profesiją“,...

Vasarą ne tik pramogauk, bet ir tobulėk jaunųjų menininkų rezidencijoje Klaipėdoje! nuotrauka, foto

Gegužės 25-ąją, Vilniuje, oficialiai startavęs naujas „Memel Motor Fest“ sezonas, sulaukė milžiniško...

„Memel Motor Fest“ grįžta į Klaipėdą nuotrauka, foto

Močiutė pasakojo, kad naktipiečius būtina valgyti ramiai susėdus prie senamadiško stalo, uždegus...

Klaipėdoje startuoja projektas “Naktipiečiai” nuotrauka, foto

Mentalitetų skirtumai nuotrauka, foto

Nuomonės, Tai štai - grįžau iš atostogų. Ir vėl prie varstoto. Jaunoji karta...

Igorio Tiomkino nužudymo tyrėjams – skaudus smūgis nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Policijos ir prokuratūros pareigūnai, tiriantys beveik prieš 5 metus įvykdytą buvusio „Vilniaus...

V. Masalskis apie gardžią cibulynę ir muzikos marias nuotrauka, foto

Žmonės, Prieš 800 metų pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėtas Žemaitijos (Samogitia) vardas, todėl...

Sužaloti visam gyvenimui galima ir nepakėlus rankos“ nuotrauka, foto

Psichologija, Visi tėvai į vaiko elgesį yra sureagavę impulsyviai: pakėlę balsą, nepagrįstai apkaltinę...

Nuomonės, Paskelbta prieš 44 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 1 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 3 val.

Psichologija, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...