Klaipėdoje pirmąkart rengiama tarptautinė violončelės akademija

Klaipėdoje pirmąkart rengiama tarptautinė violončelės akademija

Pažink violončelės anatomiją! – skatina ir kviečia Klaipėdos tarptautinė violončelės akademija (arba KIVA). Šių metų birželio 28 d. – liepos 6 dienomis ji pratęs pernai vykusio pirmojo Klaipėdos tarptautinio violončelės festivalio ir konkurso idėjas. Išskirtinio dėmesio ir daugybės teigiamų atgarsių sulaukęs pastarasis renginys tapo vienu didžiausių ir sėkmingiausių Klaipėdos – kultūros sostinės metų įvykių. Siekiant plėtoti violončelės muzikos tradicijas Klaipėdoje ir stiprinti profesinį jaunųjų atlikėjų meistriškumą buvo nutarta surengti tarptautinę violončelės akademiją. Devynias dienas nuo ryto iki vakaro uostamiestis vėl prisipildys nuostabiais violončelės garsais.     Pagrindinis KIVA mokymo programos adresatas – jauni ir talentingi violončelininkai, aukštųjų mokyklų studentai, vyresniųjų klasių moksleiviai. Jiems sudaromos puikios sąlygos tobulėti, keliant savo profesines kompetencijas bei plečiant muzikavimo patirtį. Aktyvūs akademijos dalyviai mokysis pas garsiausius pedagogus, patys muzikuos violončelių ansambliuose, orkestre ar net dainuos chore. Jaunesniems vaikams, griežiantiems violončelėmis savo malonumui. skiriama Suzuki violončelės laboratorija. Akademijos dalyviai kiekvieną dieną pradės kūrybinėje judesio laboratorijoje bei pasirodys improvizuotoje violončelių ir šokio meno naktyje kartu su DJ bei šiuolaikinio šokio atlikėjais.

Plati ir įvairiapusė akademijos koncertinė programa yra įdomi ne tik dalyviams, bet ir plačiajai visuomenei. Ji kurs pozityvią socialinękultūrinę aplinką violončelės muzikos apsuptyje. Koncertai pasklis po įvairias Klaipėdos erdvėse, dauguma jų bus nemokami.        

KIVA atidarymo koncertas vyks birželio 28 dieną, ketvirtadienį, 19 valandą. Klaipėdos koncertų salėje. Jame kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru, vadovaujamu violončelininkų sąjūdžio Klaipėdoje iniciatoriaus Mindaugo Bačkaus, pasirodys pripažinti instrumento meistrai. Tai – KIVA pedagogai Bruno Cocset (Prancūzija), Martti Rousi (Suomija), Karine Georgian (Didžioji Britanija) ir praėjusio Klaipėdos tarptautinio violončelės konkurso laureatas Kenta Uno (Austrija).

Nenuilstantis atlikėjas ir tyrinėtojas, pripažintas pedagogas ir barokinės muzikos ansamblio Les Basses Réunies įkūrėjas B. Cocset suteiks barokinei violončelei savitą skambesį. Pelnęs tarptautinį pripažinimą kaip vienas žymiausių Suomijos stygininkų, M. Rousi dažnai koncertuoja su iškiliausiais Skandinavijos ir Europos orkestrais.

K. Georgian – įžymiojo violončelininko ir pedagogo Mstislavo Rostropovičiaus mokinė, prestižinio P. Čaikovskio konkurso I premijos ir aukso medalio laimėtoja. Jos studentu Karališkajame muzikos koledže Mančesteryje buvo ir M. Bačkus. Simboliška, kad šiame koncerte jie abu atliks Arvydo Malcio Concerto grosso 2 violončelėms ir styginių orkestrui.

Pernykštį Klaipėdos tarptautinį violončelės konkursą primins jo II premijos laureato ir KKO simpatijos prizo laimėtojo Kenta Uno (Austrija) pasirodymas.

Atidarymo koncertui diriguos Martynas Staškus, sukaupęs įvairialypę patirtį tiek dirbdamas profesionalioje scenoje, tiek ugdydamas jaunuosius talentus. Jis diriguoja spektakliams Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, vadovauja Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoniniam orkestrui.

Antrąją akademijos dieną, birželio 29-ąją, penktadienį, 21.00 val. klausytojai kviečiami į klubą „Raketa“. Čia karaliaus džiazo violončelė, meistriškai valdoma Stephano Brauno (Vokietija). Atlikėjas studijavo klasikinę ir džiazo violončelę Hamburgo ir Berlyno universitetuose. Dalyvavo įvairiuose projektuose bendradarbiaudamas su teatro trupėmis, tokiomis kaip Hamburgo Deutsches Schauspielhaus ar Berliner Ensemble, taip pat su Šiaurės Vokietijos radijo bigbendu ar grodamas džiazo atlikėjų grupėse. Su savo džiazo trio pelnė pirmąją premiją Bukarešto tarptautiniame džiazo konkurse.

Violončelininkas koncertavo žymiuose festivaliuose ir koncertų salėse: Vienos valstybinėje operoje, Amsterdamo Concertgebouw, Paryžiaus Olimpijos teatre, violončelės festivalyje New Directions Kelne, Rutesheimo violončelės akademijoje, Šiaurės jūros džiazo festivalyje Roterdame, Toronto ir Monrealio džiazo festivaliuose ir kt. Kaip įvairių džiazo grupių narys įrašė daugiau nei 20 kompaktinių plokštelių.

Teigiama, kad šis patyręs atlikėjas sykį atrado ir visiems laikams įsidėmėjo atsakymą į klausimą, kur yra violončelės valdos džiazo karalystėje – tai grūvas.

Kviečiame apsilankyti KIVA renginiuose!

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder