2018 m. gruodžio 10 d. 14:45 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

„Kitas rakursas“ su Janu Krzysztofu Broja

2018-12-05, 16:59

KKS informacija

„Kitas rakursas“ su Janu Krzysztofu Broja nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Festivalio „Salve Musica“ koncertų maratoną gruodžio 14 d., penktadienį, 18.30 valandą pratęs pripažintas lenkų pianistas Janas Krzysztofas Broja. Jis dažnai vadinamas vienu ryškiausių Lenkijos pianistų. Puikaus įvertinimo J. K. Broja susilaukė ir gimtinėje: po puikiai pavykusio rečitalio Varšuvos filharmonijoje recenzijos pavadinimas buvo „Maestro“.

J. K. Broja, studijavęs Frankfurte prie Maino, Hanoveryje ir Varšuvoje, yra pelnęs daug apdovanojimų tarptautiniuose pianistų konkursuose. Po to, kai 1999 m. Vilniuje, Tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų konkurse, atlikėjas laimėjo pirmąją vietą, Lietuvos spauda jį pavadino „pianistu iš dvidešimt pirmojo amžiaus“. Su dideliu dėmesiu ir susižavėjimu publika tuomet sakydavo: „Groja Broja!“. 2017 metų pavasarį Broja sugrįžo į Vilnių ir atliko solinę programą pripildytoje „Vaidilos“ teatro salėje.  „Nesustabdomas Broja“ – skelbė vienos jo koncerto recenzijos pavadinimas.

Pastaraisiais metais atlikėjas intensyviai koncertuoja: rengia rečitalius Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Pietų Amerikoje.  Klaipėdoje jis koncertuos pirmąjį kartą.

J. K. Brojos rečitalio „Kitas rakursas“ programoje skambės įvairių stilių ir laikotarpių kūryba: Domenico Scarlatti, Johannesas Brahmsas, Claude Debussy, Frédéricas Chopinas, Sergejus Rachmaninovas. Viename interviu  pianistas teigė: „Visos partitūros, natos yra skirtos tam, kad suprastume, ką su ta muzika daryti, bet mes, atlikėjai, visada susiduriame su dilema – ar apie muziką reikia galvoti, ar ją jausti? Antai L .van Beethovenas gyveno prieš daug metų, bet kaip jis galėtų būti į mus panašus? Aš stengiuosi kompozitorių įsileisti kaip galima giliau ir kaip galima arčiau su juo susipažinti, o tuomet publikai pateikiu mūsų bendrą kūrybinį darbą.“

Paklaustas, kodėl pasirinko muziko kelią, J. K. Broja yra sakęs: „Muzika svarbi daugelio žmonių gyvenime, žmonėms ji reikalinga dėl daugelio priežasčių. Kai kurie žiūri į ją itin rimtai, kiti – kiek paprasčiau. Vis dėlto kadangi muziką myliu labiau nei daugelį kitų dalykų, o mano gyvenime ji užima svarbią vietą, tokią profesiją pasirinkau natūraliai.“

Jeigu savo gyvenimą reikėtų apibūdinti vienu muzikiniu kūriniu – koks tai būtų kūrinys? Pianisto nuomone, „čia labiausiai tiktų mano paties kūrinys arba improvizacija. Vis tik aš nekuriu, o improvizacijos egzistuoja tik jų atlikimo metu. Tokiu atveju, manau, artimiausia būtų S. Rachmaninovo sonata Nr. 2. Ji man artima ne tik pagal savo pobūdį, bet veikiausiai dėl to, kad šiame Rachmaninovo kūrinyje susieju mano individualiai suvokiamą šio kūrinio versiją, dvi esamas originalias ir keletą skirtingų V. Horowitzo versijų. Ši sonata padeda patirti didžiausią autentiškumo pojūtį, tad galėčiau teigti, kad ji mane apibūdina“.

K. Brojos žodžiai iš jo pokalbio su muzikologe Lina Navickaite-Martinelli: „Būti muzikantu, kompozitoriumi, improvizatoriumi ir neturėti aistros – tiesiog neįmanomas derinys, iš karto pasmerktas pražūčiai.“ Tad kviečiame į Klaipėdos koncertų salę, linkėdami stiprių ir aistringų K. Brojos pasirodymo įspūdžių!

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

„Susipažinkime, aš poetas, Simonas, o aš Anikė – Anna, pastoriaus iš Taravos...

Šviesomis ir garsais atgijo Anikės legenda nuotrauka, foto

Gruodžio 5-osios vakarą Gragždų kultūros centre pagerbti aktyviausi, kūrybingiausi, inovatyviausi, versliausi Klaipėdos...

Klaipėdos rajono jaunimui įteiktos "Auksinės lemputės" nuotrauka, foto

Ketvirtadienio vakarą – įspūdingi vaizdai Klaipėdos I. Simonaitytės bibliotekos kiemelyje. Jau 5...

Bibliotekoje sužibo įspūdingos eglutės nuotrauka, foto

Tykųjį antradienio vakarą Klaipėdos pilies muziejuje į muzikalią kelionę po Lietuvos Šimtmetį...

Klaipėdoje suskambėjo elektroninės sutartinės nuotrauka, foto

Kaip apsisaugoti nuo gripo? nuotrauka, foto

Sveikata, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, kad sergamumas gripu ir...

Gyvūnų prieglauda skambina pavojaus varpais: situacija pasieks kritinę ribą nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdoje nebeliko valkataujančių šunų – tuo pasirūpino benamių gyvūnų globos įstaigos....

Šviesomis ir garsais atgijo Anikės legenda nuotrauka, foto

Renginiai, „Susipažinkime, aš poetas, Simonas, o aš Anikė – Anna, pastoriaus iš Taravos...

Į rinkimus veda Artūras Žalys nuotrauka, foto

Klaipėda, 2018 m. gruodžio 8 d. Lietuvos Respublikos Vyriausioji rinkimų komisija įregistravo...

Sveikata, Paskelbta prieš 45 min.

Renginiai, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...