2019 m. balandžio 21 d. 05:26 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

„Kiek kartų gali atgimti tauta?“

(3)

„Kiek kartų gali atgimti tauta?“ nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Pasitinkant valstybės atkūrimo šimtmetį 2018-ųjų pradžioje išleista prof. Vytauto Radžvilo straipsnių rinktinė „Kiek kartų gali atgimti tauta?“.

Kovo 16 dieną 18.00 val. I. Simonaitytės bibliotekoje adresu H. Manto g. 25, kviečiame į knygos pristatymą ir diskusiją apie tautos ir valstybės ateitį šimtmečio akivaizdoje.

Diskusijoje dalyvaus profesoriai Vytautas Radžvilas, Arūnas Acus, politologas Dovilas Petkus, moderuos politologas Mantas Macikas.

Vytautas Radžvilas - filosofas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius, vienas aktyviausių Lietuvos politinio gyvenimo komentatorių ir kritikų. Keldamas principinius tautos ir valstybės būklės ir išlikimo klausimus, pasitelkdamas turtingą istorinį ir pasaulio politikos kontekstą, autorius kviečia pakilti virš kasdienių ne be pagrindo niekinamos politikos batalijų ir pažvelgti į savo šalį jos išlikimo perspektyvoje.

Likimo aplinkybės ir valingas apsisprendimas lėmė V. Radžvilui būti ir vienu iš Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio kūrėjų, iniciatyvinės grupės narių. Kaip tautos charakteriui, taip ir knygos autoriui ši unikali istorinė patirtis paliko nenumaldomą teisingesnės, demokratiškesnės, iš tiesų laisva ir savarankiška galinčios vadintis valstybės ilgesį. Šiandieninės Lietuvos merdėjimas, autoriaus teigimu, maskuojamas mitu apie „sėkmės Lietuvą”, tačiau yra akivaizdus iš istorijoje nematytų emigracijos ir demografinio nuosmukio mastų. Laisva, politinio korektiškumo nesuvaržyta kalba V. Radžvilas klausia: ar dar gali atgimti tauta, ar nueisime į istorijos užmarštį?

„Nežinau kito Lietuvos filosofo, kurio teorinė mintis šiandien būtų taip suaugusi su Lietuvos valstybės reikalais. Sunku įsivaizduoti, kad kolegos Vytauto tekstai nesukeltų polemikos. Tokia yra politikos prigimtis. Politinis gyvenimas neįsivaizduojamas be aštraus skirtingų požiūrių susidūrimo“, - apie knygą rašo prof. Alvydas Jokubaitis.

Tegu požiūriai susiduria ir kuo aštriau. Kviečiame ateiti, dalyvauti, iškelti nepatogius klausimus. Nepatogius, kaip ir autoriaus tekstai.

Po diskusijos bus galima įsigyti knygas su autoriaus autografu. Renginys nemokamas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Vytautas R

2018-06-14   09:52

IP: 94.244.86.92

Tauta ''atgimsta'' prieš kiekvienus rinkimus į ES Parlamentą, nacionalinį Seimą, vietos savivaldas.Visi buvę tautos žadintojai, atvedę mus į tai kur atsidūrėme, niekur nedingo. Jie nežinodami kaip išgelbėti ''atgimusią'' tautą iš oligarchinės biurokratijos korupcinių godumo spąstų - tautos nužmoginimo humanizmo sferoje - pakeitė savo nepriklausomybės ir laisvės retoriką į '' Rusija puola''. Girdėkite, jie būtų atvedę tautą į žadėtą laisvą ir nepriklausomą demokratinės gerovės žemę, bet galingas Putinas jiems neleidžia. Jis komunistinių oligarchų išprichvatizuotą (išlaisvintą) Lietuvą vėl ruošiasi aneksuoti !

Angliukai Rusena

2018-03-15   17:36

IP: 195.14.182.157

Kas skaitys Vincą Mykolaitį Putiną,
Kai Vladas Putinas šneka rusiškai.
Ar sugrįš į gimtinę Vincas Trumpa,
Kai Donaldas Trumpa jau nekalba lietuviškai. ...

Manau

2018-03-15   11:17

IP: 46.249.187.55

Diskusijų laikas seniai pasibaigęs, nes valstybė baigia išsivaikščioti. Tad kur gali nuvesti tie kad ir patys protingiausi teoretiniai pasvarstymai ? Gal jau metas visiems buvusiems tautos žadintojams, atvedusiems mus į tai, kur atsidūrėme ir prisiimti atsakomybę: arba tęsti kovą su oligarchine biurokratija, arba nutilti amžiams. Kur dingo tautos numylėtinis Arvydas Juozaitis, Medalinskas ir kt. ? Kalbėti gražiai ir nesiimti konkrečių veiksmų - tas pats, kas žiūrėti į tekančią upę ir apgailestauti, kiek daug vandens nutekėjo pro šalį...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

„Golden Parazyth“ turi naujos muzikos ir leidžiasi į pavasario koncertų turą. Šį...

„Golden Parazyth“ pavasaris: naujas minialbumas, klipas ir koncertų turas nuotrauka, foto

Finišavo Trečiasis Tarptautinis fortepijoninės muzikos festivalis. Drąsiai jį galime vadinti kultūriniu reiškiniu...

Šokančios Baltijos rankos - Eduardo Balsio gimnazijoje nuotrauka, foto

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Vaikų operos studija (vadovas Vytautas Valys) pelnė pirmąją...

Jaunieji Klaipėdos dainininkai antrą kartą nugalėjo „Muzikos talentų lygoje“ nuotrauka, foto

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija susijusios tarsi...

Profesionalių muzikos atlikėjų Klaipėdoje nepristigs nuotrauka, foto

Kaip nustatoma Velykų data ir kodėl ji kasmet keičiasi? nuotrauka, foto

Lietuva, Velykos – viena labiausiai „slankiojančių“ metų šventė. Šiemet Velykas minėsime balandžio 21...

Švėkšnoje Velykų medyje - 32 tūkstančiai margučių nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Švėkšnos (Šilutės r.) gyventojai nesirengia užleisti savo pozicijų Lietuvos rekordų knygoje – miestelio centre...

Velykinis margutis – ir stalo puošmena, ir žinutė nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, „Paukštės pavidalu atskrido deivė Laima ir padėjo ypač gražų margą kiaušinį –...

Stiprėja bendradarbiavimas su prancūzais nuotrauka, foto

Klaipėda, Prieš pat Jūros šventę į Klaipėdą turėtų atvykti garsus Prancūzijos keliautojas Jean...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 10 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...