2018 m. sausio 20 d. 17:27 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

Kada Klaipėdoje pražydės bokštai ir balkonai?

(1)

Kada Klaipėdoje pražydės bokštai ir balkonai? nuotrauka, foto

Algirdo Boso skulptūros "Bokštas" fragmentas. Prie "Bokšto" 17 val. vyks renginys.

© Sigutis Jačėnas

Jau greitai, birželio 24-ąją – per Rasas (Jonines) – VIII poezijos ir muzikos Naktigonių metu, sugrįžtančių po dviejų metų pertraukos vienai, bet visai dienai. Kai naktys trumpiausios, kai saulė savaitę būna tame pačiame aukštyje, o laikas tarsi sustoja, švęsime vasarvidį. Stabtelsime vis kitoje Klaipėdos erdvėje ir paukščių čiulbėjimo fone klausysimės muzikos bei poezijos, kelsime akis į žiedais, vainikais padabintus bokštus ir balkonus, o jei netikėtai pamatysime boružę, jai, pasak Justino Marcinkevičiaus, galėsime sušnibždėti: „dievo vabalėli, / paimk mane į dangų su žeme.“

Šventė prasidės 13 val. Skulptūrų parke, prie Jono Meškelevičiaus skulptūros „Kolona”. Aktoriai Aleksandras Šimanskis ir Sigutis Jačėnas dainos žodžiais klaus: „Ar tu žinai, mano brolyt, kokia Tėvynė mūs graži?“ Ir gražiai skaitys gražius lietuvių poetų eilėraščius apie tėvynės, gimtosios kalbos ir gamtos grožį. Jiems kanklėmis gražiai pritars Algytė Merkelienė.

14 val. Danės krantinės skvere, prie Silvos (Meksika) skulptūros „Kaktusas ir debesys“, aktorius Darius Meškauskas taip pat klaus, bet jau iš esmės: „Būti ar nebūti?“ Ir perskaitys visus Šekspyro Hamleto monologus. Įtampą kurstys neįprastas tabalų trio: Donatas Bielkauskas, Kristijonas Lučinskas, Viktoras Rubežas.

15 val. Didžiojoje Vandens gatvėje 2, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus balkone (dėkojame ir nuoširdžiai sveikiname direktorių Joną Genį), aktorė Nijolė Sabulytė žodžiais, o profesorius Pranciškus Narušis saksofono ir birbynės garsais senamiestį puoš laiko ornamentais.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus balkonas, kuriame 15 val. skaitys ir gros...

16 val. Burlaivyje „Meridianas” prisiminsime, kad įpusėjo Mykolo Kleopo Oginskio jubiliejiniai metai. Klausysimės jo sukurtus romansus ir polonezus, kuriuos dainuos Giedrė Zeicaitė (sopranas), klavišiniais gros pianistė Vaiva Purlytė. Apie ypatingo likimo asmenybės – diplomato, kompozitoriaus, kunigaikščio, Tėvynės labui įnešusio savąją dalį: turtą, darbą ir gyvenimą – kūrybą pasakos UNICEF Geros valios ambasadorė, aktorė Virginija Kochanskytė.

17 val. susirinkusius Pasiuntinių, Jono ir Kepėjų gatvių susikirtimo skverelyje, prie Algirdo Boso skulptūros „Bokštas”, pasitiks Klaipėdos Vydūno gimnazijos klasikinių gitarų ansamblis: Paulius Petrovas, Žilvinas Mockus, Paulius Umaras ir jų vadovas Remigijus Mockus. Aktoriai Linas Lukošius ir Sigutis Jačėnas skaitys eiles ir prašys bent šį vakarą nesumindžioti... Širdies.

Šventės pabaigoje, 18 val. Žvejų gatvėje 2, kiemo balkone, iš kurio atsiveria vaizdingoji Danė, klausysimės „Driezho” (Kristijono Lučinsko) muzikinių improvizacijų, miksuojamų su kompaktinių plokštelių kolekcijos „Lietuvių aktorių balsai” reminiscencijomis. Girdėsime poetų Jonų ir Janinų – Degutytės, Mačiulio-Maironio, Jakšto, Juškaičio, Strielkūno, Šiožinio, o taip pat – Antano A. Jonyno ir Stasio Jonausko eilėraščių fragmentus, kuriuos įskaitė Lietuvos aktoriai-skaitovai, o įrašus išleido VšĮ „Vieno aktoriaus teatras”.

Visi šventės renginiai nemokami. Trukmė nuo 30 iki 45 min., todėl į visus bus įmanoma suspėti. Šventės sumanytojas ir vedėjas – Sigutis Jačėnas. Projektą iš dalies remia Klaipėdos miesto savivaldybė. Informacinis partneris – dienraštis „Vakarų ekspresas“. Kviečiame!

Žymos: naktigonės

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

Penktadienį vakarop Klaipėdoje prasidėjo Sausio 13-ajai – Laisvės gynėjų dienai skirti renginiai....

„Atminimo laužai" - ne gedulas, o viltis nuotrauka, foto

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro šio sezono hitas – kultinis miuziklas „Čikaga“ –...

Miuziklas „Čikaga“ grįžo į Klaipėdą nuotrauka, foto

Šeštadienį Klaipėdos „Švyturio“ arenoje startavo Marijono Mikutavičiaus Show „Padavimai apie žmones ir...

Galingas “Marijono Show”  suvienijo Klaipėdą nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvos verslo kolegija visus klaipėdiečius ir miesto svečius kviečia į šventines-labdaros...

Sekmadienį - šventinės bėgimo varžybos nuotrauka, foto

25 kilometrus įveikė ir vaikai, ir senoliai nuotrauka, foto

Klaipėda, Vakar 22 val. beveik trys tūkstančiai žmonių pėsčiomis pajudėjo iš Palangos į...

Klaipėdoje – „Dragūno“ revanšas už pralaimėjimą Estijoje nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai šeštadienį savoje aikštelėje nugalėjo Baltijos rankinio lygos varžovus iš...

Kino ekrane atgims Taravos Anikės istorija nuotrauka, foto

Klaipėda, Kukli mergaitė, žiūrinti į gėlę delne ir puošianti Klaipėdos Teatro aikštę, netrukus...

Džiugas Slavinskas su „Neptūnu“ pasirašė dviejų metų sutartį nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ į savo krepšinio sistemą pasikvietė 19-metį 202 cm ūgio klaipėdietį...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...