2018 m. balandžio 25 d. 17:15 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

Kada Klaipėdoje pražydės bokštai ir balkonai?

(1)

Kada Klaipėdoje pražydės bokštai ir balkonai? nuotrauka, foto

Algirdo Boso skulptūros "Bokštas" fragmentas. Prie "Bokšto" 17 val. vyks renginys.

© Sigutis Jačėnas

Jau greitai, birželio 24-ąją – per Rasas (Jonines) – VIII poezijos ir muzikos Naktigonių metu, sugrįžtančių po dviejų metų pertraukos vienai, bet visai dienai. Kai naktys trumpiausios, kai saulė savaitę būna tame pačiame aukštyje, o laikas tarsi sustoja, švęsime vasarvidį. Stabtelsime vis kitoje Klaipėdos erdvėje ir paukščių čiulbėjimo fone klausysimės muzikos bei poezijos, kelsime akis į žiedais, vainikais padabintus bokštus ir balkonus, o jei netikėtai pamatysime boružę, jai, pasak Justino Marcinkevičiaus, galėsime sušnibždėti: „dievo vabalėli, / paimk mane į dangų su žeme.“

Šventė prasidės 13 val. Skulptūrų parke, prie Jono Meškelevičiaus skulptūros „Kolona”. Aktoriai Aleksandras Šimanskis ir Sigutis Jačėnas dainos žodžiais klaus: „Ar tu žinai, mano brolyt, kokia Tėvynė mūs graži?“ Ir gražiai skaitys gražius lietuvių poetų eilėraščius apie tėvynės, gimtosios kalbos ir gamtos grožį. Jiems kanklėmis gražiai pritars Algytė Merkelienė.

14 val. Danės krantinės skvere, prie Silvos (Meksika) skulptūros „Kaktusas ir debesys“, aktorius Darius Meškauskas taip pat klaus, bet jau iš esmės: „Būti ar nebūti?“ Ir perskaitys visus Šekspyro Hamleto monologus. Įtampą kurstys neįprastas tabalų trio: Donatas Bielkauskas, Kristijonas Lučinskas, Viktoras Rubežas.

15 val. Didžiojoje Vandens gatvėje 2, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus balkone (dėkojame ir nuoširdžiai sveikiname direktorių Joną Genį), aktorė Nijolė Sabulytė žodžiais, o profesorius Pranciškus Narušis saksofono ir birbynės garsais senamiestį puoš laiko ornamentais.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus balkonas, kuriame 15 val. skaitys ir gros...

16 val. Burlaivyje „Meridianas” prisiminsime, kad įpusėjo Mykolo Kleopo Oginskio jubiliejiniai metai. Klausysimės jo sukurtus romansus ir polonezus, kuriuos dainuos Giedrė Zeicaitė (sopranas), klavišiniais gros pianistė Vaiva Purlytė. Apie ypatingo likimo asmenybės – diplomato, kompozitoriaus, kunigaikščio, Tėvynės labui įnešusio savąją dalį: turtą, darbą ir gyvenimą – kūrybą pasakos UNICEF Geros valios ambasadorė, aktorė Virginija Kochanskytė.

17 val. susirinkusius Pasiuntinių, Jono ir Kepėjų gatvių susikirtimo skverelyje, prie Algirdo Boso skulptūros „Bokštas”, pasitiks Klaipėdos Vydūno gimnazijos klasikinių gitarų ansamblis: Paulius Petrovas, Žilvinas Mockus, Paulius Umaras ir jų vadovas Remigijus Mockus. Aktoriai Linas Lukošius ir Sigutis Jačėnas skaitys eiles ir prašys bent šį vakarą nesumindžioti... Širdies.

Šventės pabaigoje, 18 val. Žvejų gatvėje 2, kiemo balkone, iš kurio atsiveria vaizdingoji Danė, klausysimės „Driezho” (Kristijono Lučinsko) muzikinių improvizacijų, miksuojamų su kompaktinių plokštelių kolekcijos „Lietuvių aktorių balsai” reminiscencijomis. Girdėsime poetų Jonų ir Janinų – Degutytės, Mačiulio-Maironio, Jakšto, Juškaičio, Strielkūno, Šiožinio, o taip pat – Antano A. Jonyno ir Stasio Jonausko eilėraščių fragmentus, kuriuos įskaitė Lietuvos aktoriai-skaitovai, o įrašus išleido VšĮ „Vieno aktoriaus teatras”.

Visi šventės renginiai nemokami. Trukmė nuo 30 iki 45 min., todėl į visus bus įmanoma suspėti. Šventės sumanytojas ir vedėjas – Sigutis Jačėnas. Projektą iš dalies remia Klaipėdos miesto savivaldybė. Informacinis partneris – dienraštis „Vakarų ekspresas“. Kviečiame!

Žymos: naktigonės

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

Gražiausios pavasario šventės – Šv. Velykų išvakarėse, unikalią Aidos Raimondos Pečeliūnienės parodą...

Išskirtinę lėlių parodą papildys Velykų ryto scena nuotrauka, foto

Renginys, Klaipėdos skulptūrų parke, vyks balandžio 7 d. (šeštadienį) 12 val.

Skulptūrų parke - tradicinė „Vynerio arbatėlė“ nuotrauka, foto

Klaipėdoje atidaryta Klaudijaus Driskiaus fotografijų paroda „Laisvųjų testamentai”.

"Laisvųjų testamentai" - laisviems žmonėms nuotrauka, foto

Antradienio vakarą uostamiestyje paminėta Tarptautinė teatro diena. Klaipėdos dramos teatre (KDT) vykusios...

Teatro dieną - dėmesys scenos veteranams nuotrauka, foto

Tikrino vaisių įmonę ir rado narkotikų nuotrauka, foto

Kriminalai, Balandžio 25 d. Klaipėdos pareigūnai kartu su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos...

Transliavo rusišką TV - gavo 150 tūkst. eurų baudą nuotrauka, foto

TV ir radijas, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) skyrė 150 tūkst. eurų baudą televizijos...

Vieniši pensininkai bijo naujos sukčių bangos nuotrauka, foto

Klaipėda, Nors įvairiose žiniasklaidos priemonėse dažnai pranešama ir įspėjama apie vis įžūlesnių sukčių...

„Neptūnas“ į Kėdainius išvyksta be Edgaro Želionio nuotrauka, foto

Sportas, Šiandien nuo 18 val. Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai Kėdainiuose žais Lietuvos krepšinio lygos...

Kriminalai, Paskelbta prieš 33 min.

TV ir radijas, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...