2019 m. gegužės 26 d. 21:05 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

Gidonas Kremeris ir „Kremerata Baltica“: „Pirmiausia buvo… triukšmas“

2019-01-11, 19:18

KKS informacija

Gidonas Kremeris ir „Kremerata Baltica“: „Pirmiausia buvo… triukšmas“ nuotrauka, foto

Klaipėdoje vėl svečiuosis smuiko maestro Gidonas Kremeris ir jo vadovaujamas orkestras „Kremerata Baltica“. Kartu su muzikais pasirodys ir „Circus Roncalli“ trupės (Vokietija) narys Robertas Wicke. Intriguojanti jų programa „Pirmiausia buvo… triukšmas“  sausio 29 d., antradienį, 18.30 val. skambės Klaipėdos koncertų salėje.

Gidonas Kremeris – tobulo meistriškumo atlikėjas ir originalaus kūrybingumo asmenybė. Pergalėmis elitiniuose Karalienės Elžbietos, Paganini ir Čaikovskio konkursuose prasidėjo nepaprasta jo karjera, padėjusi pelnyti vieno originaliausių ir įdomiausių nūdienos muzikų reputaciją. Šiandien smuikininkas ypač vertinamas už savitumą, kasdienes naujų raiškos ir interpretavimo galimybių paieškas. Per ilgus koncertinės veiklos metus G. Kremeris griežė beveik visose pagrindinėse salėse su žymiausiais Europos ir Amerikos orkestrais. Ilgame ir įvairiame smuikininko grojamų kūrinių sąraše – visi klasicistinio ir romantinio repertuaro standartai, XX a. meistrų kūryba ir naujausių kompozicijų premjeros.

G. Kremerio įkurtą orkestrą „Kremerata Baltica“ sudaro jauni muzikai iš Latvijos, Lietuvos ir Estijos. Šių šalių kultūros ministerijų remiamas kolektyvas yra baltiškojo regiono kultūros ambasadorius. Aukštos klasės orkestro kokybę lemia ypač muzikalūs atlikėjai ir novatoriškas meno vadovo požiūris į repertuarą.

Programos „Pirmiausia buvo… triukšmas“ pirmoji dalis – Hommage a Piazzolla su paties žymiojo argentiniečių kompozitoriaus kūriniais. Pasak G. Kremerio, „atliksime kūrinius, sukurtus vieno mėgstamiausių mano bei orkestro „Kremerata Baltica“ kompozitorių, kuris sykiu yra ir viena įdomiausių XX a. muzikos asmenybių – kalbu apie Ástorą Piazzollą.

Antrojoje dalyje klausytojų laukia pažintis su vis dar didžiąja dalimi neatrastu XX a. genijumi – Mieczyslawu Weinbergu. Šiemet švenčiame jo gimimo šimtmetį, tad norėjosi atskleisti visą jo rimtųjų partitūrų galybę, nors jose juntamas ir tam tikras kompozitoriaus genijui būdingas lengvumas.

Savo koncertais stengiamės tiesti tiltus tarp vadinamųjų „žinovų“ ir tų klausytojų, kurie, išklausę mūsų parengtos programos, staiga pasijunta mylį muziką kur kas labiau negu kada nors įsivaizdavo. Stengiamės, kad jų nė akimirkai neapimtų nuobodulys. Tuo pačiu ir iš publikos tikimės gilaus emocinio palaikymo, už kurį su kaupu atsidėkojame muzikavimo smagumu ir džiaugsmu. Visa tai vyksta neištariant nė žodžio.“

G. Kremeris pasakoja: „Nuo vaikystės buvau bet kokio cirko fanas. Ne tik dėl to, kad tuomet mano vaizduotę audrino visokio plauko virtuozai – fokusininkai, žonglieriai, akrobatai, muzikantai. Iš dalies cirku susižavėjau dėl... klounų. Jie sukurdavo ypatingą atmosferą, kuri pakylėdavo virš tikrovės, versdavo juoktis iki ašarų, dažnai ir iš savęs: jų akivaizdoje galėjai pasijusti visišku „kvaileliu“ ir prisiminti vieną svarbų dalyką – kad visi mes tik žmonės. Neseniai bendradarbiaudami su visame pasaulyje žinomos Slavos Polunino trupės mimais ir klounais sukūrėme itin poetišką „Sniego simfoniją“. Šis projektas paskatino mane žengti dar vieną žingsnį ta pačia kryptimi ir sukurti tarsi „kamerinę“ šio su cirku susijusio projekto versiją – koncertą ar reginį be jokių dekoracijų, kuriame žinomas klounas taptų pagrindiniu protagonistu, tarsi koncerto „solistu“. Robertas Wicke ir aš su „Kremerata Baltica“ drauge pasakosime „istoriją“ apie gilumines muzikos šaknis ir netikėtas sąsajas.“

Šis koncertas – apie visa tai, ką norėjote sužinoti apie muziką, bet nedrįsote paklausti... Jūs būtinai turite jame apsilankyti!

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

Vakarų Lietuva skambiai ir aktyviai palydi paskutinį pavasario savaitgalį. Pajūrio gyventojams ir...

Ir sekmadienį renginių Vakarų Lietuvoje netrūks nuotrauka, foto

Tradicinis Palangos renginys Gintarinis savaitgalis gegužės 25 ir 26 dienomis kurorto gyventojams...

Gintarinį savaitgalį Baltijos auksas žibės net baseine nuotrauka, foto

Širdis džiaugiasi, kad švenčiant keturioliktą Klaipėdos apskrities LIONS moterų klubo „Smiltė“ gimtadienį,...

Aš noriu matyti pavasarį nuotrauka, foto

Tradicinė kurorto šventė "Myliu Palangą" šiemet skelbia šūkį "Visi keliai veda į...

Visi keliai į Palangą ves pirmąjį birželio savaitgalį nuotrauka, foto

"Dorė" keliauja po Lietuvą nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Jau ir sostinės visuomenei buvo pristatytas naujausias šeštasis Neringos kultūros almanachas "Dorė"....

N.Puteikis: prezidentas nėra tik užsienio reikalams nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo narys Naglis Puteikis, sekmadienį balsavęs prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose, Eltai...

Buvusi SEL mylimoji nustebino Klaipėdos publiką nuotrauka, foto

Įvairybės, Retai viešumoje pasirodanti buvusi Egidijaus Dragūno (SEL) mylimoji Eleonora Sebrova (Orea) šeštadienį prabangiame...

Iki 16 valandos rinkimuose balsavo 42 proc. rinkėjų nuotrauka, foto

Lietuva, Sekmadienį iki 16 valandos balsavo 42 proc. rinkėjų – keliais nuošimčiais mažiau...

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...