2017 m. gruodžio 11 d. 05:42 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

Festivalio „Muzikinė paukštė -2013 “ atgarsiai

„Muzikinė paukštė“ – kasmetinis neįgaliųjų muzikinės saviraiškos festivalis, vykstantis jau aštuntus metus, tai ne tik muzikinis renginys, bet ir neįgaliųjų bendravimo forma. Šio festivalio pradininkai sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Gargždų viltis“ ir Gargždų muzikos mokykla, kurie dar 2005 m. Šv. Velykų proga organizavo šventę „Linksmasis margutis“. Joje dalyvavo neįgalūs vaikai ir jaunimas iš Gargždų, Kretingos, Klaipėdos, Palangos, Šilutės ir Priekulės. Pagrindinė šio festivalio mintis buvo suteikti galimybę neįgaliam jaunimui išreikšti save per muziką, šokį, dainą, vaidinimą. 2006 m. festivalis vyko Palangoje, jį organizavo „Baltijos“ vidurinė mokykla. 2007 m. BĮ neįgaliųjų centras „Klaipėdos Lakštutė“. Būtent trečiojo susitikimo metu festivalis buvo pavadintas „Muzikine paukštė“

Šešis metus iš eilės „Muzikinė paukštės“ garsai skambėjo įvairiuose Lietuvos miestuose. Festivalį organizavo Šilutės dienos paslaugų centras, Kretingos dienos veiklos centras, Gargždų socialinių paslaugų centras, Šiaulių dienos socialinės globos centras „Goda“, Panevėžio jaunuolių dienos centras.

2013 m. gegužės 9 dieną resbublikinės reikšmės renginys vyko Žvejų rūmuose. Renginį organizavo BĮ neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“, turėdama profesionalius partnerius - Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centro Žvejų rūmus bei Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“. Šventėje dalyvavo per šimtą atlikėjų, per tris šimtus žiūrovų. Atvyko talentingi ir muzikalūs festivalio dalyviai iš Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Kretingos, Gargždų, Šilutės ir Priekulės. Klaipėdą atstovavo Regos ugdymo centras, Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos Guboja padalinys „Pajūrio spalvos“, nevalstybinė specialioji pagrindinė mokykla „Svetliačok“

Festivalio tikslas – atskleisti vaikams ir jaunuoliams, turintiems negalią savo kūrybinius, muzikinius gebėjimus ir suteikti jiems galimybę reikštis viešojoje erdvėje bei profesionalioje scenoje.

Muzikinio festivalį atidarė organizatorių muzikinė šokio kompozicija „Laiko skrynia“, profesionaliai skambino Aklųjų ir silpnaregių sąjungos narė Dainora Laukžemytė.

Šventę pasveikino Klaipėdos miesto savivaldybės vicemeras A.Čepas, Klaipėdos miesto savivaldybės Socialinio departamento direktorė A.Daujotienė.

Daug teigiamų emocijų festivalio metu įnešė šventinė Kar Kar baltoji varnelė, kuri ne tik dalino ledus ir balionus, bet ir labai vaizdžiai papasakojo ledų gaminimo kelią. Milžiniškas proginis tortas simboliavo šventės uždarymą. Festivalio „Muzikinė paukštė“ organizavimas iškilmingai perduotas Priekulės socialinių paslaugų centrui.

Ši šventė, tai graži ir prasminga žmonių su negalia dovana mums, o pats festivalis, tai kūrybinio ir komandinio socialinio darbo rezultatas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

Šeštadienio vakarą buvusio dujų fabriko teritorija alsavo gyvybe. Atgaivinti pamirštą, tačiau įdomią...

Meninėmis iniciatyvomis atgaivino buvusį dujų fabriką nuotrauka, foto

Teatro aikštėje oficialiai atidaryta unikali lėlių paroda "Diena, kai gimė Išganytojas" arba...

Teatro aikštėje - unikali istorinės Jeruzalės paroda nuotrauka, foto

Trečiadienio vakarą Ievos Simonaitytės bibliotekos kiemelyje ketvirtus metus iš eilės buvo įžiebtas...

Įsižiebė kalėdinių eglučių kiemelis nuotrauka, foto

Nors daugelį metų buvusio dujų fabriko teritorijai tvarkyti nėra nei pinigų nei...

Savaitgalį kvies išeiti į kiemą nuotrauka, foto

Naktį eismo sąlygas sunkins plikledis nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Naktį iš sekmadienio į pirmadienį ir pirmadienio rytą eismo sąlygas sunkins plikledis,...

"Neptūną" palieka A. Butkevičius ir M. Girdžiūnas nuotrauka, foto

Sportas, Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubas sulaukė pastiprinimo iš Klaipėdos „Neptūno“. Į sostinę...

„Neptūnas“ be didesnio vargo nugalėjo „Juventus" nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate sekmadienį Klaipėdos „Neptūnas“ savo aikštėje 109:78 (29:20,...

Lietuvos klubų dvikovą laimėjo „Dragūnas“ nuotrauka, foto

Sportas, Baltijos vyrų rankinio lygos A grupės rungtynėse Klaipėdos „Dragūnas“ išvykoje 31:28 (19:12)...

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 9 val.

Sportas, Paskelbta prieš 10 val.

Sportas, Paskelbta prieš 10 val.

Sportas, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...