2019 m. gegužės 27 d. 12:02 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

Festivalį užbaigs spalvinga Lietuvos kamerinio orkestro programa

2019-04-23, 10:44

KKS informacija

Festivalį užbaigs spalvinga Lietuvos kamerinio orkestro programa nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Vienas žymiausių šalies meninių kolektyvų Lietuvos kamerinis orkestras atvyksta užbaigti festivalį „Klaipėdos muzikos pavasaris“ spalvinga programa „Teisutis Makačinas ir barokas“. Joje – klasikinės ir šiuolaikinės muzikos darna, kurią kartu su orkestru atskleis trimitininkas Laurynas Lapė ir dirigentas Robertas Šervenikas. Koncertas vyks balandžio 30 dieną, antradienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje.

Pernai 80-metį paminėjęs Teisutis Makačinas žinomas ne tik savo ilgaamžėmis estradinėmis dainomis, bet ir akademine kūryba. Kompozitorius apibūdina savo kūrybos stilių kaip neoklasicizmo jungtį su bartokiška liaudies muzikos transformacija. Daugelyje Makačino kūrinių svarbios lietuvių liaudies muzikos intonacijos, nors autorius ir vengia tiesiogiai cituoti liaudies melodijas. Plačiajai auditorijai jis yra geriausiai žinomas kaip nepaprasto populiarumo sulaukusių estradinių dainų („Vėjas man pasakė“, „Berniukai“, „Sugrįžk, kol nevėlu“, „Pašauki“ ir daugelio kitų) autorius, T. Makačinas taip pat yra sukūręs kūrinių orkestrui, kameriniams ansambliams, vokalui ir chorams, muzikos dramos spektakliams ir kino filmams. 

„Teisučio Makačino Koncertas trimitui ir kameriniam orkestrui – moderniai skambantis, gana sudėtingas atlikti kūrinys tiek solistui, tiek orkestrui. Pasistengsime perteikti jo nuotaiką kaip įmanydami geriau – spalvų tikrai netrūks.“ – sako šio kūrinio solo partiją koncerte atliksiantis trimitininkas Laurynas Lapė. Tai vienas ryškiausių ir aktyviausiai koncertuojančių trimitininkų Lietuvoje. Šio instrumento paslapčių iš Jurbarko kilęs jaunuolis  mokėsi Klaipėdos S. Šimkaus konservatoijoje, vėliau baigė Lietuvos muzikos ir teatro bei Malmės (Švedija) muzikos akademijas. Gyvendamas svetur grojo švedų ansamblyje „Aero Brass“, Helsinborgo ir Malmės simfoniniuose orkestruose, dirbo Malmės operos teatro orkestre. Nuo 2008 m. trimitininkas groja Lietuvos nacionaliniame simfoniniame orkestre, taip pat yra pučiamųjų kvinteto „Vilnius Brass“, „Protoberus Brass“, „Gaidos“ ansamblio narys, dalyvauja džiazo ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje. L. Lapė taip pat yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas.

Lietuvos kamerinis orkestras (LKO) yra vienas iškiliausių ir labiausiai pasaulyje įvertintų mūsų šalies kolektyvų. Orkestras 1960 m. įkurtas prof. Sauliaus Sondeckio, o nuo 2008 m. LKO meno vadovu ir dirigentu tapo žymus smuikininkas virtuozas Sergejus Krylovas. Orkestro gastrolių maršrutuose užfiksuotos beveik visos Europos šalys, Šiaurės ir Pietų Amerika, Pietų Afrikos Respublika, Japonija, Kinija, Australija, Islandija; tokios scenos kaip Berlyno filharmonijos ir Vienos „Musikverein“, Londono „Royal Festival Hall“ ir Romos „Santa Cecilia“, Amsterdamo „Concertgebouw“ ir Paryžiaus „Salle Pleyel“, Leipcigo „Gewandhaus“ ir daugelis kitų. Orkestras daug metų bendradarbiauja su kompozitoriumi Teisučiu Makačinu, kurio siuita „Trys šokiai“, skirta šiam orkestrui, jau atlikta daugiau nei 400 kartų visoje Europoje. Šiame koncerte orkestras atliks ir T. Makačino orkestrinį kūrinį „Sinfonia giocosa“.

Programą diriguos aktyviai su LKO bendradarbiaujantis Robertas Šervenikas. Jo repertuaras nuolat balansuoja tarp operos, baleto ir simfoninės muzikos, ypatingą vietą jame užima šiuolaikiniai kūriniai. R. Šervenikas yra daugelio Lietuvos kompozitorių kūrinių pirmasis dirigentas, įrašęs kelias dešimtis šiuolaikinės muzikos kompaktinių plokštelių, nemažai jų „Naxos“, „Finlandia Records“ ir kitose įrašų kompanijose. Vokietijos dienraštis „Der Tagesspiegel“ rašė: „Tai, kaip R. Šervenikas nuskaidrina faktūros tankmę, niuansuoja perėjimus ir įaudrina plėtotę iki paties paskutinio įtempčiausio protrūkio, rodo išties tarptautinę klasę. Kaip ir tai, kaip atidžiai orkestras jo klauso ir derina aistrą su profesionalia precizija.“

Sonatą à cinque trimitui ir styginiams parašęs Giuseppe Torelli – italų baroko genijus, garsėjęs ne tik kaip smuikininkas ir kompozitorius, bet ir kaip vienas koncerto žanro pradininkų, ypač produktyviai kūręs trimitui. Orkestras dar atliks klasicizmo genijaus Josepho Haydno  kūrinį – Simfoniją Nr. 44 („Gedulo simfonija“), parašytą tuo metu, kai kompozitorius kūrė liūdnų nuotaikų muziką.

Kviečiame į spalvingą koncertą „Teisutis Makačinas ir barokas“!

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

Vakarų Lietuva skambiai ir aktyviai palydi paskutinį pavasario savaitgalį. Pajūrio gyventojams ir...

Ir sekmadienį renginių Vakarų Lietuvoje netrūks nuotrauka, foto

Tradicinis Palangos renginys Gintarinis savaitgalis gegužės 25 ir 26 dienomis kurorto gyventojams...

Gintarinį savaitgalį Baltijos auksas žibės net baseine nuotrauka, foto

Širdis džiaugiasi, kad švenčiant keturioliktą Klaipėdos apskrities LIONS moterų klubo „Smiltė“ gimtadienį,...

Aš noriu matyti pavasarį nuotrauka, foto

Tradicinė kurorto šventė "Myliu Palangą" šiemet skelbia šūkį "Visi keliai veda į...

Visi keliai į Palangą ves pirmąjį birželio savaitgalį nuotrauka, foto

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Adresas: Tiltų g. 26ARezervacijų tel.: 8 46 211 390

Naujausi duomenys rodo, kad Jurijus pateko į „Eurovizijos“ finalą: jis pretenduoja į didžiulę kompensaciją nuotrauka, foto

Lietuva, Prieš pusantros savaitės „Eurovizijos“ konkurso antrajame pusfinalyje buvo paskelbta, kad Lietuvos...

Gitano Nausėdos šeima: žmona ir dukros nuotrauka, foto

Lietuva, Šalia sekmadienį prezidentu išrinkto ekonomisto Gitano Nausėdos dažnai galima matyti jo sutuoktinę...

Ko vertos Europos ambicijos, jei Lietuvai kiltų grėsmė nuotrauka, foto

Skaityk dabar, JAV pasitraukia iš NATO, Europa lieka viena, o Rusija nieko nelaukia ir...

Patarimai, Paskelbta prieš 37 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...