2018 m. rugsėjo 25 d. 17:46 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

Aukso vertės Kalėdos – „Kultūros fabrike“

2017-12-05, 09:23

Organizatorių inf.

Aukso vertės Kalėdos – „Kultūros fabrike“ nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Didžiosios metų šventės ne vienam asocijuojasi su dilema, ką gi dovanoti? Neretai kalėdinę nuotaiką trukdo pajusti laukimas prekybos centrų eilėse. Visgi, Klaipėdos „Kultūros fabrikas“ (KUFA) visiems, kuriuos kamuoja panašios šventinės bėdos, siūlo alternatyvą ir jau antrus metus organizuoja renginių ciklą „Auksinis penktadienis HO HO HO“. Gruodžio 15 dieną lankytojai kviečiami jaukiai bei turiningai praleisti vakarą “Kultūros fabriko” erdvėse.

Auksinis šventinio laukimo penktadienio įvaizdis pasirinktas neatsitiktinai. Renginio metu KUFA lankytojams bus siūloma atkreipti dėmesį į tai, kas iš tiesų turi vertę: auksines akimirkas šeimoje, pofesionalių menininkų kūrinių įsigyjimą ir betarpišką bendravimą su jais, ar net auksine klasika netrukus tapsiančius naujausius kino filmus.

Jaukus menininkų ir auditorijos susitikimas aukcione

Pagrindinis penktadienio akcentas – 18 val. organizuojamas teatralizuotas meno kūrinių aukcionas ir parodos uždarymas. Nuo lapkričio vidurio KUFA erdvėse vyksta paroda „Intimus“, kurioje eksponuojami dviejų bendražygių menininkų darbai: Jono Arčikausko keramika bei Rimvydo Mulevičiaus piešiniai, akvarelė ir grafika. Dalį iš parodoje eksponuojamų darbų bus galima įsigyti šventinio aukciono metu. Aukcionas „Kultūros fabrike“ vyks pirmą kartą, tad tikimasi itin jaukaus ir šilto susitikimo - juk patys autoriai pristatys savo kūrinius ir tarsis dėl jų pardavimo sąlygų. Abu menininkai — vienmečiai, studijavę Vilniaus dailės institute. Oficialiai tai — jubiliejinė kūrybos ataskaita ir himnas draugystei.

Parodoje eksponuojamuose keramikos darbuose karaliauja ausies motyvas. Jį keramikas Jonas Arčikauskas aiškina taip: „Pagrindinį dėmesį skiriu menininko ir visuomenės susikalbėjimui, girdėjimui vienas kito. Ausis — motyvas, padedantis paliesti šią temą. Didžiąją dalį parodos sudaro keramika — muzikos instrumentai, fleitos, birbynės, taip pat klausyklos, artinančios mus prie išpažinties, tarsi apsivalymo aktas.“ J. Arčikauskas – žinomas lietuvių scenografas, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas, pats režisavęs ne vieną spektaklį yra ir puikus keramikas. Nuo 1973 dalyvauja parodose ir simpoziumuose Austrijoje, Čekijoje, Danijoje, Italijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Olandijoje, Suomijoje. Sukūrė žymių scenografijų ir kostiumų teatro spektakliams Austrijoje, Danijoje, Japonijoje, Lietuvoje, Norvegijoje, Rusijoje, Švedijoje. Jo kūryboje taikiai sugyvena įvairių epochų stiliai, blizgesys ir kuklumas.

R. Mulevičius dirba vitražo, piešimo, akvarelės ir tapybos srityse. R. Mulevičiaus darbai visuomet išsiskiria ne tik itin meistrišku piešinio įvaldymu, bet ir stebinančiu realistiškumo ir fantasmagorijų deriniu. Tobulai įvaldytas raiškos metodas žiūrovui juose atveria vaizdingą realybės ir fantazijų pasaulį. Besiplėtojančios technologinės galimybės šiandien dalijasi erdve su tradicija, reikalaujančia ilgo darbo, kruopštumo, ir jau ne kiekvienas autorius gali likti tikrame kūrybiniame santykyje su tradicine, šimtmečiais patikrinta technika. R.Mulevičius dirba VDA Kauno fakultete, kur yra profesorius, vadovauja Piešimo studijai.

Aukcione kviečiami dalyvauti visi, norintys sau ar artimiesiems padovanoti išliekamąją vertę turinčią dovaną ir tuo pačiu pabendrauti su autoriais.

Dirbtuvėse - aukso vertės rankų darbo dovanėlės

Antrus metus iš eilės vyksiantis auksinis renginių ciklas tęsia Kalėdinę tradiciją – suteikia galimybę miestiečiams susikurti rankų darbo kalėdines puošmenas ar dovanėles. Šventinio penktadienio popietę, nuo 16 val., „Kultūros fabrike“ veiks įvairios menininkų dirbtuvės. Čia kiekvienas ras sau įdomią veiklą: bus galima išbandyti išskirtinio pakavimo priemonių kūrimą, tapybą Kalėdine tematika, odos aksesuarų gamybą, Kalėdinių svajonių rinkinukų kūrybą ar tiesiog užsikrėsti kalėdine nuotaika. Dalyvių skaičius ribotas, tad norinčius originaliai pasiruošti Kalėdoms organizatoriai kviečia registruotis jau dabar.

KUFA kine – pasaulinė premjera

Šventinio penktadienio kulminacija taps auksinė filmo premjera. KUFA kinas kviečia į fantastinės kino sagos „Žvaigždžių karai“ („Star Wars“) naujausią dalį – pasaulinę premjerą „Žvaigždžių karai: Paskutinis džedajus“ . Milijonus gerbėjų visame pasaulyje turinti kino epopėja „Žvaigždžių karai“ jau tapo išskirtine kino klasika, o kiekviena nauja dalis ne tik stebina naujausiais specialiaisiais efektais, bet ir tuo, kad pritraukia į kino sales vis naujas gerbėjų kartas. „Kultūros fabrikas“ dovanoja savo lankytojams specialią premjeros bilietų kainą ir kviečia užbaigti renginių ciklą „Auksinis penktadienis HO HO HO“ žiūrint filmą, neišvengiamai tapsiantį auksine kino klasika.

Daugiau informacijos apie renginio „Auksinis penktadienis HO HO HO“ programą ir registracijos į Kalėdines kūrybines dirbtuves sąlygas galite rasti kultūrosfabrikas.lt arba „Kultūros fabriko“ paskyroje Facebook socialiniame tinkle. Bilietai į KUFA kiną – bilietai.lt.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

Bronius Kutavičius – neabejotinai vienas žymiausių lietuvių kompozitorių pasaulyje. Jo kūrybos įtaką...

Tarptautinei muzikos dienai – užburianti „Kutavičiaus oratorijų magija“ nuotrauka, foto

Nendrinės skulptūros – jau daugiau nei 15 metų neatsiejama Kuršių nerijos tradicija...

Gintaro įlankoje vėl liepsnos nendrinės skulptūros nuotrauka, foto

Praėjusį šeštadienį Šilutės istorinėje Turgaus aikštėje - Šilokarčemoje, vietoje, nuo kurios savo...

Šilutės žuvienės virimo čempionatas tapo tarptautiniu nuotrauka, foto

Klaipėdos valstybinė kolegija tęsia renginių ciklą, skirtą Valstybės 100-mečiui paminėti ir kviečia...

Startuoja studentų konkursas „Šimtmečio talentas“ nuotrauka, foto

Seimas palaiko prezidentės antstolių įstatymo pataisas nuotrauka, foto

Euras, Seimas po pateikimo vienbalsiai nutarė svarstyti prezidentės Antstolių įstatymo pakeitimus, kurie...

Tarptautinei muzikos dienai – užburianti „Kutavičiaus oratorijų magija“ nuotrauka, foto

Renginiai, Bronius Kutavičius – neabejotinai vienas žymiausių lietuvių kompozitorių pasaulyje. Jo kūrybos įtaką...

Paukščiai dingo ne dėl antenų nuotrauka, foto

Klaipėda, Į redakciją kreipėsi klaipėdietis, susirūpinęs, kad iš parkelio šalia Debreceno g. 52...

Dieną - kruša ir perkūnija, naktį - pirmosios šalnos nuotrauka, foto

Lietuva, Antradienį vyraus darganoti orai, sulauksime lietaus su perkūnija ar net kruša,...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...