2018 m. lapkričio 18 d. 18:33 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

Atminties akcija #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK šiemet atkeliauja į Klaipėdą

2017-06-02, 09:53

Klaipėdos miesto savivaldybės inf.

Atminties akcija #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK šiemet atkeliauja į Klaipėdą nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Pernai didžiulio susidomėjimo sulaukusi tremtinių bei politinių kalinių pavardžių skaitymo akcija #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK šiemet suvienys ne vien Vilnių, bet gyvosios istorijos išsaugojimo tiltais jungs ir Klaipėdą bei Kauną. Siekdami, kad birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną – tremtinių atminimą pagerbti turėtų progą kiekvienas, organizatoriai skelbia ir Visuotinę tylos minutę, raginančią Lietuvą minutei sustoti ir skirti akimirką dėmesio šalies istorijai.

Projektas „Misija Sibiras“ jau antrus metus organizuojantis atminties akciją #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK nori įrodyti, kad tremtys yra ne skaičiai, pateikiami vadovėliuose ar statistikoje, bet  žmonės, turintys savas istorijas ir likimus. Būtent todėl kiekvienas yra kviečiamas garsiai ištarti buvusių tremtinių bei politinių kalinių vardus, išgirsti jų likimus ir išsaugoti mūsų šalies istoriją.

Pernai Vilniuje, šalia Genocido aukų muziejaus, vykę skaitymai sulaukė didžiulio palaikymo: garsiai ištarti vardus, pavardes bei likimus rinkosi patys buvę tremtiniai ar politiniai kaliniai, valstybinių institucijų, įmonių atstovai, žinomi Lietuvos veikėjai, skaityti norėjo net ir pakylą dar sunkiai pasiekiantys vaikai. Per 23 valandas buvo perskaityti 22 000 pavardžių, susijusių su 1941 m. trėmimais. Skaitymai vyko visą naktį, o gyvosios eilės neišbaidė net lietus.

Šiemet akcijos organizatoriai planuoja perskaityti 60 000 pavardžių – po 20 000 Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Negana to, tam, kad šią dieną Lietuva taptų dar vieningesnė, bendruomenės, įstaigos, įmonės ar pavieniai asmenys birželio 14-ąją 12 val. kviečiami prisidėti prie Visuotinės tylos minutės ir trumpam sustoti bei pagerbti atminimą tų, kurie patyrė tremtį ir kalinimus.

„Projekto „Misija Sibiras“ pagrindinis tikslas visuomet buvo kalbėti apie tremtį ir pagerbti tuos, kurie ją patyrė. Vis dėlto, privalome pripažinti tai, kad tradiciniai minėjimai nepasiekia jauno žmogaus, vadinasi kartu ir nesuteikia jam pagrindo prisiminti savo šalies praeities. #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK bei Visuotinė tylos minutė yra du būdai, kaip pasiekti tuos, kuriems žodžiai „birželio 14-oji“ iš pradžių nieko nesako. Tai būdas ne vien pagerbti kitų atminimą, bet ir minutėje tylos suprasti, kokią istoriją turime, nes istorija yra tai, kas esame šiandien“, – kalbėjo projekto „Misija Sibiras“ vadovas Ignas Rusilas.

Prie Visuotinės tylos minutės birželio 14 d. 12 val. prisidėti ir trumpam sustoti, išjungti muziką prekybos centruose, automobiliuose, atsiplėšti nuo darbų kviečiami visi norintys.

Atminties akcija #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK Klaipėdoje, kaip ir kituose miestuose, prasidės birželio 14 d. 13 val. ir taip dar labiau suvienys šalį. Skaitymai vyks Klaipėdoje, prie paminklo vieningai Lietuvai „Arka“ (Tiltų g. 2, Klaipėda). Visi klaipėdiečiai ir miesto svečiai į skaitymus registruotis kviečiami adresu www.misijasibiras.lt. Prie skaitymų prisidėti bus galima ir neužsiregistravus bei atvykus tiesiai į skaitymų vietą.

Prie skaitymų Klaipėdoje prisideda Lietuvos skautija, Lietuvos šaulių sąjunga, Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“, Kultūros centras „Žvejų rūmai“, Klaipėdos miesto savivaldybė.

Visi kartu galime suvienyti Lietuvą ir įrodyti, kad istorija yra gyva kiekvienoje širdyje kiekvieną dieną!

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

 „Manau, kad didžiausias muzikantų džiaugsmas yra muzikuoti kartu ir dalintis meile muzikai...

Svečiuose – italų muzikos meistrai nuotrauka, foto

Lapkričio 15 d. (ketvirtadienį) 17 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens...

„Trys pokalbiai apie Lietuvą ir tarpukario Klaipėdą“ nuotrauka, foto

Prancūziškos poros rinkimas, prancūziško bučinio konkursas, dar daugybė kitų staigmenų bei pramogų...

Božolė šventė Klaipėdoje žada gerą nuotaiką ir daug staigmenų nuotrauka, foto

Trečiąjį šio mėnesio ketvirtadienį, lapkričio 15-ąją, į "Meridianą" tradiciškai atvyksta naujasis šio...

Jaunas božolė atvyksta į naujų spalvų įgijusį "Meridianą" nuotrauka, foto

Atvyko vaiko teisių specialistai: kaip elgtis? nuotrauka, foto

Švietimas, Vaiko teisių apsaugos specialistai, pradėję nagrinėti gautą pranešimą dėl galimo...

G. Alijeva prakalbo apie skyrybas: stengiausi išgelbėti šeimą, bet nepavyko nuotrauka, foto

Įvairybės, Skyrybų metu visuomet dūžta širdys, o kai esi viešas žmogus ir tavo...

Šeimos gina savo vaikus nuotrauka, foto

Klaipėda, Apie tūkstantį žmonių  sekmadienį 11 val. susirinko į mitingą prieš vaikų atiminėjimą...

„Kai tenka kovoti Lietuvoje, negaliu užmigti“ nuotrauka, foto

Sportas, „Jaučiuosi pavargęs. Kova truko trumpiau nei pabendravimas su žmonėmis po jos....

Švietimas, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Sportas, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...