2018 m. rugsėjo 22 d. 02:29 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

Atminties akcija #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK šiemet atkeliauja į Klaipėdą

2017-06-02, 09:53

Klaipėdos miesto savivaldybės inf.

Atminties akcija #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK šiemet atkeliauja į Klaipėdą nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Pernai didžiulio susidomėjimo sulaukusi tremtinių bei politinių kalinių pavardžių skaitymo akcija #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK šiemet suvienys ne vien Vilnių, bet gyvosios istorijos išsaugojimo tiltais jungs ir Klaipėdą bei Kauną. Siekdami, kad birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną – tremtinių atminimą pagerbti turėtų progą kiekvienas, organizatoriai skelbia ir Visuotinę tylos minutę, raginančią Lietuvą minutei sustoti ir skirti akimirką dėmesio šalies istorijai.

Projektas „Misija Sibiras“ jau antrus metus organizuojantis atminties akciją #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK nori įrodyti, kad tremtys yra ne skaičiai, pateikiami vadovėliuose ar statistikoje, bet  žmonės, turintys savas istorijas ir likimus. Būtent todėl kiekvienas yra kviečiamas garsiai ištarti buvusių tremtinių bei politinių kalinių vardus, išgirsti jų likimus ir išsaugoti mūsų šalies istoriją.

Pernai Vilniuje, šalia Genocido aukų muziejaus, vykę skaitymai sulaukė didžiulio palaikymo: garsiai ištarti vardus, pavardes bei likimus rinkosi patys buvę tremtiniai ar politiniai kaliniai, valstybinių institucijų, įmonių atstovai, žinomi Lietuvos veikėjai, skaityti norėjo net ir pakylą dar sunkiai pasiekiantys vaikai. Per 23 valandas buvo perskaityti 22 000 pavardžių, susijusių su 1941 m. trėmimais. Skaitymai vyko visą naktį, o gyvosios eilės neišbaidė net lietus.

Šiemet akcijos organizatoriai planuoja perskaityti 60 000 pavardžių – po 20 000 Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Negana to, tam, kad šią dieną Lietuva taptų dar vieningesnė, bendruomenės, įstaigos, įmonės ar pavieniai asmenys birželio 14-ąją 12 val. kviečiami prisidėti prie Visuotinės tylos minutės ir trumpam sustoti bei pagerbti atminimą tų, kurie patyrė tremtį ir kalinimus.

„Projekto „Misija Sibiras“ pagrindinis tikslas visuomet buvo kalbėti apie tremtį ir pagerbti tuos, kurie ją patyrė. Vis dėlto, privalome pripažinti tai, kad tradiciniai minėjimai nepasiekia jauno žmogaus, vadinasi kartu ir nesuteikia jam pagrindo prisiminti savo šalies praeities. #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK bei Visuotinė tylos minutė yra du būdai, kaip pasiekti tuos, kuriems žodžiai „birželio 14-oji“ iš pradžių nieko nesako. Tai būdas ne vien pagerbti kitų atminimą, bet ir minutėje tylos suprasti, kokią istoriją turime, nes istorija yra tai, kas esame šiandien“, – kalbėjo projekto „Misija Sibiras“ vadovas Ignas Rusilas.

Prie Visuotinės tylos minutės birželio 14 d. 12 val. prisidėti ir trumpam sustoti, išjungti muziką prekybos centruose, automobiliuose, atsiplėšti nuo darbų kviečiami visi norintys.

Atminties akcija #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK Klaipėdoje, kaip ir kituose miestuose, prasidės birželio 14 d. 13 val. ir taip dar labiau suvienys šalį. Skaitymai vyks Klaipėdoje, prie paminklo vieningai Lietuvai „Arka“ (Tiltų g. 2, Klaipėda). Visi klaipėdiečiai ir miesto svečiai į skaitymus registruotis kviečiami adresu www.misijasibiras.lt. Prie skaitymų prisidėti bus galima ir neužsiregistravus bei atvykus tiesiai į skaitymų vietą.

Prie skaitymų Klaipėdoje prisideda Lietuvos skautija, Lietuvos šaulių sąjunga, Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“, Kultūros centras „Žvejų rūmai“, Klaipėdos miesto savivaldybė.

Visi kartu galime suvienyti Lietuvą ir įrodyti, kad istorija yra gyva kiekvienoje širdyje kiekvieną dieną!

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

Nendrinės skulptūros – jau daugiau nei 15 metų neatsiejama Kuršių nerijos tradicija...

Gintaro įlankoje vėl liepsnos nendrinės skulptūros nuotrauka, foto

Praėjusį šeštadienį Šilutės istorinėje Turgaus aikštėje - Šilokarčemoje, vietoje, nuo kurios savo...

Šilutės žuvienės virimo čempionatas tapo tarptautiniu nuotrauka, foto

Klaipėdos valstybinė kolegija tęsia renginių ciklą, skirtą Valstybės 100-mečiui paminėti ir kviečia...

Startuoja studentų konkursas „Šimtmečio talentas“ nuotrauka, foto

Rudenį, tradiciškai antrąjį rugsėjo savaitgalį, Gargždų kultūros centras kvies miestelėnus ir miesto...

Devintoji „Obuolių šventė“ – šimtmečiui nuotrauka, foto

Tradicinėse lenktynėse paskelbtos lygiosios nuotrauka, foto

Klaipėda, Penktadienio rytą Klaipėdoje vyko tradicinės lenktynės Dienai be automobilio pažymėti. Studentai varžėsi,...

Klaipėdiečiai vienijasi: dėl smarvės surinko per 3 000 parašų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos gyventojai, nepatenkinti gyvenamosios aplinkos kokybe, surinko daugiau nei 3 tūkstančius parašų....

Neringoje atidengtas suoliukas prancūzų kariams nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Ketvirtadienį Nidoje, šalia tako Saulės laikrodžio link, atidengtas suoliukas, skirtas prancūzų karių...

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (549) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, "Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius,...

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 7 val.

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...