2019 m. gegužės 26 d. 20:22 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

Arfos ir styginių skambesiai

2019-01-11, 19:43

KKS informacija

Arfos ir styginių skambesiai nuotrauka, foto

Mėgstate arfos ir styginių instrumentų skambesį? Tuomet koncertas „Arfos skambesiai“ – kaip tik jums! Sausio 31 d., ketvirtadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salės I a. fojė laukia jaukus muzikos vakaras. Kartu su Kauno styginių kvartetu spalvingą kūrinių programą atliks jaunoji arfininkė Gabrielė Beinarytė.

Arfa – tai vienas seniausių muzikos instrumentų, jo atsiradimas siejamas su daugybe legendų. Jau senovėje arfa turėjo aiškiai apibrėžtas ypatybes, nors ir buvo paplitusi įvairiuose kraštuose. Arfa nuo kitų styginių instrumentų skiriasi savo vertikalia plokštumos stygų padėtimi. Jokiu būdu negalima teigti, kad arfa kilusi iš kurios nors vienos šalies. Tai, kad arfos vaizduojamos freskose, skulptūrose, smulkiosios plastikos darbuose, pagaliau tai, kad pačių instrumentų randama per archeologinius kasinėjimus įvairiose šalyse, liudija apie senovinę arfos kilmę. Žinoma, kad arfa, tapdama tokia, kokia yra šiandien, turėjo nueiti ilgą evoliucijos kelią.

Iš muzikalios šeimos kilusi arfininkė Gabrielė Beinarytė studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, dirba Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Įvairių konkursų laureatė daug koncertuoja, rengia rečitalius, groja su orkestrais, yra grojusi su Lietuvos obojų kvintetu, kamerinės muzikos ansambliu „Muzika Humana“ bei kitais žinomais atlikėjais. Gabrielės gyvenime muzika skambėjo nuo gimimo: jos tėtis – obojininkas Robertas Beinaris, mama – kompozitorė Vaida Striaupaitė-Beinarienė.

Kauno styginių kvartetas yra vienas svarbiausių klasikinės muzikos ansamblių Kaune. Per daugiau nei 35 gyvavimo metų ansamblis surengė virš 2200 koncertų visoje eilėje salių ir festivalių Lietuvoje, reprezentavo aukštą Lietuvos kamerinio muzikavimo kultūrą užsienyje –Suomijoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Šveicarijoje, Čekijoje, Argentinoje, Čilėje, Danijoje, Ukrainoje. Per ilgus gyvavimo metus kvartetas savo repertuare sukaupė daugiau kaip 350 kūrinių – nuo klasikų bei XIX ir XX a. kompozitorių iki šiuolaikinių opusų.

Claude’o Debussy Danse sacrée et danse profane arfai ir styginiams – kūrinys su istorija. 1904 m. žymi Paryžiaus instrumentų gamybos firma užsakė C. Debussy sukurti kūrinį naujam chromatinės arfos testavimui. Kompozitorius priėmė pasiūlymą ir taip gimė du šokiai, kurie taip išpopuliarėjo, kad atsidūrė tarp labiausiai žinomų ir dažniausiai atliekamų kūrinių arfos repertuare. Koncerte klausysimės ir arfa skambinamo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio Noktiurno, šio kompozitoriaus Styginių kvarteto bei kitų autorių kūrinių. 

Šis koncertas – puiki galimybė susipažinti su egzotiniu instrumentu – arfa, išgirsti jo skambesio ir technikos ypatybes. Kviečiame!

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

Vakarų Lietuva skambiai ir aktyviai palydi paskutinį pavasario savaitgalį. Pajūrio gyventojams ir...

Ir sekmadienį renginių Vakarų Lietuvoje netrūks nuotrauka, foto

Tradicinis Palangos renginys Gintarinis savaitgalis gegužės 25 ir 26 dienomis kurorto gyventojams...

Gintarinį savaitgalį Baltijos auksas žibės net baseine nuotrauka, foto

Širdis džiaugiasi, kad švenčiant keturioliktą Klaipėdos apskrities LIONS moterų klubo „Smiltė“ gimtadienį,...

Aš noriu matyti pavasarį nuotrauka, foto

Tradicinė kurorto šventė "Myliu Palangą" šiemet skelbia šūkį "Visi keliai veda į...

Visi keliai į Palangą ves pirmąjį birželio savaitgalį nuotrauka, foto

"Dorė" keliauja po Lietuvą nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Jau ir sostinės visuomenei buvo pristatytas naujausias šeštasis Neringos kultūros almanachas "Dorė"....

N.Puteikis: prezidentas nėra tik užsienio reikalams nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo narys Naglis Puteikis, sekmadienį balsavęs prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose, Eltai...

Buvusi SEL mylimoji nustebino Klaipėdos publiką nuotrauka, foto

Įvairybės, Retai viešumoje pasirodanti buvusi Egidijaus Dragūno (SEL) mylimoji Eleonora Sebrova (Orea) šeštadienį prabangiame...

Iki 16 valandos rinkimuose balsavo 42 proc. rinkėjų nuotrauka, foto

Lietuva, Sekmadienį iki 16 valandos balsavo 42 proc. rinkėjų – keliais nuošimčiais mažiau...

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...