Užeikite, tai Jus sušildys...


2018 m. rugpjūčio 22 d. 02:33 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Parodos

Parodos

Užeikite, tai Jus sušildys...

2017-02-11, 10:01

Danutė DAUKANTIENĖ, Birutė ZELENIENĖ

Užeikite, tai Jus sušildys... nuotrauka, foto

Žemaitijos dailininkų sąjungos galerijoje (Žvejų g. 1 / Tiltų g. 2) skambant varpo dūžiui atidaryta BĮ neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" jaunuolių rankdarbių paroda "Akimirkų atspindžiai".

Ši paroda, surengta įstaigos 17 metų sukakčiai paminėti,  veiks iki vasario 16 dienos. Tai ne pirmoji asmenų, turinčių negalią, paroda, organizuojama šioje galerijoje.

Ypač akį šildo nuostabūs angelai, išsirikiavę tarp degančių žvakių, jie tarytum kviečia: "Užeikite, tai Jus sušildys..."   Moliniai angelai papildė vaškinių angelų kolekciją ir tapo išskirtiniu įstaigos simboliu.

Parodos viešnia Klaipėdos miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė, įvertinusi jaunuolių užimtumą ir ugdymą įvairiose centro veiklose, pasveikino autorius ir pasidžiaugė jų kūrybiškumu, sukurtų darbelių įvairove ir tobulėjimu.

Stilinga, "lengva" tapyba galeriją papuošė Viktorijos Gudkovos, Vainiaus Mockaus, Modesto Kiburio ir Manto Balajaus darbai. Žmones žavėjo Viktorijos tapyba - eglutės snieguotoj nakty ir nakties paslaptys. Modesto namelis akį traukia drąsiomis spalvomis ir gera nuotaika, o Manto sukurti šuniukai žavėjo autoriaus gebėjimu profesionaliai stilizuoti keturkojį augintinį.

Alternatyvios komunikacijos veiklos socialinė darbuotoja Lina Laurutytė pristatė Vagramo Purtojano darbus, padarytus ypatinga technika. Centro darbuotoja Indrė Milkevičiūtė irgi džiaugėsi  jaunuolio darbo rezultatais: "Vagramas ne tik stebina savo žiniomis žaidime "Kas laimės milijoną?", lipdo molio laivus, klausosi muzikos, bet ir tapo įspūdingus paveikslus, laikydamas teptuką burnoje."

Mūsų įstaigoje taikoma alternatyvioji specialioji kompiuterinė įranga ir mokomosios kompiuterinės programos, kai per internetinę vaizdo kamerą galvos judesiais ar akimis valdoma pelė, kuri suteikia asmeniui, turinčiam sunkią negalią, galimybę valdyti kompiuterį, nevaldant rankų. Galerijos lankytojams pristatomos visos šiuo metu įstaigoje naudojamos technikos.   

Apie savo kūrybą ir užimtumą papasakojo autoriai, pasidalino įspūdžiais jų tėveliai. Darius Čižas didžiavosi savo paveikslais, padarytais iš mažų molio gabaliukų ir nuspalvintais ryškiomis jo mėgstamiausiomis spalvomis. Jaunuolis trykšta meile Lietuvai ir noriai kuria trispalvės spalvomis.

Labai šiltai eksponuojamus darbus įvertino Žemaitijos dailininkų sąjungos pirmininkė Regina Donbrauskaitė-Plotnikova ir dailininkas Vytautas Vincas Dambauskas, padėję įžvelgti esminius  štrichus ir potėpius, autorių minties ypatumus.

Užeikite, tai Jus sušildys...

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Parodos

Vis labiau atgimsta Klaipėdos piliavietė - įgyvendinant jos atgaivinimo projektą atkurta šiaurinė...

Atkurtoje kurtinoje - paroda apie Klaipėdos kraštą nuotrauka, foto

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus Klaipėdos galerijoje (Bažnyčių g. 6, II aukštas)...

Akvareles lies keltuose nuotrauka, foto

Liepos 11 d. Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Girulių padalinyje (Šlaito...

Sąjūdžio metraščiai: Sauliaus Jokužio archyvinės fotografijos paroda nuotrauka, foto

Klaipėdoje, prie paminklo „Arka“ sekmadienį atidaryta lauko paroda ir surengta šventinė sueiga,...

Klaipėdoje paminėtas Sąjūdžio 30-metis nuotrauka, foto

Mažins spūstis Danės ir Smiltynės gatvėse nuotrauka, foto

Klaipėda, Klausimas dėl transporto spūsčių Danės gatvėje nuo Pilies tilto iki Šiaurinio rago...

Lytiškumo ugdymo kursas šokiravo teisių gynėjus nuotrauka, foto

Švietimas, Žmogaus teisių organizacijų koalicija, vienijanti aštuonias Lietuvoje veikiančias nevyriausybines organizacijas, sukritikavo...

Kviečia į prisitraukimų varžybas nuotrauka, foto

Sportas, Ateinantį šeštadienį, rugpjūčio 25 dieną, nuo 14 iki 18 val. Klaipėdos M....

5,6 tūkst. žmonių iš „Sodros“ gavo priminimą apie PSD nuotrauka, foto

Ūkis, „Sodra“ 5,6 tūkst. gyventojų išsiuntė priminimus, jog jiems gali tekti sumokėti...

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 6 val.

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...