2019 m. vasario 23 d. 12:34 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Parodos

Parodos

Tarptautinės emalio meno laboratorijos "Pamario ženklai" parodos atidarymas

2018-09-17, 23:42

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius

Tarptautinės emalio meno laboratorijos "Pamario ženklai" parodos atidarymas nuotrauka, foto

„Pamario ženklai ’18“ dalyviai: LT LAIMA KĖRIENĖ BIRUTĖ STULGAITĖ KARINA KAZLAUSKAITĖ GRETA GRENDAITĖ TOMAS VOSYLIUS LV ARVIDS ENDZINŠ RASMA PUŠPURE UNA MIKUDA EGONS PERSEVICS EST ANNE ROOLAHT NERINGA POŠKUTĖ-JUKUMIENĖ (kuratorė) „Pamario ženklai ’17“ dalyviai: LT SINGRIDA JURKŠAITYTĖ GVIDAS LATAKAS AUŠRA MAČIULAITIENĖ JULIUS VAITKUS ELENA VARANAVIČIENĖ RU OLGA EROKHOVA (Rusija) ELENA SAKHAROVA (Rusija) SAKARTVELAS MARIAM DZIDZIKASVILI INGA GLUDŽINSKIENĖ (koordinatorė)

© Klaus Leo Rither

Paroda lankytojų lauks iki spalio 13 d. Klaipėdos galerija didžiuojasi galėdama pristatyti parodą, sudarytą iš 2018 ir 2017 metais Kintuose vykusios tarptautinės emalio meno kūrėjų laboratorijos „Pamario ženklai“ metu sukurtų darbų. Unikalioje vietoje, Kintų Vydūno kultūros centre, kur mokytojavo ir gyveno žymus Lietuvos filosofas ir rašytojas – Vydūnas, įkurta ir įveiklinta kone vienintelė Lietuvoje, profesionali metalo (juvelyrikos) ir emalio meno laboratorija.

2017 ir 2018 m. vasaromis buvo sukviesti menininkai, emalio meno kūrėjai, bendroms kūrybinėms laboratorijoms, skirtoms pažymėti svarbioms Lietuvai ir Baltijos valstybėms datoms: 2017 m. – Lietuvos senojo pamario krašto pašto kelio, o 2018 m. – trijų Pabaltijo respublikų Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio jubiliejams. Norėdami išsaugoti ir pratęsti 15-os metų darbo rezultatus ir užsimezgusius su tarptautiniais kūrėjais ryšius,

Kintų Vydūno kultūros centras bendradarbiaudamas su menininkus profesionalus, dėstytojus vienijančiomis organizacijomis siekia toliau plėtoti emalio meno meistriškumo platformą unikalioje pamario krašto vietovėje. Šiais metais dedikavę projektą Šimtmečiui, organizatoriai kvietė menininkus emalio meno kūriniais/atvirlaiškiais skleisti žinią apie trijų kaimyninių valstybių nepriklausomybės siekio istoriją.

Menininkai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos buvo pakviesti sukurti nustatyto dydžio emaliuotą atviruką/atvirlaiškį, kuriame būtų kiekvienos šalies identitetą ryškiausiai atspindintys simboliai, ženklai ar kt. Savo menine kalba, išreikšti sveikinimą, linkėjimą emalio atviruko/atvirlaiškio koncepcijoje taip užfiksuojant jubiliejinio sveikinimo žinutę.

Tai – vienybės ir sutelktumo jausmo didinimas, broliškų santykių ir individualios meninės kalbos išraiškos, istorinės atminties sklaida visuomenei šiuolaikiniam menui būdingais principais. Na, o 2017 metais dailininkai buvo kviečiami improvizuotai kelionei SENUOJU PAMARIO KRAŠTO PAŠTO KELIU. Prisiminti ar susipažinti, kaip prieš kelis šimtmečius per šį kraštą iš Karaliaučiaus į Klaipėdą keliavo ne tik naujausios žinios, bet svarbūs asmenys, karališkos šeimos atstovai.

Šiuo keliu vykdavo mokytis žinių ištroškę krašto šviesuoliai. Vienas jų - Liudvikas Rėza, kuriam vėliau į Karaliaučiaus universitetą surinktą lietuvių tautosaką siuntė vietinis dvarininkas iš pamario - E.V.Berbomas. Sausumos ir vandens keliais į Tilžę ar Karaliaučių keliavo Vydūnas, H. Zudermanas, M. Jankus, J.Zaurveinas, knygnešiai ir kiti šviesos skleidėjai. Sujungus šių dviejų temų emalio meno kūrinius kurtus 2017-ųjų ir 2018-ųjų laboratorijose, pamatysite suformuotą labai įdomią eksponatų kolekciją, kurioje aiškiai identifikuosime autorinius menininkų braižus, Pamario krašto įtaką kūrybiniuose procesuose ir istorinės atminties reikšmę, galimybes emalio kūriniuose.


Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Parodos

Nuo 2019 m. vasario 18 d. Naujojoje Klaipėdos galerijoje mados ir...

Naujojoje Klaipėdos galerijoje - paroda „Vyrų akimis…“ nuotrauka, foto

Praėjusį penktadienį Ievos Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje atidaryta Antano Stanevičiaus fotografijos parodos...

Atidaryta paroda „Armėnija Ararato akyse“ nuotrauka, foto

"Juk mes kiekvieną rytą keldamiesi privalome save tarsi kokią dėlionę lipdyti iš...

Kai visi šaukiami, tačiau ne visi išrinkti nuotrauka, foto

Paroda lankytojų lauks iki spalio 13 d. Klaipėdos galerija didžiuojasi galėdama pristatyti...

Tarptautinės emalio meno laboratorijos "Pamario ženklai" parodos atidarymas nuotrauka, foto

Geriausias moterų futbolo treneris – „Bangos“ strategas nuotrauka, foto

Sportas, Ketvirtadienį Vilniuje vyko iškilmingas 2018 metų Lietuvos futbolo geriausiųjų apdovanojimų vakaras, kuriame...

Burbulai nuotrauka, foto

Nuomonės, Lietuva vėl dūzgia. Šįkart dėl korumpuotų teisininkų. Ponia Valentina dėl to nė...

Klaipėdoje, laiptinėje padegti daiktai nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-02-22, nakties metu, užregistruotas padegimas Žardininkų g. Klaipėdoje, laiptinėje. Pirmajame aukšte buvo...

Tenkinti siūlys du peticijos reikalavimus nuotrauka, foto

Klaipėda, Vakar vykusiame Klaipėdos miesto savivaldybės peticijų komisijos posėdyje nuspręsta, kad tenkintini yra...

Nuomonės, Paskelbta prieš 33 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 37 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...