2018 m. rugsėjo 26 d. 06:39 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Parodos

Parodos

Pratęsiamas KKKC parodų rūmuose eksponuojamų parodų laikas

Pratęsiamas KKKC parodų rūmuose eksponuojamų parodų laikas nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Šiuo metu Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) eksponuojamas Remigijaus Venckaus eksperimentinės fotografijos parodą „Amnezija. Kitos kartotinės vietos“, Rusijos medijų meno parodą „Lost in Transformation“ ir KKKC meno rezidentės Alicjos Rosé (Lenkija) iliustracijų parodą „Hiperborėja“ (angl. Hyperborea) galite aplankyti  ilgiau – iki vasario 1 d.

Dr. Remigijaus Venckaus parodoje „Amnezija. Kitos kartotinės vietos“ autorine technika sukurtose fotografijose kvestionuojama atmintis ir jai svarbus vietos fenomenas. Parodoje pristatomai kūrinių kolekcijai įtaką darė autoriaus peržiūrėtas 15 metų kūrybos fotografijų archyvas bei septynerius metus trukusios Jacqueso Derrida filosofijos studijos.

Anot dr. R. Venckaus, „laikas atitolina atvaizdą nuo savosios vietos, iš kurios jis (atvaizdas) yra kilęs. Lieka trūkčiojantis ir pasikartojantis santykis, kuris vis labiau išsibarsto. Galiausiai pakartojimas pradeda kartoti tik pats save. […] Pasikartojimų tempas ir ritmas atvaizdą tarytum priartina prie mirties. T. y. atvaizdų kartojimasis – tai mirštančiojo konvulsijos, tai atminties ryškėjantys ir blėstantys šmėžavimai. Kai atvaizdas nebekartoja jokios aiškios vietos, įvykio, situacijos, objekto ar subjekto, tuomet lieka nuolatinis santykis su mirtimi. Tad šiuo atveju man vis labiau atrodo, kad pakartojimai, bet ne santykis su vieta, kuria atvaizdo reikšmę“.

Rusijos medijų meno parodos „Lost in Transformation“ vienos iš kuratorių Karinos Karajevos teigimu, „Rusijos medijų menas yra unikalus reiškinys: atrodo, jis neatsižvelgia į sukauptas vizualines žinias ir sąmoningai plėtojamas nenuosekliai. Tačiau šis neatitikimas yra pagrįstas menininko pasisakymo, gesto ir elgesio kintamumu. „Lost in Transformation“ – tarsi apie tai, kas yra ši sąmoninga „nežinojimo“ spraga. Medijų menininkai įsisavina medijų erdvę ir išleidžia ją kaip savito pobūdžio variaciją, repeticiją. Laikas čia transformuojasi į pauzės būseną ir išplėstą laiką, kuriame ritmas priklauso nuo tartum atsitiktinės detalės, o žaidimo aspektas apima paikiojimą – atitinkamą elgesio formą, kur laikinumas yra idealus dėl savo nuolatinio pasikartojimo“.

Parodos kuratoriai – Jevgenijus Umanskis ir Karina Karajeva. Organizatorius – Rusijos nacionalinio šiuolaikinio meno centro Baltijos filialas (Kaliningradas).

KKKC meno rezidentės Alicjos Rosé (Lenkija) parodos „Hiperborėja“ (angl. Hyperborea) iliustracijas įkvėpė ryšių su Klaipėda turinčių poetų kūryba. Kūrėja nagrinėjo Gintaro Grajausko, Rolando Rastausko ir Tomo Venclovos eilėraščius. A. Rosé daro prielaidą, kad senovės graikų trakais, arba hiperborėjais, vadinti mitiniai kraštų „anapus šiaurės vėjų“ gyventojai, minimi ir G. Grajausko poezijoje, faktiškai galėjo būti įsikūrę dabartinės Lietuvos teritorijoje. „Kas, jei Odisėjas buvo atkeliavęs čia? Ir Frančeskas Gvardis vietoje Venecijos buvo atvykęs tapyti į Klaipėdą?“ – svarsto menininkė. Anot kūrėjos, rezidencijos metu ją įkvėpė aplinka, Kuršių nerijos kraštovaizdis ir bendra baltų istorija.

Parodos veiks iki 2015 m. vasario 1 d.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Parodos

Paroda lankytojų lauks iki spalio 13 d. Klaipėdos galerija didžiuojasi galėdama pristatyti...

Tarptautinės emalio meno laboratorijos "Pamario ženklai" parodos atidarymas nuotrauka, foto

Rugsėjo 17 d., 17 val. Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje...

Į Klaipėdą atvyksta JAV ambasados paroda nuotrauka, foto

Klaipėdos apygardos teismo vitrinoje pradedama eksponuoti fotografės Virginijos Olišauskaitės-Norkuvienės 20 senolių portretų...

Portretinių fotografijų paroda "Šimtmetį menantys vingiai" nuotrauka, foto

Rugsėjo 13 d., ketvirtadienį, 17.30 val., Naujojoje Klaipėdos galerijoje (Herkaus Manto g....

Naujojoje Klaipėdos galerijoje - paroda „Krantas“ nuotrauka, foto

Dėl tragedijos jūroje pradėti dar du tyrimai nuotrauka, foto

Jūra, Rugsėjo 22 d. per Kapitono Stepono Kudzevičiaus regatą įvykusios nelaimės tyrimą pradėjo...

Elingo siena virs šokio spektaklio scena nuotrauka, foto

Kultūra, Spalio 6 d. Vakarų Baltijos laivų statyklos elinge įvyks neeilinis meninis pasirodymas....

Žvejai prognozuoja: žuvų aukcionas spalį nebus parduotas nuotrauka, foto

Klaipėda, Spalio 24 d. Turto bankas skelbia eilinį Klaipėdos žuvininkystės produktų aukciono pardavimą....

"Klaipėdos kovo" pergalė nuotrauka, foto

Sportas, REGBIO klubo "Klaipėdos kovas" vyrai pratęsė pergalingą žygį Baltijos regbio čempionate. Uostamiesčio...

Jūra, Paskelbta prieš 4 val.

Kultūra, Paskelbta prieš 6 val.

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...