2018 m. rugsėjo 22 d. 00:19 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Parodos

Parodos

Naujojoje Klaipėdos galerijoje - paroda „Krantas“

(1)

Naujojoje Klaipėdos galerijoje - paroda „Krantas“ nuotrauka, foto

Turiketuri, 100 x 100, akrilas, drobė.

© Jolita Česonytė

Rugsėjo 13 d., ketvirtadienį, 17.30 val., Naujojoje Klaipėdos galerijoje (Herkaus Manto g. 22), bus atidaryta Jolitos Česonytės tapybos paroda „Krantas“.

J.Česonytės kūrybos pobūdis atsiremia į saviraišką, kurioje galima aptikti individualų paradokso pomėgį, grotesko elementų. Dailininkės dekoratyvinė tapyba – lyg žaidimas, laisva dailininkės valia diktuojama paveikslo sandara, originaliai modeliuojamos situacijos. Savo kūryboje tapytoja ieško stilizuotos, minimalios formos, kurioje saviti ir iškalbingi, šiek tiek melancholiški personažai neša vienokią ar kitokią žinią.

„Parodą Naujojoje Klaipėdos galerijoje pavadinau „Krantas“. Tai miestas atplaukiantiems ir proceso pabaigos – naujo atskaitos taško simbolis. Paroda visuomet gerasis išbandymas, tarsi žvilgsnis į save iš šalies... Be to, gali sužinoti, ar būsi priimtas ir suprastas.

Nesakyčiau, kad tapyti lengva, gal todėl ir įdomu. Niekada nežinai, kokia bus pabaiga. Naujas sumanymas – nauja istorija. Čia visada yra vienas ar du žmonės, o šalia – būtinai gyvi arba negyvi objektai, simboliai – raktai, padedantys atverti tas istorijas.

Namas be numerio. 2018 80 x 100. akrilas, drobė.

Man labai svarbūs kūrinių pavadinimai, kai kasdieniai žodžiai „kelionė“, „padebesiais“, „jūros link“ – turi gilesnes, netiesiogines prasmes. Galima sakyti, kad tai jau literatūra, bet taip veriasi mano darbai – jie tampa labiau atpažįstami”, – savo parodą pristato Jolita Česonytė.

„J. Česonytės paveikslai derina buitį ir būtį. Paprastutės situacijos teikia savo alegorinį, metaforinį krūvį. Pavadinimai sufleruoja poteksčių vektorius. Simpatiški, nebylūs veikėjai nejučia nekaltai ima uždavinėti klausimas ir panardina į egzistencinius apmąstymus. Taip, man rodos, nutinka todėl, kad J. Česonytės kūryba yra daugiasluoksnė ir daugiabriaunė. Ir turinio, ir formos požiūriu. Šalia turinio prasmingumo, autorei ne mažiau rūpi ir plastiniai, formalieji tapybos aspektai. Tapybinio J. Česonytės pasaulio padarėliai – stilizuoti žmonės ir gyvūnėliai – atrodo tarsi nužengę iš pasakų ar išlipę iš rutinos rato. Menininkė geba pastebėti poetiškumą kasdienybėje ir detalėse, fantazuoti, nepasiduoti klišėms, kurti pasakojimus ir istorijas, matyti grožį”, – tapytojos kūrybą apibūdina dailėtyrininkė Austėja Mikuckytė.

Jolita Česonytė gimė 1966 m. 1984 m. įstojo ir baigė Šiaulių pedagoginį institutą, Dailės fakultetą. Gyvena Žiežmarių miestelyje.

Nuo 1996 m. dalyvauja grupinėse parodose, o nuo 1999 m. kartu su vyru surengė 4 tapybos parodas Maskvoje. Darbų yra įsigiję meno gerbėjai iš Lietuvos ir iš kitų pasaulio šalių.

Paroda vyks iki spalio 11 d.

Atviri atsakymai. 2018 akrilas, drobė 100x80

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Manau

2018-09-10   10:35

IP: 46.249.187.55

Pirmokas gražiau nupieštų. Kas tai per dailininkai šiais laikais ? - Visai neturi gabumų piešti. Kam tai gražu ? Karalius nuogas, tik niekas nedrįsta pasakyti žmogui į akis.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Parodos

Paroda lankytojų lauks iki spalio 13 d. Klaipėdos galerija didžiuojasi galėdama pristatyti...

Tarptautinės emalio meno laboratorijos "Pamario ženklai" parodos atidarymas nuotrauka, foto

Rugsėjo 17 d., 17 val. Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje...

Į Klaipėdą atvyksta JAV ambasados paroda nuotrauka, foto

Klaipėdos apygardos teismo vitrinoje pradedama eksponuoti fotografės Virginijos Olišauskaitės-Norkuvienės 20 senolių portretų...

Portretinių fotografijų paroda "Šimtmetį menantys vingiai" nuotrauka, foto

Rugsėjo 13 d., ketvirtadienį, 17.30 val., Naujojoje Klaipėdos galerijoje (Herkaus Manto g....

Naujojoje Klaipėdos galerijoje - paroda „Krantas“ nuotrauka, foto

Tradicinėse lenktynėse paskelbtos lygiosios nuotrauka, foto

Klaipėda, Penktadienio rytą Klaipėdoje vyko tradicinės lenktynės Dienai be automobilio pažymėti. Studentai varžėsi,...

Klaipėdiečiai vienijasi: dėl smarvės surinko per 3 000 parašų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos gyventojai, nepatenkinti gyvenamosios aplinkos kokybe, surinko daugiau nei 3 tūkstančius parašų....

Neringoje atidengtas suoliukas prancūzų kariams nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Ketvirtadienį Nidoje, šalia tako Saulės laikrodžio link, atidengtas suoliukas, skirtas prancūzų karių...

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (549) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, "Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius,...

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...