2020 m. birželio 1 d. 15:38 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Parodos

Parodos

Naujoje Klaipėdos galerijoje - paroda „Dviese“

Naujoje Klaipėdos galerijoje - paroda „Dviese“ nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Reklama

Nuo 2019 m. gruodžio 19 d. Naujoji Klaipėdos galerija (mados ir verslo centre „Herkaus galerija“, Herkaus Manto g. 22) pirmą kartą Lietuvoje pristato žymaus Rusijos dailininko Anatolijaus Sergijenkos (Anatoliy Sergienko) (Murmanskas) personalinę parodą „Dviese“.

Anatolijus Sergijenka – tapytojas, grafikas, portreto, peizažo žanrų tapybos meistras, gyvenantis ir kuriantis Murmanske, Šiaurinėje Rusijoje. Parodoje eksponuojami menininko kūriniai iš esmės atspindi parodos pavadinimą „Dviese“. Paveiksluose, atliktuose skirtingais stiliais, tapybos bei grafikos technikomis, dominuoja žmonių figūros – persipynusios, tarsi meilės šokyje išreiškiančios savo jausmus.

„Tikriausiai visi meistrai savo paveiksluose kada nors išbandė abstraktaus meno subtilybes. Ir aš atlikau daugybę tokių darbų, tačiau visada likau ištikimas figūratyviniam menui. Menininkas turi keistis, kaip nuolatos keičiasi laikas. Jis neturi būti visą laiką vienodas, tačiau turi išlikti atpažįstamas. Nuoširdus, sąžiningas, labai profesionalus, drąsus menas visada bus suvokiamas ir paklausus“, – savo pasirinkimus argumentuoja A. Sergijenka.

Daugelis dailininko darbų yra paremti Biblijos motyvais, menininkas nagrinėja filosofines ir mitologines temas, jas spręsdamas šiuolaikiniu stiliumi. A. Sergijenka turi savo mėgstamus personažus, siužetus, kuriems suteikia vis naujų atspalvių. Menininko kūryba – daugialypė, jis atviras netikėtiems eksperimentams ir naujų formų paieškoms. Galingas tapytojo temperamentas ir impulsyvumas atsispindi gausioje ryškių spalvų paletėje, jį ypač žavi degančios ir fluorescuojančios spalvos, paveiksluose tarsi šokančios energingą šokį.

„Kiekvieną dieną piešiu realistiškai. Man piešti – būtinybė, kaip pianistui groti. Bet avangardiniuose darbuose turiu daugiau galimybių kūrybiškumui ir vaizduotei. Čia jau dirba ne rankos, o galva. Daugelis nesupranta šiuolaikinės tapybos, nes negali paaiškinti. Ir nereikia aiškinti. Tapyba turi būti jaučiama, – apie savo kūrybą kalba menininkas. – Aš nežinau, kas nutiks mano paveikslams, piešiniams, nežinau, kodėl aš tapau ir kuriu. Net jei būčiau patekęs į apleistą salą, kur nėra dirbtuvių ir parodų, vis tiek pieščiau su lazda smėlyje. Reikia skubėti išlieti savo energiją ir mintis paveiksluose, kurie liks amžiams“, – sako temperamentingasis menininkas.

Anatolijus Sergijenka gimė 1946 metais Zaporožėje, Ukrainoje. 1966 m. baigė Dnepropetrovsko dailės institutą, Tapybos fakultetą. Nuo 1972 m. gyvena Severomorsko mieste, Murmansko srityje. Nusipelnęs Rusijos Federacijos dailininkas, Rusijos dailininkų sąjungos narys. Šiuo metu – Maskvos finansų ir humanitarinių mokslų akademijos Murmansko filialo Dizaino katedros docentas.

Menininko darbų yra muziejuose ir privačiose kolekcijose Baltarusijoje, Didžiojoje Britanijoje, Graikijoje, Gruzijoje, Danijoje, Kanadoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Rusijoje, JAV, Ukrainoje, Suomijoje, Švedijoje.

Paroda vyks iki 2020 m. sausio 23 d.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Parodos

Lietuvos dailininkų sąjungos skyrius (Klaipėdos galerija) gegužės mėnesį savo socialinių tinklų platformose...

Klaipėdos dailininkai kviečia į virtualią parodą nuotrauka, foto

Kai per krizę klaipėdietis Gintautas Kurlavičius uostamiesčio centrė kurė dailės galeriją, daug kas stebėjosi...

Rūtų dailės galerijos dešimtmetis: jos šeimininkas jachtą jau iškeitė į molbertą nuotrauka, foto

Nuo 2019 m. gruodžio 19 d. Naujoji Klaipėdos galerija (mados ir verslo...

Naujoje Klaipėdos galerijoje - paroda „Dviese“ nuotrauka, foto

Menininkė, kuriai paklūsta aliejiniai dažai, pastelė, pieštukai, įvairios tekstilės technikos. Taip galima...

Sofija Kanaverskytė ir Prezidentai nuotrauka, foto

STT tikrino Žuvininkystės tarnybą dėl dokumentų klastojimo nuotrauka, foto

Kriminalai, Gavus informacijos apie galbūt suklastotus žuvų apskaitos dokumentus, Specialiųjų tyrimų tarnybos...

Policija baus apie pusšimtį nelegaliose lenktynėse dalyvavusių vairuotojų nuotrauka, foto

COVID-19, Praėjusią savaitę Kelių policijos pareigūnai didžiausią dėmesį skyrė pavojingo ir chuliganiško vairavimo,...

NVSC: lengvinama viena iš saviizoliacijos sąlygų nuotrauka, foto

COVID-19, Iš užsienio grįžę asmenys, kuriems yra būtina saviizoliacija, nuo jos vietos galės...

Skelbia kritinę padėtį: trūksta 2 grupių kraujo nuotrauka, foto

Lietuva, Kraujo donorai, susidūrėme su didžiule problema. Mums reikia Jūsų pagalbos jau DABAR!...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...