2020 m. rugpjūčio 11 d. 10:39 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Parodos

Parodos

"Mano menas - pasaulis, kur visokios bjaurybės gali būti geriausiais draugais"

Reklama

"Miške stovi namai, pilni paslapčių, o saulę vakarais uždengia velnio padėjėjai. Ir tas pasaulis kvepia ir didėja manyje kiekvieną dieną", - taip savo darbus apibūdina Barbara Makarova, devyniolikmetė savamokslė menininkė, kurianti įstabius grafinius darbus siaubo ir viduramžių tema.

Įėjus į menininkės paskyrą išvystumėte daugybę įvairių piešinių: viduramžiško stiliaus grafinės iliustracijos, kuriose puikuojasi gyvatės, jaučiai su žmonių veidais ir kankiniai. Pažvelgsi apačion, išvysi mitologinius gyvius: kentaurus su kalavijais, šikšnosparniškus padarus, įklimpusius vandenyje. O ką jau kalbėti apie vijokliais apipintus namelius ir pilis, kurie slepia kažin kokias paslaptis. Tie, kurie mėgsta japoniškus komiksus, apsidžiaugs išvydę iliustracijas, kurios primins skaitytas siaubo istorijas. Tačiau nepatartina įsliūkinti tiems, kas mėgsta saldžias istorijas, nes gali pagauti vienas kitas košmaras.

Vaikystė ir kelias meno link

O kokia toji menininkė? Kokias istorijas ji nešiojasi savyje? Kas užbūrė ją paimti tušinuką į rankas ir pradėti kurti?

"Piešimu susidomėjau nuo darželio laikų. Visada, kai reikėdavo kažką piešti ar sukurti - jaučiau, kad galiu tai visai neblogai pademonstruoti, ką įsivaizduoju. Neturėjau daug pinigų žaislams, tad beveik viską piešdavau sau pati: žaidimus, lėles, žemėlapius - niekas negalėjo manęs sustabdyti", - prisiminė vaikystę B. Makarova.

Kaip ir kiekvienam jautrios sielos žmogui, kaip ir kiekvienam menininkui, jausmas, kad šis pasaulis yra atšiaurus ir nenorintis apglėbti gilesnės sielos, dailininkei yra puikiai pažįstamas.

"Būdama 15-os pajutau, kad mažiausiai mane domina žmonės. Nuo to laiko supratau, kad visa gyvenimą iki šiol bandžiau susikurti vietas, personažus, kurie būtų man įdomūs ir kur man būtų ramu kaip namie. Dabar man devyniolika, ir tas jausmas tik stiprėja. Mano menas - mano pasaulis, kur visokios bjaurybės gali būti tavo geriausiais draugais", - nuoširdžiai pasakojo B. Makarava.

Dailininkai, kurie įkvėpė

Jos piešiniai yra grafinio stiliaus, o taip nutiko paprastai - jai labai patikdavo piešti tušinuku. O be to, B. Makarava norėjo piešti komiksus. Todėl nieko nuostabaus, kad jos akys nukrypo būtent į tokius žymius Japonijos komiksų kūrėjus kaip Junji Ito, pasaulinio garso siaubo istorijų kūrėjas, kurio žymiausi darbai "Uzumaki" ir "Gyo" šiurpina net ir šiuolaikinius skaitytojus. O Kentaro Miura bus pažįstamas viduramžiškosios tamsiosios fantazijos mėgėjams, nes jis sukūrė nuožmųjį - "Berserk".

B. Makarova nepamiršo pažvelgti ir į Europoje buvusius dailininkus. Ji semiasi įkvėpimo iš - Lenkų kilmės dailininko Zdzis?awo Beksi?skio gotikinių ir siurrealistiškų, utopinių nutapytų paveikslų. Taip ir iš XV amžiaus tapiusio Nyderlandų dailininko Hieronymuso Boscho, kuris įkvėpė XX amžiaus siurrelistus.

Jų stiliaus atspindžius galima pamatyti ir menininkės darbuose.

Kūriniai ir jausmai

"Mano darbai 90 procentų yra susiję su psichine savijauta. Visus jausmus geriausiai suprantu, kai jie yra ant popieriaus. Tai tuo ir naudojuosi, menas man kaip draugas, meditacija, psichologas", - atviravo dailininkė.

Reklama

Paklausta, kiek užtrunka laiko užtrunką sukurti vieną darbą, nieko neslėpė, kad kartais net "perdega":

"Visi piešiniai užima nuo 2 valandų ir daugiau. Kai piešiu labai didelius darbus, galiu piešti net ir po kelis mėnesius. Į piešinius įdedu labai daug energijos, tačiau kartais reikia pamiršti apie piešimą," - dalinosi procesu B. Makarova.

Daugiau jos darbų galima pamatyti instagramo anketoje @barrbariskaa. Neseniai feisbuke ji susikūrė ir tatuiruočių puslapį ir Facebooke tuo pačiu vardu.

"Siaubo ir viduramžių tematikos gerbėjams tikrai patiks mano eskizai ir tatuiruotės, maloniai priimu užsakymus", - šyptelėjo B. Makarova.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Parodos

Šių metų rugpjūčio 6 d., ketvirtadienį, 17.30 val., Naujojoje Klaipėdos galerijoje, Mados...

Virginijaus Tamošiūno tapybos parodos atidarymas nuotrauka, foto

Penktadienį Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose atidaryta Lietuvos dailininkų sąjungos...

Lankytojams pristatyta paroda „Vakarų vėjai’20: (Ne)priklausomi“ nuotrauka, foto

Kai pamačiau informaciją apie Naujosios Klaipėdos galerijos surengtą aštuonių Lietuvos tapytojų parodą...

Kas menininkams pašnabžda ateities vizijas? nuotrauka, foto

Nidos meno kolonija pristato Šanchajuje gyvenančio ir dirbančio menininko Liu Chuang projektą...

Nidos meno kolonijoje - vasaros paroda nuotrauka, foto

„Litgrid“ Kuršių nerijoje baigė 717 tūkst. eurų vertės tinklo modernizavimo darbus nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“, bendradarbiaudamas su elektros skirstymo operatoriumi ESO, baigė...

Neringoje neliko vyrų pliažo nuotrauka, foto

Neringa, Pastaraisiais metais daug lankytojų nesulaukęs vyrų pliažas Juodkrantėje - panaikintas. Neringos savivaldybė...

Uostamiesčio švietimo įstaigos ruošiamos naujiems mokslo metams nuotrauka, foto

Švietimas, Karantinas nesutrukdė remonto darbų Klaipėdos švietimo įstaigose – didelė dalis jų naujus...

Atnaujintos rekomendacijos, kaip užkirsti kelią koronaviruso plitimui nuotrauka, foto

COVID-19, Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epideminę situaciją Lietuvoje...

Neringa, Paskelbta prieš 38 min.

COVID-19, Paskelbta prieš 54 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...