2019 m. balandžio 21 d. 05:08 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Parodos

Parodos

„Klaipėdos galerijoje“ - Monikos Jakimauskaitės paroda

2017-05-29, 08:54

"Klaipėdos galerijos" inf.

„Klaipėdos galerijoje“ - Monikos Jakimauskaitės paroda nuotrauka, foto

© "Klaipėdos galerijos" nuotr.

2017 m. birželio 1 d., ketvirtadienį, 17.30 val. „Klaipėdos galerijoje“, Bažnyčių g. 6, Klaipėdoje, vyks Monikos Jakimauskaitės parodos JUODA/BALTA atidarymas.

Monikos Jakimauskaitės autorine technika, (tekstilė, fotografija) sukurtoje serijoje „Juoda/balta“ – esminiai autorės gyvenimo momentai. Jos praeitis Lietuvoje, vaikystė ir ankstyva jaunystė Klaipėdoje. Ir dabartis – sąmoningas pasirinkimas gyventi Anglijoje. Iš realybės atkarpų, užfiksuotų tėvynėje ir dabartinėje gyvenamojoje vietoje, autorė dėlioja savo, kintančios asmenybės identitetą. Žmogaus, kuris beveik prieš dešimt metų išvyko iš gimtinės ir jau spėjo įsitvirtinti svetimoje šalyje. Taip bandoma išsiaiškinti, kokias transformacijas patiria asmenybė, fiziškai atitrūkusi nuo savo šaknų ir susidūrusi su kitomis tautomis, kultūromis bei papročiais.

Autorė kalba apie natūralius ir dirbtinius procesus, apie puoselėjamas ir žlungančias viltis. Apie tai, kaip suvokia save ir jaučiasi kiekvieną dieną naujose erdvėse bei kintančiose sąlygose. Tai – buvusio, esamo ir įsivaizduojamo gyvenimo kaleidoskopas. Kur praeitis ir dabartis reflektuojama konkrečiais fotografiniais vaizdais, o ateities vizijos formuojamos tekstilinėmis priemonėmis.

Taip įvairių objektų, užfiksuotų fotografijose, linijos audinyje nusidriekia siūlų dygsniais, subtiliais išsiuvinėjimais ar papildomos skirtingų faktūrų aplikacijomis.

Autorė neklasifikuoja savo išgyvento laiko į juodus ir baltus periodus. Tiek tada, tiek ir dabar jos gyvenimas pripildytas įvairių patirčių. Taip ji keliauja nuo švarios baltos, per skirtingų tonų pilką iki juodos, užgniaužiančios bet kokį šviesos proveržį. Visa tai – ne tik realūs jausmai ar išgyvenimai, bet ir apmąstymai, nuojautos ir sapnai.

Paroda „Juoda/balta“ – dvi kraštutinės spalvos, dvi kraštutinės nuotaikos, kontrastingos patirtys ir emocijos. Apie praeitį ir dabartį. Apie tai, kas buvo, yra ir tai, kas galėtų būti.

M. Jakimauskaitė gimė 1983 m. Klaipėdoje. Šiuo metu gyvena ir kuria Braitone (Anglija). 2005 m. VDA Taikomojo meno fakultete, Tekstilės katedroje, įgijo menų bakalauro laipsnį. 2012 m. Braitono ir Hovo miesto koledže išklausė „Šiuolaikinės tekstilės technikos“ kursą, 2008 m. Braitono universitete – kursą apie analoginę fotografiją.

Menotyrininkė Danguolė Ruškienė


Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Parodos

Nuo 2019 m. vasario 18 d. Naujojoje Klaipėdos galerijoje mados ir...

Naujojoje Klaipėdos galerijoje - paroda „Vyrų akimis…“ nuotrauka, foto

Praėjusį penktadienį Ievos Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje atidaryta Antano Stanevičiaus fotografijos parodos...

Atidaryta paroda „Armėnija Ararato akyse“ nuotrauka, foto

"Juk mes kiekvieną rytą keldamiesi privalome save tarsi kokią dėlionę lipdyti iš...

Kai visi šaukiami, tačiau ne visi išrinkti nuotrauka, foto

Paroda lankytojų lauks iki spalio 13 d. Klaipėdos galerija didžiuojasi galėdama pristatyti...

Tarptautinės emalio meno laboratorijos "Pamario ženklai" parodos atidarymas nuotrauka, foto

Kaip nustatoma Velykų data ir kodėl ji kasmet keičiasi? nuotrauka, foto

Lietuva, Velykos – viena labiausiai „slankiojančių“ metų šventė. Šiemet Velykas minėsime balandžio 21...

Švėkšnoje Velykų medyje - 32 tūkstančiai margučių nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Švėkšnos (Šilutės r.) gyventojai nesirengia užleisti savo pozicijų Lietuvos rekordų knygoje – miestelio centre...

Velykinis margutis – ir stalo puošmena, ir žinutė nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, „Paukštės pavidalu atskrido deivė Laima ir padėjo ypač gražų margą kiaušinį –...

Stiprėja bendradarbiavimas su prancūzais nuotrauka, foto

Klaipėda, Prieš pat Jūros šventę į Klaipėdą turėtų atvykti garsus Prancūzijos keliautojas Jean...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 10 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...