2019 m. balandžio 18 d. 19:45 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Muzika

Muzika

Staigmena Sauliaus Petreikio klausytojams: albumas „Jūrėse“

Staigmena Sauliaus Petreikio klausytojams: albumas „Jūrėse“ nuotrauka, foto

© Rytis Šeškaitis

Multiinstrumentininkas Saulius Petreikis savo muzikos klausytojus nuolat kuo nors nustebina ir savo muzikos gerbėjus kaskart pradžiugina egzotiškų instrumentų skleidžiamais sąskambiais, projektais, padedančiais prisiminti ar iš naujo atrasti lietuvių liaudies melodijas bei autentiškus senuosius lietuvių instrumentus.

Netikėti kūrybiniai posūkiai, improvizacijos ir gaivališkas spontaniškumas scenoje - yra tai kuo žavisi S. Petreikio klausytojai.

Šį kartą į klausytojams ruošiamų siurprizų kategoriją būtų galima priskirti ir naująjį S. Petreikio kūrinį „Jūrėse“, išsiskiriantį tiek savo formatu, tiek turiniu. Tai pirmasis solinis muzikanto kūrinys, kuris išleidžiamas ne tik kompaktine, bet ir viniline plokštele. „Mintis apie vinilą buvo brandinta trejus metus ir jo pasirodymui taip pat ruoštasi ilgai, tad į plokštelę sudėti kūriniai yra išpuoselėti, išieškoti ir atrinkti galvojant apie formatą“, - teigia autorius. „Jūrėse“ yra ir pirmasis menininko albumas, įrašytas kartu su styginių sekstetu (Vytautas Mikeliūnas, Laura Staponkutė, Jurga Gaubytė, Ugnė Petrauskaitė, Onute Švabauskaitė, Mariusz Prasniewski). Nors šis įrašas yra pirmasis S. Petreikio albumas, kuriame melodijos atliekamos pritariant styginiams instrumentams, pats atlikėjas nemano, kad tai žymi kokį nors naują kūrybinio kelio posūkį: „kamerinio orkestro skambesys mane visada žavėjo, jau ir anksčiau esu atlikęs savo kūrinius skambant styginiams, juk pasaulio muzika itin darniai dera su styginių instrumentų skleidžiamais garsais“.

Naujasis S. Petreikio kūrinys „Jūrėse“ susideda iš kelių kiekvieno žmogus gyvenime pamatinių – namų ir pasaulio – temų. Pirmosios dalies melodijos tarytum byloja apie pačią autoriaus asmenybę, pasakoja apie jo namus, glaudų ryšį su konkrečia vieta, pilnatvės patyrimą, antrojoje dalyje žvilgsnis kreipiamas į pasaulį, bei jo platumas.

„Savo klausytojams noriu garsais pasakoti įvairias, man pačiam svarbias istorijas: apie savo namus, apie marių supamą Žemaitiją, apie namuose įmanomą patirti ryšio stiprumą, apie begalinę laisvę ir pasaulį, kokį jį matau savo akimis“, - naujai pasirodžiusį albumą komentuoja autorius, - „žinoma, vienas pats to padaryti negaliu, todėl profesionali komanda, su kuria dirbau, man yra labai svarbi.

Brolis Donatas Petreikis yra mano įkvėpėjas, kuris ne tik aranžuoja ir kuria muziką, bet ir supranta mane iš pusės žodžio. Šiame albume taip pat ryškiai išsiskleidžia smuikininko Vytauto Mikeliūno talentas. Be jokios abejonės, albumas taip neskambėtų ir be Jono Jurkūno prisilietimo bei magiškų aranžuočių styginiams sukūrimo.

Specialiai šio albumo įrašyti atvyko Danijoje gyvenantis profesionalus džiazo muzikas Mariusz Prasniewski, kurio muzikinis pajutimas mane stebina iki šiol. Taip pat paminėti ir padėkoti noriu ir Normantui Ulevičiui, dirbusiam prie daugelio įrašų suvedimo“.

Albumą įsigyti galima kreipiantis elektroniniu paštu: spmuzika@gmail.com Daugiau naujienų apie atlikėjo veiklą bei koncertus galite rasti, Sauliaus Petreikio facebook paskyroje - https://www.facebook.com/sauliuspetreikismusic/

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Muzika

Šiuometinio kovo 30 dieną Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje įvyko Vakarų Lietuvos...

Violončelininkų festivalis nuotrauka, foto

Pratęstas legendinio "Nerijos" ansamblio atsisveikinimo turas per Lietuvą. Kažkodėl esu įsitikinusi, kad...

Ačiū tau, "Nerija" nuotrauka, foto

Merūno šventinis koncertų turas „Pasaulio klasikos hitai“ startavo didžiausiose šalies arenose....

Merūnas Klaipėdai surengė šventišką koncertą nuotrauka, foto

„Visada žinojau, kad grįšime į Lietuvą, bet nesitikėjau, kad tai įvyks ...

Iš Norvegijos - su dar didesne aistra džiazui nuotrauka, foto

Tarptautinė diena be lifto skatina žmonių fizinį aktyvumą nuotrauka, foto

Lietuva, Lipimas laiptais yra paprastas būdas padidinti savo kasdienio fizinio aktyvumo lygį, net...

Klaipėdietės neatsilaikė prieš LSU nuotrauka, foto

Sportas, Rungtynėmis Kaune tarp Lietuvos sporto universiteto (LSU) ir Klaipėdos universiteto (KU) prasidėjo...

Šokančios Baltijos rankos - Eduardo Balsio gimnazijoje nuotrauka, foto

Renginiai, Finišavo Trečiasis Tarptautinis fortepijoninės muzikos festivalis. Drąsiai jį galime vadinti kultūriniu reiškiniu...

„Nenoriu ugdyti paklusnių vergų“ nuotrauka, foto

Švietimas, Praėjusią savaitę kultūros srityje labiausiai nusipelniusiems pedagogams buvo įteikti Karalienės Luizės medaliai....

Sportas, Paskelbta prieš 44 min.

Švietimas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...