2018 m. rugsėjo 19 d. 04:47 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Muzika

Muzika

Festivalio pradžia su „Minimalia gravitacija“

2018-09-12, 09:22

KKS informacija

Festivalio pradžia su „Minimalia gravitacija“ nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Atėjus rudeniui kelioms savaitėms Klaipėdos koncertų salė vėl taps šiuolaikinės muzikos namais. Šiemet festivalį „Permainų muzka“ rugsėjo 19 dieną, trečiadienį, 18.30 valandą pradės KKS scenoje debiutuojančio šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ programa „Minimali gravitacija“. Žingeidžiausių ir šviežių įspūdžių ištroškusių klausytojų laukia itin koncentruotas postminimalistinės muzikos potyris. Koncerte skambės dviejuose miestuose – Niujorke ir Vilniuje – kuriančių autorių Davido Lango, Michaelo Gordono, Julia’os Wolfe, Dominyko Digimo, Ričardo Kabelio ir Ryčio Mažulio kūriniai. Vienoje programoje pristatoma žymių amerikiečių ir lietuvių kūryba atspindės organišką, geografinėmis koordinatėmis neapribotą gravitaciją minimalistinės estetikos link, o kartu atskleis savitą jaunosios kartos atlikėjų požiūrį ir  kūrybinę raišką.

Patiems ansamblio nariams minimali gravitacija – tai specifinė, tik atliekant šią muziką patiriama būsena, kai skirtingi minimalizmui būdingi sprendimai reikalauja ypatingo santykio tarp kūrinio kodo ir atlikėjo sugebėjimo prie jo priartėti. Nuolat iššūkius kelianti, tačiau itin traukianti sceninė būsena turėjo įtakos ansamblio norui atlikti minimalistinę muziką, užimančią didžiąją jo repertuaro dalį.

Koncerto programoje bus du Davido Lango opusai. Tarp jų –  Cheating Lying Stealing /„Sukčiauti meluoti vogti“, kurį „Permainų muzikos“ baigiamajame koncerte pernai atliko žymus amerikiečių ansamblis „Bang on a Can All Stars“. Tąkart koncerto klausėsi pats kompozitorius, o svečiai iš Niujorko grojo visų trijų savo grupės įkūrėjų – D. Lango, M. Gordono ir J. Wolfe – kūrinius, Atlikti tų pačių autorių muziką šiemet pasirinko ir „Synaesthesis“, o pernai festivalyje prasidėjusi „langomanija“ tęsiasi: D. Lango kūriniai skambės ir kitose „Permainų muzikos“ programose.

Dar tik šešerius metus gyvuojantis „Synaesthesis“ jau sugebėjo visiškai įsitraukti į koncertinę veiklą, prisistatyti ne tik Lietuvos, bet ir Austrijos bei Slovakijos publikai. Ansamblio parengtų programų meninė kokybė patenkino netgi išrankiausių „Gaidos“ festivalio organizatorių ir klausytojų lūkesčius. Šiemet jis buvo atrinktas dalyvauti Lietuvos kompozitorių sąjungos inicijuotoje atlikėjų rezidentų programoje.

Lietuvišką  ansamblio pasirodymo „Permainų muzikoje“ dalį sudarys jaunosios kartos autoriaus, vieno iš kolektyvo įkūrėjų Dominyko Digimo From Another Point of View /„Kitoks požiūris“ bei dviejų jau pripažintų kūrėjų, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pedagogų Ričardo Kabelo „Celė“ ir Ryčio Mažulio Canon mensurabilis / „Menzūrinis kanonas“. Pastarajame kūrinyje išgirsime ketvirtatoniais suderintą fortepijoną, suteiksiantį šiam kūriniui itin savitą koloritą. „Mažulio muzika turi gana ryškų laboratorinės kūrybos atspalvį, tačiau išlaiko akademinio korektiškumo balansą”, – teigia Ričardo ir Ryčio bendraamžis kolega Šarūnas Nakas.

Ansambliui diriguos Karolis Variakojis, viename interviu pripažinęs, kad jam muzika  yra „mylimoji, dėl kurios padaryčiau viską ir aplink kurią įgauna prasmę visi kiti veiksmai, netgi tie, kurie tiesiogiai su ja nesusiję“.

Entuziastingų bendraminčių kolektyvo profesionalumas, atvirumas įvairioms meno sintezės formoms, nuoširdumas atliekant įvairaus pobūdžio akademinius bei eksperimentinius kūrinius traukia ir žavi klausytojus. Tikimės, kad po šio koncerto aktyvių ansamblio „Synaesthesis“ gerbėjų netrukus atsiras ir Klaipėdoje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Muzika

Su daina „Odė Klaipėdai“ išgarsėję dainuojantys aktoriai „Pinigautojai“ ir vėl driokstelėjo –...

Klaipėdos aktorių daina - apie Lietuvos piktžaizdes nuotrauka, foto

Pirmą šių metų festivalio „Karklė Live Music Beach“ dieną vyko tradicinis jaunų...

Karklės jaunų grupių konkursą laimėjo „Blues Berries“ nuotrauka, foto

Rugpjūčio 19 dieną 17 valandą klaipėdiečiai kviečiami į Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio...

"Muzikinį rugpjūtį pajūryje" užbaigs nemokamas koncertas nuotrauka, foto

Pianisto Gintaro Januševičiaus koncertu Klaipėdos koncertų salės vasaros estradoje vakar prasidėjo didžiausia...

Į Klaipėdą atvyko jaunieji fortepijono virtuozai nuotrauka, foto

Repeticija prieš Europos ir pasaulio pirmenybes nuotrauka, foto

Sportas, Būrys Vakarų Lietuvos - Klaipėdos ir Gargždų - sunkiaatlečių skynė laurus Panevėžyje...

Jaunųjų kino kūrėjų dėmesys - besaikiam vartojimui nuotrauka, foto

Kultūra, Paskutinę rugsėjo savaitę, 26-30 dienomis, uostamiestyje vyks tikra kino šventė. Penkias dienas...

Klaipėdos komanda - trečia nuotrauka, foto

Sportas, Jonavoje vykusiose Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių finalinėse varžybose Klaipėdos komanda miestų grupėje...

Palangoje dovanoja pasivažinėjimus dviračiu nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Aksominis sezonas Palangoje - vienas maloniausių aktyvaus ir sveiko poilsio mėgėjams. Rudenį...

Sportas, Paskelbta prieš 4 val.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...