2019 m. vasario 18 d. 01:07 val., pirmadienis

Kultūros naujienos

"Unity The Second": patirtis keliauja iš Klaipėdos į Londoną

(9)

"Unity The Second": patirtis keliauja iš Klaipėdos į Londoną  nuotrauka, foto

Iniciatyvos

Šį mėnesį žiūrovus pasieks oficialiai pirmas filmas apie Klaipėdos gatvės kultūrą "Unity The Second", kuris šiuo metu pristatomas Lietuvoje, o platinamas bus taip pat Latvijoje, Estijoje, Didžiojoje Britanijoje bei Airijoje.

Praėjusį savaitgalį filmas buvo pristatytas Klaipėdos publikai, o ateinantį vyks seansas Vilniuje.

Reportažinio stiliaus juostos "Unity The Second" kūrimą inicijavo klaipėdiečių gatvės kultūros organizacija "StreetIndustry", išaugusi iš 1999-aisiais įkurto ekstremalaus sporto klubo "Street". Prieš dvejus metus jos komanda sukūrė ir išleido pirmąjį filmą "Unity" apie jaunuosius Lietuvos ekstremalus ir kitus gatvės kultūros kūrėjus.

Filmo tęsiniu, kurio idėja buvo iškelta vos pasirodžius pirmajai juostai, rūpinosi naujasis iniciatyvių klaipėdiečių ir užsieniečių junginys - gatvės kultūros propagavimo organizacija "IdeaHOLICKS".

Pastarosios įkūrėjai plėtoja ryšį tarp Rytų ir Vakarų Europos, planuoja vykdyti mainų, leidybos projektus, rengti parodas, prekybą internetu, populiarinti jaunuosius "urban" kultūros talentus.

Nutrūktgalviška euforija

Naujasis filmas, kurio pagrindą sudaro Lietuvos (daugiausia - Klaipėdos) riedlentininkų demonstruojami triukai, paįvairinami renginių vaizdais, sukurtas beveik tos pačios komandos, kuri buvo sumaniusi pirmąjį.

Filmavimu, montavimo ir garso takeliu daugiausia rūpinosi senosios kartos Klaipėdos riedlentininkas Denisas Potašnikovas, rinkodara ir koncepcija - kūrybininkas Mario Krivickas, viršelio dizainu - Olegas Smirnovas. Garso efektus tvarkė Audrius Vaitiekūnas, lietuviškos elektroninės muzikos mėgėjams labiau žinomas kaip "drill'n'bass" muzikos kūrėjas IJO. Prie filmo prisidėjo ekstremalų klubai "X" ir batų kompanija "DC".

Filmo herojai - paaugliai, miesto gatvių paviršių ir beveik visa, kas nors kiek virš jų iškilę, paverčiantys savo kelionės trasa.

Aišku, kad filmas labiausiai patrauks ekstremaliu sportu ir šiuolaikine miesto kultūra besidominčius žmones, tačiau ir tiems, kas riedlenčių ir riedučių sportą suvokia tik kaip gatvių niokojimą, vertėtų žvilgtelti į virtuoziškus lietuvių pasirodymus, kurie be smalsios kameros akies būtų paskendę miesto gyvenimo tėkmėje.

Skeptiškumą filmas tirpdo kaip reikiant, o pamažu modernėjanti Klaipėda jame atrodo esanti miestas, kuriame amžiams apsigyveno vasara ir nutrūktgalviška euforija.

2005-2006 m. filmuoti vaizdai į vientisą juostą sumontuoti per pusmetį.

Baltijos šalis - į žvaigždes

Filmo pristatymu besirūpinantis Mario, šiuo metu gyvenantis ir dirbantis Londone, pasakojo, kad jau dabar komandos mintys sukasi apie trečiąjį filmą.

"Jis tikrai bus dar geresnis", - entuziazmu trykšta į Didžiosios Britanijos sostinės šurmulį paniręs Mario, kurio darbo kalendoriuje reguliariai įrašoma, su kuo reikia susitikti, ką aptarti ir sutarti, kad Lietuvos, Latvijos ir Estijos kontūrai Europos gatvės kultūros žemėlapyje pagaliau būtų apibrėžti sodria spalva.

"Kiek man teko keliauti ir bendrauti su menininkais, reklamos agentūrų atstovais ir šiaip vadinamosios "urban" kultūros žmonėmis, situacija visuomet panaši - jie žino, kur yra Lietuva, bet visiškai neįsivaizduoja, kas čia vyksta, - pasakoja Mario, kuprinėje visuomet turintis porą lietuviškų grafičių katalogų.

- Kai parodau jiems juos - išgirstu, kad tai puiku. Tačiau užsienyje leidžiamose šiai kultūrai skirtose knygose bei žurnaluose Baltijos šalių tarytum nėra. Todėl ėmiausi kurti tarptautinę agentūrą "IdeaHOLICKS", kurios koncepcija būtų Baltijos šalių "urban" kultūros propagavimas."

Prie lietuvių iniciatyvos sutiko prisidėti gatvės kultūros kompanijos iš Anglijos ir Airijos: "RareKind", turinti parduotuvę Braitone, ir "Gorilla INC", prekiaujanti Dubline.

Turi minčių? Dalyvauk!

Pirminis "IdeaHOLICKS" sumanymas - įkurti interneto turgelį, kuriame būtų prekiaujama spausdintiniais leidiniais, filmais apie Baltijos kaimynių ekstremalus ir menininkus, taip pat ir jų kūrybos darbais. Be to, komanda užsiims parodų ir renginių organizavimu.

"Pavyzdžiui, susipažinau su latviais, kurie užsiima "le parkour", arba judėjimo menu. Kai nusiunčiau vokiečiams filmuotą medžiagą apie tai, jie - šiaip jau visko matę ir kandę - prarado žadą, nes latviai pasiekė tokį profesionalumą, jog, atrodytų, ne laipioja tvorom ir stogais, o tiesiog skraido, - pasakojo Mario.

- Spalvingi ir skirtingi netradicinio sporto ar menų atstovai mūsų šalyje nėra labai populiarūs, nes čia šių dalykų rinka tik formuojasi. Tuo metu Vakarų Europoje tai sutinkama su didžiuliu susidomėjimu. Tad mūsų veikla padėtų ne tik pakeisti Baltijos šalių įvaizdį, bet ir sukurti saviškiams motyvaciją užsiimti neįprastais pomėgiais.

Turite su gatvės kultūra susijusių klausimų, pasiūlymų ar šiaip minčių ir įgūdžių? Rašykite mums elektroniniu paštu info@ideaholicks.com."

Ateityje organizacija neatmeta galimybės ir Lietuvos žiūrovams pristatyti vakarietiškų talentų. "Ten jų tiek, kad galėtum vežti po naują kas savaitę. Tačiau, nepaisant įvairovės, žmonės išlieka labai atidūs ir kreipia dėmesį į originalumą, naujumą ir geografinį faktorių", - sakė Mario.

Valerija LEBEDEVA

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

krugeris

2010-05-02   07:32

ana tavo užpakaliukas švelnus kaip kudikio
krugeris

2010-05-02   07:32

jus kiaušingalviai

didjeridoo

2010-05-02   07:32

jonai, tu apie ka?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūros naujienos

"Man tai patinka", - lyg nujausdamas klausimą apie aukščio baimę patikina charizmatiškasis...

Aurelijus Liškauskas: „Kabėdamas ant sienos pasaulį matau kitaip" nuotrauka, foto

Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai...

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė iš biudžeto lėšų paskirstė 28 tūkst. eurų įgyvendinti 8...

Kultūros kvartalas siūlo gausybę nemokamų renginių nuotrauka, foto

Nei lietus, nei vėsus oras neišgąsdino norinčių paminėti Lietuvos Valstybės dieną su...

„Ir kas gi tu esi, Tėvyne..." nuotrauka, foto

„Neptūnas-Akvaservis“ po pratęsimo įveikė "Telšius" nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (18-18) iškovojo dramatišką pergalę Telšiuose. 45 minučių kovoje Tomo...

Astrologinė prognozė kitai savaitei nuotrauka, foto

Įvairybės, AVINAS Šią savaitę teks atlikti daugybę smulkių darbų. Senas draugas, gerbėjas...

„Fortūna“ šventė dramatišką pergalę Estijoje nuotrauka, foto

Sportas, Dramatišką pergalę MultiGyn Moterų Baltijos šalių čempionate šventė Klaipėdos „Fortūna“ (3-10),...

Tobulos sovietinės šeimos įvaizdis slėpė šiurpią tiesą nuotrauka, foto

Sociumas, Darni, į ką tik pastatytus namus įsikelianti laiminga šeima – vienas...

Įvairybės, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...