2019 m. kovo 21 d. 22:32 val., ketvirtadienis

Kultūros naujienos

Skulptūrų parko tapatybės paieškos

Klaipėdos skulptūrų parkas - unikali vieta, dėl kurios tapatybės ir ateities vizijos miestas niekaip neapsisprendžia, - iki šiol daugeliui tėra "koridorius" iš miesto centro skubant į sutobusų stotį. Siekdamas suaktyvinti viešąją diskusiją šia tema ir iškelti istorinio parko kūrimo idėją, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus (MLIM) inicijavo renginių ciklą.

MLIM direktoriaus pavaduotojos Skulptūrų parkui Sondros Simanaitienės teigimu, parodomis, moksline konferencija ir kūrybinėmis dirbtuvėmis siekiama ne tik apžvelgti turtingą parko istoriją, bet ir nubrėžti galimas jo ateities gaires.

Vakar muziejuje (Didžioji Vandens g. 2) atidaryta istorinė paroda "Klaipėdos skulptūrų parkas. Veidai, faktai, daiktai" bei E. Balsio menų gimnazijos moksleivių grafikos darbų paroda "Parkas. Linija", kurios veiks iki spalio 23 d.

Istorinėje parodoje pristatoma vertinga medžiaga - gausybė nuotraukų, kurioje įamžintos senosios Memelio kapinės ir vėlesnis jų virsmas miesto parku, prasidėjęs 1977-aisiais ir kasmečių menininkų simpoziumų forma vykęs 15 metų.

Tai - pirmoji tokio pobūdžio parko praeities apžvalga, parengta bendradarbiaujant su Klaipėdos Ievos Simonaitytės viešąja biblioteka, administruojančia turtingą miesto metraštininko Bernardo Aleknavičiaus fondą, menotyrininku Petru Šmitu, dailininke Sofija Kanaverskyte ir kt.

"Informacija bei medžiaga šiai parodai pasidalijo nemažai žmonių, kurie puikiai prisimena, kaip buvo kuriamas parkas. Svarbu tai padaryti ilgai nelaukiant, nes laikas bėga nepastebimai. Nelaukėme sukakčių ar kitokių progų - nusprendėme rengti parodą bei kitus renginius čia ir dabar", - sakė S. Simanaitienė.

Muziejus kviečia klaipėdiečius pasidalyti nuotraukomis iš šeimos archyvų, kuriuose įamžintos simpoziumų akimirkos, renginiuose dalyvavę skulptoriai ir t. t. Fotografijos bus nuskenuotos, o originalai - grąžinti šeimininkams. Taip pat laukiama ir iš lūpų į lūpas perduodamų istorijų, prisiminimų apie pokario situaciją miesto kapinėse prieš joms tampant parku - juos užfiksuotų muziejaus darbuotojai.

Kitą penktadienį, rugsėjo 23 d., 10 val. kultūrologai, menotyrininkai, paveldosaugininkai iš Klaipėdos bei Vilniaus rinksis į MLIM vyksiančią mokslinę konferenciją "Klaipėdos skulptūrų parkas ir jo tapatumų iššūkiai", kurios metu bus gvildenama parko, kaip šiuolaikinio paveldo bei meninio ir socialinio reiškinio, tematika.

Vėliau planuojamos kūrybinės dirbtuvės "Klaipėdos skulptūrų parke susitinka istorija ir menas", kurių rezultatai visuomenei bus pristatyti baigiantis spaliui. Anot S. Simanaitienės, dalyvaujant architektams, kraštovaizdžio architektams, filosofams, ketinama subrandinti galimą parko koncepciją bei paraginti miestiečius pareikšti savo nuomonę.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūros naujienos

"Man tai patinka", - lyg nujausdamas klausimą apie aukščio baimę patikina charizmatiškasis...

Aurelijus Liškauskas: „Kabėdamas ant sienos pasaulį matau kitaip" nuotrauka, foto

Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai...

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė iš biudžeto lėšų paskirstė 28 tūkst. eurų įgyvendinti 8...

Kultūros kvartalas siūlo gausybę nemokamų renginių nuotrauka, foto

Nei lietus, nei vėsus oras neišgąsdino norinčių paminėti Lietuvos Valstybės dieną su...

„Ir kas gi tu esi, Tėvyne..." nuotrauka, foto

Dauno sindromo dieną paminėjo su vaikais nuotrauka, foto

Sportas, Kovo 21-oji – pasaulinė Dauno sindromo diena, kurią Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai bei...

Prie koalicijos jungiasi ir Laima Juknienė nuotrauka, foto

Klaipėda, Valdančiosios daugumos gretos didėja. Prie koalicijos naujai išrinktoje Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje...

Direktoriaus ataskaitai pritrūko palaikymo nuotrauka, foto

Klaipėda, Ketvirtadienį posėdžiavusi kadenciją baigianti miesto Taryba įteikė Savivaldybės administracijos direktoriui Sauliui Budinui...

Artėja padangų keitimo bumas nuotrauka, foto

Automobiliai, Servisai pradeda pasiruošimą artėjančiam padangų keitimo bumui, kai daugelis vairuotojų žiemines padangas...

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Automobiliai, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...