2018 m. rugsėjo 20 d. 11:22 val., ketvirtadienis

Kultūros naujienos

Prieš premjerą Vaivai Mainelytei būtinas šokoladas

2013-03-03, 12:52

Deimantė ZAILSKAITĖ

Prieš premjerą Vaivai Mainelytei būtinas šokoladas nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

„Galiu išduoti, kad prieš premjerą daugiau valgau šokolado“, - atskleidžia aktorė Vaiva Mainelytė (64), sukūrusi naują vaidmenį ką tik pradėtame rodyti spektaklyje „Lilijomas“, kurį Lietuvos nacionaliniame dramos teatre pastatė žinomas vengrų režisierius Laslas Bagošis (Laszlo Bagossy).

„Visą laiką sėdžiu teatre, matau pro lango plyšelį saulytę, ir negaliu išeiti į lauką. Tik iš ryto eidama girdžiu, kaip paukščiai, kuriuos lesinau visą žiemą, atsidėkodami mane nulydi. Atrodo, va tuoj išeis premjera ir tada jau atsigriebsiu. Bet tada dar kažkas prasidės, arba - ne“, - prieš premjerą kalbėjo V.Mainelytė.

Aktorė prisipažįsta, kad ir daugybę metų vaidinus teatro scenoje prieš kiekvieną premjerą, susitikimą su teatro žiūrovais ima jaudulys. „Kai jaudulio nebebus, nebebūsiu ir scenoje. Be to neįmanoma, - įsitikinusi aktorė V.Mainelytė. - Man atrodo, kuo toliau į priekį, tuo didesnę atsakomybę jauti lipdamas į sceną. Kadangi jau turi savo mylimus žiūrovus, savo gerbėjus, kurie kiekvieną kartą iš tavęs kažko laukia. Šiame spektaklyje mano vaidmuo nėra pagrindinis. Aš vaidinu tokią geraširdę, bet nuolat bambančią moteriškę, kuri savo fotoateljė priglaudžia įsimylėjėlius - Lilijomą su mylimąja. Kadangi tas Lilijomas perėjūnas, nesirūpinantis nei savo šeima, nei nieku, ji juos maitina ir laiko pas save. Kartu ištisai bumba ir bumba. Juk būna taip besielgiančių žmonių. Šia prasme mano personažas yra įdomus, nes tokio tipažo moters man dar neteko vaidinti. Šiaip labai gera ir mūsų kompanija - daug kolegų, su kuriais malonu dirbti“.

Dar vienu aspektu V.Mainelytei buvo įdomu, nes teko repetuoti su kviestiniu vengrų režisieriumi. Kaip aktoriams sekėsi susikalbėti su režisieriumi per repeticijas? „Per vertėją, - sako aktorė. - Iš tikrųjų vertėjas buvo nuostabus, irgi turintis vengriško kraujo, nes jo tėvelis yra vengras. O į repeticijų pabaigą jau labai daug ką suprasdavome, režisierius irgi pradėjo mus suprasti“, - įspūdžiais dalijasi V.Mainelytė, išmokusi pasakyti ir keletą vengriškų žodžių ar frazių.

„Lilijomas“ - tai žinomiausia vengrų dramaturgo Ferenco Molnaro pjesė, vaidinta daugelyje pasaulio scenų. „Tai yra vengrų nacionalinė pjesė, kuri labai daug kartų pastatyta Vengrijos teatruose, pasauliniu mastu pagal šitą kūrinį buvo sukurti du filmai, opera, baletas. Tai - amžinos meilės istorija, kuri yra graudi, nors labai sunku pasakyti, ko šiandien reikia teatro žiūrovui. Manau, amžini jausmai lieka svarbūs tiek 19-ajame amžiuje, tiek 20-ajame, tiek 21-ojo pradžioje, gal tik skiriasi išraiškos priemonės ir leksika, - svarsto V.Mainelytė. - Visada visiems pritrūksta vienos dienos, vienos repeticijos. Tačiau palyginti labai greitai - per šešias savaites - buvo išgvildentas ir sudėtas šitoks kūrinys. Mane labai nustebino toks režisieriaus taktas, ramybė, jis niekada nepakėlė balso, kantriai, ramiai ir preciziškai viską sudėliojo. Kai repetuoji, kai pradedi įsijausti į savo vaidmenį, aišku, prisifantazuoji, kad tau būtų įdomu, nes jeigu tau nebus įdomu, tai ir žiūrovas su šalta nosimi išeis iš spektaklio“.

Aktorė neskirsto vaidmenų į pagrindinius ir antraplanius: „Buvo laikas, kai jaunystėje tekdavo vien tokie, kaip vadinama, pagrindiniai vaidmenys. Sudėtingumo atveju visaip būna. Kartais daug sudėtingiau geriau padaryti epizodą, nei ištempti per visą spektaklį pagrindinį vaidmenį. Betgi spektaklis susideda iš atskirų personažų, čia kaip mozaikoje, kaip gerame paveiksle kiekviena spalva yra reikalinga ir kiekviena turi savo funkciją“.

 Parengta pagal dienraščio "Respublika" priedą "Julius/Brigita"

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūros naujienos

Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai...

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė iš biudžeto lėšų paskirstė 28 tūkst. eurų įgyvendinti 8...

Kultūros kvartalas siūlo gausybę nemokamų renginių nuotrauka, foto

Nei lietus, nei vėsus oras neišgąsdino norinčių paminėti Lietuvos Valstybės dieną su...

„Ir kas gi tu esi, Tėvyne..." nuotrauka, foto

Įsibėgėjus vasarai, paplūdimiuose lėbauja ir zenite "kabančia" saule džiaugiasi daugybė poilsiautojų, tačiau...

Donatas Želvys: "Išlaisvinus vaizduotę, galimybės tampa beribės" nuotrauka, foto

Vėl tramdys naktines girdyklas nuotrauka, foto

Klaipėda, Į policijos ir miesto Viešosios tvarkos skyriaus specialistų akiratį vėl grįžo naktiniai...

E. Gentvilas ir toliau vadovaus frakcijai nuotrauka, foto

Lietuva, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas išsaugojo frakcijos seniūno pareigas. Ketvirtadienį...

Vaikų maitinimo pertvarka virsta skandalu nuotrauka, foto

Sveikata, Daug kritikos sulaukęs naujasis Sveikatos apsaugos ministerijos parengtas vaikų maitinimo ugdymo...

„Neptūnas“ pasiruošimą baigė triuškinama pergale nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ kontrolinių rungtynių ciklą užbaigė 116:72 (24:21, 30:13, 30:20, 32:16) įveikdamas...

Klaipėda, Paskelbta prieš 21 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Sveikata, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...