2018 m. balandžio 26 d. 06:52 val., ketvirtadienis

Kultūros naujienos

Muzikinis teatras - erdvė jaunųjų dizainerių idėjoms

(7)

Muzikinis teatras - erdvė jaunųjų dizainerių idėjoms nuotrauka, foto

PAPUOŠĖ. Teatras savo lankytojus džiugina šventiška aplinka - kalėdine interjero puošyba pasirūpino Vilniaus dailės akademijos Vizualiojo dizaino katedros trečiakursiai.

© Dmitrij GORENKO nuotr.

Kultūringai, be skandalų - taip šių metų gruodį gyvena Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras. "Į Naujuosius žvelgiame optimistiškai, nes turime ką veikti - planuojame ne tik apgalvotai tvarkyti teatro buitį, bet ir toliau džiuginti publiką naujais įdomiais muzikiniais spektakliais", - šypsojosi teatro vadovas Ramūnas Kaubrys.

Pasak R. Kaubrio, viso kolektyvo ir Klaipėdos bendruomenės pastangomis pavyko stabilizuoti įstaigos veiklą, nes parengta įdomių premjerų ir šventinių programų, grįžta žiūrovai, grąžintos teatrą slėgusios skolos.

Jau nuo pirmųjų gruodžio dienų teatras savo lankytojus džiugino šventiška aplinka - interjero puošyba užsiėmė išradingieji Vilniaus dailės akademijos Vizualiojo dizaino katedros trečiakursiai Viktorija Stasytytė, Jelena Kliučininkienė, Martyna Mikalauskaitė, Ksenija Sevdojan, Ieva Jasaitytė, Marius Skrupskis, Ugnė Tubutytė, Austė Kučinskaitė, Simas Stonkus. Jie savo pastangomis ne tik sukūrė, bet ir nuo pradžių iki galo įgyvendino šį teatro ir aukštosios mokslo įstaigos kūrybinio bendradarbiavimo projektą.

Studentai, iš pradžių suskirstyti į dvi konkuruojančias grupes, pateikė savo kūrybines idėjas. Aptarus jas su dėstytojais, buvo nuspręsta įdomiausias įgyvendinti. Taip atsirado didžiulės kabančios sniego gniūžtės, papuoštos kaspinais, blizgančios snaigės, neįprasta eglė iš spalvingų krentančių trečio aukšto dovanų dėžučių lavinos, pakibusios rogutės, "apsnigtos" ir raudonu miesto kontūru apvedžiotos kolonos.

Muzikiniame teatre jaunieji menininkai draugiškai plušėjo dvi savaites nuo ryto iki vakaro. "Mes labai apsidžiaugėme, kai sužinojome, kad galime išbandyti savo kūrybines jėgas tokioje erdvėje. Tiesą sakant, nebuvo lengva, nes viską patys ir sugalvojome, ir pagaminome - lankstėme gniūžčių karkasus, karpėme iš teatro sandėlyje rastų nebenaudojamų raudono aksomo užuolaidų kaspinus, visa tai pritvirtinome", - pasakojo V. Stasytytė.

Šventinę publikos nuotaiką kuria ir visas Muzikinio teatro kolektyvas, kuriam dabar pats darbymetis. Tai - matomi ir nematomi žiūrovams darbuotojai: solistai ir choro dainininkai, baleto šokėjai, orkestro muzikantai, dirigentai, režisieriai, jų asistentai ir padėjėjai, dailininkai-butaforai, šviesų dailininkai, garso režisieriai, aprengėjos, grimerės, sceną ir žiūrovus aptarnaujantis personalas, administracija ir meno vadovybė. Teatro žmonės ir žiūrovai - svarbiausios teatro meno "puselės", todėl jiems ir skiriami šventiniai linkėjimai.

Rūta Varnaitė, teatro vadovo pavaduotoja menui

Visiems linkiu kuo daugiau kūrybinio chaoso ir polėkio. Chaoso nereikia bijoti, nes jis - judanti energija, tik iš jos gali kas nors atsitikti. Tegul Klaipėdoje, vėjų mieste, įgimtas ar įgytas polėkis nesilpsta, ypatingai menų srityse. Be polėkio neįmanoma įgyvendinti kūrybinių iššūkių, todėl kolegoms linkiu nebijoti eksperimentuoti, o žiūrovams - nesibaiminti mūsų eksperimentų ir drąsiau reikšti savo nuomonę apie juos.

Džiaugiamės, kad teatro spektakliuose lankosi daugiau ir įvairesnės publikos. Tai įrodymas, kad judame teisinga kryptimi. Jau pradėjome "statyti" naują teatrą, kurį, manau, bus sunku nupūsti - ir tiesiogine, ir perkeltine, kūrybine, prasme.

Aurelijus Liškauskas, vyriausiasis choreografas

Gruodžio mėnuo šokėjams ypač intensyvus - dalyvaujame ne tik repertuaro spektakliuose, koncertinių programų premjerose, bet ir šokio spektakliuose, šventiniuose teatralizuotuose pasirodymuose vaikams. Per mėnesį sušokome dvidešimtyje renginių... Mums darbas yra šventė, o per žiemos šventes jį dar lydi toks bendras smagus sambrūzdis. Kolegoms linkiu, kad kiekviena diena būtų lyg šventė. Žiūrovams - kuo daugiau gražių akimirkų, praleidžiant savo laisvalaikį mūsų teatre.

Judita Butkytė, solistė dainininkė

Noriu padėkoti visai mūsų teatro bendruomenei, kad apskritai esame - tikrai draugiški, mieli, dosnūs. Visiems kolegoms linkiu, kad ir ateityje jaustume labai brangintiną kūrybinę bendrystę - visi drauge galime įveikti iš pirmo žvilgsnio neįveikiamas kūrybines kliūtis.

Publikai, brangiesiems mūsų klaipėdiečiams ir miesto svečiams dėkoju, kad jie ateina į mūsų teatrą. Žmogus turėtų matyti žmogų... Gal mano linkėjimas skambės ir per daug paprastai ar banaliai, bet visiems linkiu atsigręžti į savo artimą, įdėmiau pažvelgti į tą, kuris yra šalia, į savo šeimą. Mums reikėtų susigrąžinti į kasdieninį gyvenimą šias paprastas, bet žiauriai brangias vertybes. Bet kaip tai yra nepaprasta padaryti! Tegul kiti metai mums būna sėkmingi!..

Michalas Nižynskis, dirigentas

Kolegoms linkiu kūrybingo darbo, kuris atneštų pasitenkinimą, net ir tada, kai žinome, kad, pavyzdžiui, muzikai užsienyje uždirba daug daugiau. Taip pat - iš visos širdies gerbti ir mylėti savo darbą. Publikai palinkėčiau labai daug nuostabių akimirkų mūsų teatre, tokių pakilių, kurios padėtų patirti katarsį.

Vita Petrauskienė, Informacijos ir pardavimų skyriaus vedėja:

H. Heinė sakė: "Mūsų žemė - didelis vieškelis, o mes, žmonės, - keliautojai." Iš tiesų, tik einančio žmogaus būtis yra prasminga, todėl Naujųjų metų naktį, pakėlę jausmų taures, palinkėkime vieni kitiems išminties, sveikatos ir kūrybingo kelio!

Ramūnas Kaubrys, teatro vadovas

Dėkojame visiems, skyrusiems teatrui savo brangų gyvenimo laiką. Linkiu šviesos širdyse, mintyse ir veiksmuose. Tegul nepritrūksta kūrybinio džiaugsmo, meninių idėjų ir naujų galimybių.

Kadangi Naujųjų metų išvakarėse parodysime žaižaruojančios, džiugios muzikos sklidiną Johano Štrauso operetę "Šikšnosparnis", perfrazuosiu joje skambantį tostą-dvieilį apie šampaną: "Širdis pripildę sklidinai, sklidinai, sklidinai, šlovinkim teatro meną visi sutartinai!"

VEIKSMAS. Muzikiniame teatre gruodį virė gyvenimas - vienas kitą vijo repertuariniai renginiai bei šventės mažiesiems.

Nijolė JAČĖNIENĖ

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Cha

2012-01-08   18:03

IP: 78.61.252.234

Tai kad nelabai vyke papuošimai:) primena vidurine mokykla:)

nuotrauku

2012-01-04   00:37

IP: 78.61.0.186

puošybos nuotrauku noriu

2012-01-02   17:18

IP: 78.61.223.158

Šaunuoliai! ;)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūros naujienos

Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai...

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė iš biudžeto lėšų paskirstė 28 tūkst. eurų įgyvendinti 8...

Kultūros kvartalas siūlo gausybę nemokamų renginių nuotrauka, foto

Nei lietus, nei vėsus oras neišgąsdino norinčių paminėti Lietuvos Valstybės dieną su...

„Ir kas gi tu esi, Tėvyne..." nuotrauka, foto

Įsibėgėjus vasarai, paplūdimiuose lėbauja ir zenite "kabančia" saule džiaugiasi daugybė poilsiautojų, tačiau...

Donatas Želvys: "Išlaisvinus vaizduotę, galimybės tampa beribės" nuotrauka, foto

Balandžio 26-ąją gimę nuotrauka, foto

Klaipėda, Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

Lietuvos ledo ritulininkai nugalėjo japonus nuotrauka, foto

Sportas, Kauno „Žalgirio“ arenoje vykstančio pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono B grupės...

Apie nuovargį galvojusi klaipėdietė darė milžinišką klaidą nuotrauka, foto

Sveikata, Apie sunkią kraujo ligos pradžią 2004 m. klaipėdietė Olga Žulienė (49...

Alaus dėžes kilnojusios darbuotojos incidentas atvėrė „Grūstės“ žaizdas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Sunkias dėžes kėlusios ir skausmo „surakintos“ klaipėdietės, dirbusios „Grūstės“ prekybos centre, incidentas...

Klaipėda, Paskelbta prieš 6 val.

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...