2019 m. balandžio 20 d. 09:31 val., šeštadienis

Kultūros naujienos

"Menininko užduotis - suvienyti bendruomenę"

(7)

"Menininko užduotis - suvienyti bendruomenę" nuotrauka, foto

VIENYS. "Šiltais, paprastais renginiais galvojame atgaivinti senamiestį, nes jeigu jis socialiai miręs, tai yra tragedija", - sakė režisierius Valentinas Masalskis.

© Vyginto SKARAIČIO ("Vakaro žinios") nuotr.

"Sekmadieniais mieste turėtų vykti kažkas švaraus ir gražaus. Gal nebebijosime vieni kitų, nebijosime dalintis",- sakė Klaipėdos jaunimo teatro režisierius ir pedagogas, aktorius Valentinas Masalskis, mūsų dienraščio skaitojų pasiūlytas Metų klaipėdiečio rinkimų Meniškos sielos nominacijai.

Kuo išskirtiniai yra meniškos sielos žmonės?

Jų esmė ta, kad jie neša kažkokią žinią, naujieną. Perspėja. Galima remtis Bertoldu Brechtu, kuris sakė, kad visi menai turėtų tarnauti sunkiausiam menui - menui gyventi.

Jūsų iniciatyva įvyko "Turgaus naktis", kurioje šurmuliavo daugybė profesionalių Klaipėdos menininkų. Buvo skelbta, kad tokios naktys vyks keturis metų laikus. Ar dar galvojate kaip nors kitaip vienyti kūrėjus?

Taip, galvojame atgaivinti senamiestį, jeigu mums pavyks padaryti "teatrinę virtuvę", kurioje būtų muzikiniai patiekalai. Galvojame vasarą, kiekvieną savaitės dieną, deklamuoti eiles, dainuoti, judėti. Galima būtų ir pasivaišinti valgiais. Dar tyvuluoja idėja surengti Motinos dieną Danės krantinėje prie Lietuvos tūkstantmečio skulptūros, kuri vadintųsi "Patiekalas kito motinai". Tai būtų didelis stalas, prie kurio susirinktų miestelėnai, atsineštų savo patiekalą, kažkas ragautų mūsų, o mes - kito žmogaus patiekalą. Jau kalbėjausi su Eduardo Balsio menų gimnazijos vadovu ir dailės bei lietuvių kalbos mokytojais, kad vaikai medžius galėtų papuošti popierinėmis gėlėmis ar paukščiukais. Vaikai galėtų piešti, muzikuoti, turėtų dalyvauti Klaipėdos kamerinis orkestras, mūsų Jaunimo teatras ir klounai, kojūkininkai, kad būtų linksma šeimoms, ateisiančioms su vaikais. Tai turėtų būti kažkas švaraus ir gražaus. Gal pradėtume nebijoti vieni kitų, nebijotume dalintis.

Anksčiau menininkas eidavo visuomenės priešakyje, skelbdamas savo tiesas, pranašystes, dabar labai aiškiai išsikristalizuoja jo užduotis suburti bendruomenę. Tai man svarbiau nei padaryti renginį ant vandens, stulpo, kamino ar namo stogo. Suprantu, kad nyku naujuose kvartaluose, kuriuose mes užsidarę, bet kai senamiestyje nyku, kai žmonės, vaikščiodami jame savaitgalį neneša savo sielos, tai jau yra tragedija. Tada, man atrodo prasideda socialinė mirtis. Tad mano užduotis ne padaryti įspūdingą renginį su didele išmone, bet kad jis būtų nuoširdus, paprastas ir mes vėl pasidarytume bendruomenė.

Jaunimo teatras propaguoja lietuvišką dramaturgiją, sutartines. Ar kviesitės klaipėdiečius dramaturgus?

Taigi mes jiems visiems esame atviri. Mes su jais draugaujame, tik ne viską spėjame. Mes dabar rodome Mindaugo Nastaravičiaus pjesę "Paukštyno bendrabutis", jau įvedėme naujus žmones, atgaivinome spektaklį naujai. Statysime spektaklį pagal kitą šio autoriaus pjesę, kurioje aš ir daugelis dėstytojų vaidins. Tai bus veiksmo laboratorija, kartų patirties pasidalijimas. Bus ir trečia pjesė "Man netinka tavo kostiumas".

Vasarį ar kovą norime padaryti Jaunimo labaratoriją-seminarą, ir į atvirą ratą pasikviesime teatrą iš Vilniaus, aktorių Saulių Bareikį, kad nebūtume nutolę ir pasipūtę, pasidalintume meninėmis idėjomis. Kiekvieną seminaro vakarą turėtume vaidinti. Pasikviesime prancūzą Bobą iš Liono, kad jis mums paskaitytų paskaitą apie prancūzų aktorinę mokyklą. Planų ir idėjų daug.

Jūs vos įsiveržėte į Klaipėdą kaip gaivaus vėjo gūsis, ir tuoj pat sulaukėte visuomenės palaikymo. Kaip vertinate tai, jog esate pristatytas nominacijai?

Aišku, labai smagu. Kai tu esi reikalingas, jeigu tave pripažįsta ir tavęs laukia, tai yra nuostabu, didžiausia laimė.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Romanas

2012-11-26   12:53

IP: 78.61.66.247

Senamiestį ne gaivinti reikia, bet atstatinėti. Būtu atstatytas, pats atsigautų. Sovietmečiu ir tai kažką atstatinėjo, o dabar tik dėžutes lipdo, kurios greitai atsiperka.

pavyduoliams

2012-11-26   12:25

IP: 195.14.177.1

Neišsenkamų sumanymų turi, ką jūs padarėte, kad prikišate jam aroganciją? Jis yra asmenybė, negali ir nenori įtikti visiems. Jis žino savo vertę, bet jam svarbesni jo studentai.

na

2012-11-26   10:35

IP: 80.239.242.159

Klaipėdoje dar kuria dešimtys nė kiek ne mažiau gabesnių už aktorių Masalskį.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūros naujienos

"Man tai patinka", - lyg nujausdamas klausimą apie aukščio baimę patikina charizmatiškasis...

Aurelijus Liškauskas: „Kabėdamas ant sienos pasaulį matau kitaip" nuotrauka, foto

Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai...

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė iš biudžeto lėšų paskirstė 28 tūkst. eurų įgyvendinti 8...

Kultūros kvartalas siūlo gausybę nemokamų renginių nuotrauka, foto

Nei lietus, nei vėsus oras neišgąsdino norinčių paminėti Lietuvos Valstybės dieną su...

„Ir kas gi tu esi, Tėvyne..." nuotrauka, foto

Iinfarkto ištiktiems žmonėms galės padėti ir aktoriai nuotrauka, foto

Klaipėda, Kūrėjų mintys apie žaibišką, bet garbingą mirtį scenoje bent jau uostamiesčio dramos...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Kad Velykos netaptų supersunkia penkiakove nuotrauka, foto

Patarimai, Velykos - tradicinė šventė, daugeliui tai viena iš keleto progų metuose, kai...

"Viesulo" gimnasčių pergalės nuotrauka, foto

Sportas, Garliavoje vykusiame tarptautiniame meninės gimnastikos turnyre "Kaunas Cup 2019", kuriame varžėsi per...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Patarimai, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...