2017 m. lapkričio 23 d. 20:31 val., ketvirtadienis

Kultūros naujienos

"Man reikia paslapties ir intrigos"

(2)

"Man reikia paslapties ir intrigos" nuotrauka, foto

POŽIŪRIS. "Dailininkas savo kūryboje turi sakyti tiesą, kad ir kokia žiauri ji būtų", - sakė dailininkė Egidija Brinkytė.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

"Atvažiavus į Klaipėdą mano drobėse radosi daug mėlynos spalvos", - sakė dailininkė Egidija Brinkytė, kurios paroda "Procesas" atidaryta Klaipėdos "Rūtų" galerijoje.

Autorė studijuoja tapybos magistrantūrą Šiaulių universitete. Ji gimė Šilalės rajone, Pajūrio miestelyje, o po studijų atvykusi į Klaipėdą sako, kad jos drobėse atsirado daug mėlynos spalvos - gal tai jūros, darganoto oro, o gal buvusio dėstytojo A. Uoginto įtaka.

"Kaip dabar prasideda paveikslas, sunku ir atsakyti, nes mano kūryboje viskas kardinaliai pasikeitė, pasikeitė mintis, siužetas, požiūris, mąstymas, net dažų uždėjimas, potėpiai. Paveikslo savyje neišnešioju, nemąstau, tiesiog paimu drobę, dažus ir pradedu tapyti, o bedirbant viskas gimsta. Dabar turiu kitą probleminį lauką, jo parodoje dar nepristatau, dar ne laikas. Kai turi problemą, tai ieškai, kokiomis geriausiomis technikomis, įrankiais galima ją atskleisti", - sakė Egidija.

Jos manymu, šiandieninis dailininkas nuo ankstesnės dailininkų kartos labai skiriasi. Nebėra tokie bohemiški, nors savo išvaizda išsiskiria. Jie išnaudoja visas XXI a. teikiamas galimybes; kam kankintis tapant realistinius peizažus, jei gali pasinaudoti fotografija ir ją sujungti su tapyba.

"Mano kūryba nuolatos keitėsi, norisi viską išbandyti, patirti, ir tai, manau, nėra blogai, kol tampi atpažįstamas. O dabar kūryboje nuo rugsėjo viskas apsivertė aukštyn kojom. Dėstytojai per pirmąjį susitikimą pasakė, kad ką dariau iki šiol, ką sakė Klaipėdos klasikai, yra visiškai ne tai, kaip ir ką turėčiau tapyti... Padariau išvadą, kad klaipėdiečiai tapytojai yra labai konservatyvūs.

Ar menininkas gali pakeisti pasaulį į gerąją pusę? Drąsiai galiu sakyti, kad TAIP. Dailininkas savo kūryboje turi kalbėti apie tiesą, kad ir kokia žiauri ji būtų. Nes jei dailininkas pats sau meluos, kaip jis gali ką pasakyti žiūrovui. Jei kiekvienas iš mūsų kalbėtume ir vaizduotume tiesą, o ne gėlytes ar kokį natiurmortą, tai galėtume daryti įtaką žmonėms, informuoti juos, o ne formuoti jų požiūrį ir mąstymą, ką ir daro šiandieninė žiniasklaida.

Įkvėpimo semiuosi iš gamtos formų ir struktūrų. Kadangi kūrybai reikia išlaisvinto proto, tai geras krosas ar keliolika kilometrų dviračiu - geriausias būdas atsipalaiduoti prieš darbą.

Kaip aš vertinu šiuolaikinį meną? Na, jei tai vaizduojama tiesmukai, tai, žinoma, aš to nesuprantu, man reikia paslapties, intrigos, kad protas turėtų ką veikti, kad galėčiau pritaikyti asmeninę patirį. Vis dėlto juk dailininkas turi kurti už save labiau išprususiai auditorijai. Kas mano kritikas? Kiekvienas žmogus yra kritikas, nes išsako savo nuomonę iš savo pozicijų, savo patyrimo. Ir tai aš priimu visiškai rimtai, tik atsirenku, kas man tinka. Na, o iš profesionalų dabar geriausias ir mokytojas ir kritikas, dėstytojas Vidmantas Zarėka. Iš jo galima tikrai daug išmokti, jei sugebi atitinkamai reaguoti", - sakė E. Brinkytė.

Menininkė užsiminė, jog šiuo metu gimsta ugnies ciklas, bet tai nebus. tradicinis ugnies perteikimas. Dabar ji bando, eksperimentuoja, ir, jei jai pavyks, laukia ne viena akcija ir paroda.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

OOh

2014-03-19   01:10

IP: 78.61.159.253

Parodos energetika buvo juoda, nujuodinti darbai, kas gi dailininkes viduje darosi....
Ziureti nebuvo i ka...

gerai pažįstama

2013-11-15   08:21

IP: 78.61.87.92

Šaunuole Egidija! esi ne tik puiki menininkė, bet ir labai gera draugė :) Sėkmės tau kūryboje!!! :D

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūros naujienos

Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai...

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė iš biudžeto lėšų paskirstė 28 tūkst. eurų įgyvendinti 8...

Kultūros kvartalas siūlo gausybę nemokamų renginių nuotrauka, foto

Nei lietus, nei vėsus oras neišgąsdino norinčių paminėti Lietuvos Valstybės dieną su...

„Ir kas gi tu esi, Tėvyne..." nuotrauka, foto

Įsibėgėjus vasarai, paplūdimiuose lėbauja ir zenite "kabančia" saule džiaugiasi daugybė poilsiautojų, tačiau...

Donatas Želvys: "Išlaisvinus vaizduotę, galimybės tampa beribės" nuotrauka, foto

Bronislavas Vyšniauskas: "Siekti dar yra ko - norisi ir olimpinio aukso" nuotrauka, foto

Žmonės, "Aš visada siekiu maksimumo. Jei jau imuosi kokios veiklos, viską darau iš...

Kembridže studijuojantis Gilbertas Umbražūnas spėjo pasiilgti Klaipėdos nuotrauka, foto

Žmonės, "Metų klaipėdiečio" rinkimuose į Jaunojo talento nominaciją pretenduojantį Gilbertą Umbražūną galima vadinti...

Sinoptikė: kol kas orai bus kaip sūpuoklės nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Atlantas per vasarą prikaupė daug šilumos ir dabar pamažu atiduoda mums, ...

Rinktinė atsisveikino Palanga ir keliauja į Kosovą nuotrauka, foto

Sportas, Nuo pirmadienio Palangoje stovyklavusi Lietuvos krepšinio rinktinė, kurioje yra net penki klaipėdiečiai,...

Žmonės, Paskelbta prieš 2 val.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...