2017 m. lapkričio 24 d. 07:41 val., penktadienis

Kultūros naujienos

Kur pučia "Vakarų vėjai"

Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) Klaipėdos skyrius, rudeniui atėjus, tradiciškai nuskynė meno derlių - Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro parodų rūmuose atidaryta paroda "Vakarų vėjai", apžvelgianti pajūrio kūrybingųjų dvejų metų veiklą.

52 dailininkai, 170 darbų: 2006-aisiais atgaivinta kas dvejus metus rengiamų apžvalginių parodų tradicija, anot organizatorių, vis tvirtėja. Sutalpinti parodų rūmuose visų darbus padeda tai, kad vienu ypu visų meniškų sielų, vienijamų LDS Klaipėdos skyriaus, suburti niekad nepavyksta - parodoje dalyvauja pusė visų jo narių. Nepaisant dalyvių ir darbų gausos, netyla diskusijos apie šios tradicijos perspektyvą ir tinkamo parodos modelio paiešką.

Jungia bendruomenę

Rengiantis parodai, kuri, natūralu, vadinama pačia brandžiausia iš trijų, ilgai diskutuota apie tai, ar nevertėtų suvienyti darbus viena tema. "Bet po visų debatų nusprendėme - tebūnie tiesiog "Vakarų vėjai", būkime tokie, kokius mus subrandino Vakarų Lietuvos žemė, aplinka bei atmosfera", - sakė parodos kuratorius - LDS Klaipėdos skyriaus pirmininkas Arūnas Sakalauskas.

Anot jo, parodos tęstinumas - džiuginantis dalykas, o rūpesčiai, apninkantys rengiantis parodai, per jos atidarymą teatrodo smulkmena. "Tai, ką čia rodo mūsų dailininkai, tėra mažytė dalelytė darbų, nuveiktų per dvejus metus", - kolegų kūrybingumu džiaugėsi A. Sakalauskas.

Sovietmečiu gyvavusi ataskaitinių parodų tradicija kurį laiką buvo nutrūkusi. Pradėjęs pirmininkauti skyriui, A. Sakalauskas pamanė, kad būtų pravartu ją atgaivinti.

"Juk būdami profesionalių dailininkų organizacijos nariai, turime žinoti, kas ką veikia, pasižiūrėti, palyginti. Mus, individualistų krūvą, tokios parodos jungia, paverčia bendruomene, kolektyvu, kuriame mokama prireikus vienas kitu pasidžiaugti, o kartais ir įgelti. Personalinės parodos tokios galimybės neužtikrina, - sakė jis. - Šitaip sumanėme rengti apžvalginę parodą. Kai kurie, prisimindami sovietmečio žodyną, iki šiol pavadina jas "ataskaitinėmis", tačiau mes niekam neatsiskaitome, nes esame įsipareigoję nebent patys sau."

Akistata su visuomene

2006-aisiais surengta pirmoji paroda buvo chaotiška ir nevientisa, pripažįsta rengėjas. Dailininkai pateikė įvairiausių darbų - net dešimties metų senumo, nekalbant jau apie tai, kad misija sutelkti visus narius vienai parodai pasirodė esanti sunkiai įgyvendinama.

Skambučio telefonu ar elektroninio laiško nepakanka, kad prisikviestum kolegą dalyvauti, juokėsi A. Sakalauskas - reikia nusiųsti popierinį laišką ir nesyk priminti apie artėjantį renginį. Kita vertus, per didelis masiškumas būtų tapęs nauja problema, todėl per 50 proc. organizacijos narių vienijantis aktyvus dalyvavimas tradiciniame projekte - optimalus.

"Visam šimtui dailininkų neužtektų mūsų Parodų rūmų, juolab kad autorių prašome pateikti po tris darbus - idant matytųsi platesnis kūrybinis kontekstas. Natūralu, kad dalyvauti gali ne visi - ne tik dėl būtinybės susiimti ir pasiruošti, bet ir dėl darbo reikalų, vykdomų didelio masto užsakymų", - sakė A. Sakalauskas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūros naujienos

Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai...

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė iš biudžeto lėšų paskirstė 28 tūkst. eurų įgyvendinti 8...

Kultūros kvartalas siūlo gausybę nemokamų renginių nuotrauka, foto

Nei lietus, nei vėsus oras neišgąsdino norinčių paminėti Lietuvos Valstybės dieną su...

„Ir kas gi tu esi, Tėvyne..." nuotrauka, foto

Įsibėgėjus vasarai, paplūdimiuose lėbauja ir zenite "kabančia" saule džiaugiasi daugybė poilsiautojų, tačiau...

Donatas Želvys: "Išlaisvinus vaizduotę, galimybės tampa beribės" nuotrauka, foto

Lapkričio 24-ąją gimtadienį švenčia nuotrauka, foto

Klaipėda, Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

Bronislavas Vyšniauskas: "Siekti dar yra ko - norisi ir olimpinio aukso" nuotrauka, foto

Žmonės, "Aš visada siekiu maksimumo. Jei jau imuosi kokios veiklos, viską darau iš...

Kembridže studijuojantis Gilbertas Umbražūnas spėjo pasiilgti Klaipėdos nuotrauka, foto

Žmonės, "Metų klaipėdiečio" rinkimuose į Jaunojo talento nominaciją pretenduojantį Gilbertą Umbražūną galima vadinti...

Sinoptikė: kol kas orai bus kaip sūpuoklės nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Atlantas per vasarą prikaupė daug šilumos ir dabar pamažu atiduoda mums, ...

Klaipėda, Paskelbta prieš 7 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 13 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 14 val.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 15 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...