2019 m. vasario 20 d. 13:25 val., trečiadienis

Kultūros naujienos

Koncertas proseneliui M. K. Čiurlioniui

2010-09-17, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Koncertas proseneliui M. K. Čiurlioniui nuotrauka, foto

Ruduo į Klaipėdos koncertų salę atlydėjo šiuolaikinės muzikos festivalį "Permainų muzika". Jo antrasis koncertas "Čiurlionis. Transcendentinė meditacija" vyks rugsėjo 22-ąją, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo dieną, šiemet minimą 135-ąjį kartą. Koncertą ves bei fortepijonu skambins garsiojo kompozitoriaus bei dailininko provaikaitis Rokas Zubovas.

Fortepijoninė muzika buvo M. K. Čiurlionio kūrybos laboratorija, geriausiai atskleidžianti jo stiliaus evoliuciją. Čia jis įkūnijo originaliausius ir drąsiausius sumanymus, naujoviškas tais laikais idėjas. Todėl koncerte pianistas peržvelgs, komentuos ir skambins jo fortepijoninę muziką nuo pirmųjų iki paskutiniųjų, visas laikmečio tradicijas griaunančių kūrinių.

"Programoje kiekvienas atras naujo M. K. Čiurlionio muzikoje, įspūdingiausius ir vertingiausius jo kūrinius. Čia skambės įvairių žanrų muzika: tiek patys pirmieji jo kompoziciniai bandymai, dar nepradėjus kompozicijos studijų, tiek pačios virtuoziškiausios, dėl romantikų Schumanno ir Mendelssohno įtakoje parašytos variacijos D-dur, nebus pamiršti ir Varšuvoje gimę šokiai - mazurkos, valsai, polonezai, lietuviškų dainų išdailos fortepijonui, 1904 metais parašytos variacijos, jau aiškiai nujaučiančios būsimąsias XX a. kompozicines sistemas, brandieji fortepijoniniai preliudai, nenusileidžiantys savo vizijų svarumu jo tapybos sonatoms ir vėlyviesiems dailės darbams, fortepijoninis peizažų ciklas "Jūra" ir monumentalioji Fuga b-moll - paskutinysis, 1909 metų lapkričio mėnesį baigtas komponuoti muzikinis kūrinys", - taip koncerto programą apibūdina R. Zubovas.

Muzikos studijas R. Zubovas pradėjo Kauno J. Naujalio vidurinėje meno mokykloje, tęsė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o De Paul universitete (JAV, Čikaga) įgijo magistro laipsnį. Kurį laiką gyveno JAV, dėstė Saint Xavier universiteto muzikos fakultete Čikagoje.

M. K. Čiurlionio kūryba R. Zubovo repertuare užima ypatingą vietą. Pianistas jau yra įrašęs keturias šio kompozitoriaus kompaktines plokšteles. Su savo parengtomis paskaitomis-koncertais Rokas aplankė daugelį šalių.

Beje, šiuo metu Klaipėdos koncertų salėje pianistas įrašinėja visą M. K. Čiurlionio fortepijoninę muziką, kurią netrukus žada išleisti net 6 CD rinkiniu.

"Norėčiau sudėti simfoniją iš bangų ošimo, iš šimtametės girios paslaptingos kalbos, iš žvaigždžių mirksėjimo, iš mūsų dainelių ir mano bekraščio ilgesio", - rašė M. K. Čiurlionis laiške savo sužadėtinei rašytojai Sofijai Kymantaitei, tarsi susumuodamas visus svarbiausius savo kūrybos šaltinius, o drauge ir atskleisdamas viską apimantį kūrybinį polėkį.

Kviečiame ištikimus M. K. Čiurlionio muzikos gerbėjus kompozitoriaus gimimo dieną pabūti su jo muzika. Koncerto pradžia - 18 val.

KKS informacija

PIANISTAS R. Zubovas šiuo metu įrašinėja visą M. K. Čiurlionio sukurtą fortepijoninę muziką.

Darijos VASILIAUSKIENĖS nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūros naujienos

"Man tai patinka", - lyg nujausdamas klausimą apie aukščio baimę patikina charizmatiškasis...

Aurelijus Liškauskas: „Kabėdamas ant sienos pasaulį matau kitaip" nuotrauka, foto

Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai...

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė iš biudžeto lėšų paskirstė 28 tūkst. eurų įgyvendinti 8...

Kultūros kvartalas siūlo gausybę nemokamų renginių nuotrauka, foto

Nei lietus, nei vėsus oras neišgąsdino norinčių paminėti Lietuvos Valstybės dieną su...

„Ir kas gi tu esi, Tėvyne..." nuotrauka, foto

Teisutis Matulevičius: aš žinau, kaip išgelbėti mūsų jaunimą nuotrauka, foto

Savivaldybių tarybų rinkimai, Aš žinau, kodėl jaunoji klaipėdiečių karta dramatiškai bėga iš politikų abejingai valdomo,...

Kada Lietuva taps svajonių šalimi? nuotrauka, foto

Euras, Nesibaigianti emigracija, maži atlyginimai, didelės kainos. Ir tai tik dalis problemų, su...

Indrė Šidlauskienė iš ŽŪM prisiteisė per 30 tūkst. eurų nuotrauka, foto

Euras, Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) antradienį iš dalies patenkino pernai sausį iš...

Policija prašo pagalbos. Gal atpažįstate šiuos asmenis? nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-02-11, apie 23 val., Klaipėdoje, Laukininkų g., buvo sugadinta kavinės lauko terasa.

Savivaldybių tarybų rinkimai, Paskelbta prieš 1 val.

Euras, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...