2019 m. balandžio 20 d. 22:05 val., šeštadienis

Kultūros naujienos

Klaipėdos skulptoriui - Žeraro Depardjė skambutis

(14)

Klaipėdos skulptoriui - Žeraro Depardjė skambutis nuotrauka, foto

PLANAI. Pasiteiravus, gal yra numatęs ir daugiau užsienio žvaigždžių, vertų tapti jo kūrybinėmis mūzomis, Klaudijus Pūdymas nusišypsojo: "Draugai mane skatina toliau tęsti tokius darbus, tačiau aš kol kas noriu pažiūrėti, kokio atgarsio sulauks kūrinys su Ž. Depardjė atvaizdu. Pažiūrėsime - šnekės Paryžius apie jį ar ne. O tada ir apsispręsiu, kuria linkme eiti toliau."

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Uostamiesčio menininkas Klaudijus Pūdymas iki šiol negali patikėti sulaukęs paties Žeraro Depardjė (Gerard Depardieu) skambučio.

"Vairavau automobilį, pakėliau ragelį ir išgirdęs, kas skambina, net sustojau. Skambino pats, be jokių tarpininkų. Kalbėjo taip paprastai, valstietiškai, be jokios arogancijos: taukšt, taukšt - prie reikalo..." - ypatingojo pokalbio įspūdžiais dalijosi skulptorius.

Sulaukti kino grando Ž. Depardjė skambučio uostamiesčio menininkui pavyko ne šiaip sau. Kadangi gegužės 30 dieną jis kartu su dviem kitais Lietuvos menininkais planuoja Prancūzijoje atidaryti parodą, K. Pūdymas nusprendė, kad reikėtų šiai parodai sukurti, anot jo paties, "razinką".

"Kadangi dabar daug diskutuojama apie Ž. Depardjė sprendimą tapti Rusijos piliečiu, nusprendžiau padaryti jo skulptūrą. Darbas vadinasi "Natiurmortas su vynuogėmis". Nulipdžiau staliuką, kuris traktuojamas kaip euras, ant jo padėta vaisių, vyno taurė ir padėklas su Ž. Depardjė galva", - savo "razinką" pristatė K. Pūdymas.

Menininkas nepasikuklino ir išsiuntė kvietimą į parodą ir pačiam Ž. Depardjė. Prie kvietimo pridėjo ir nuotraukas, kaip atrodo meno kūrinys su jo atvaizdu, bei savo kontaktus. Žvaigždės atsako ilgai laukti nereikėjo.

"Žinoma, kad tokios žvaigždės skambutis mane maloniai nustebino. Paskambinęs Ž. Depardjė sakė, kad jam labai patiko šis kūrinys, teiravosi, iš ko jis padarytas. Kadangi jis iš pradžių galvojo, kad aš esu Paryžiuje, kvietė mane pas save į pilį... Juk jie ten visko turi - kas pilį, kas baržą. O Ž. Depardjė ne tik žvaigždė, bet ir verslininkas.

Buvau pritrenktas. Kadangi moku prancūziškai, lengvai susikalbėjome. Gaila tik vieno, kad tuo metu, kol Paryžiuje vyks paroda, jis bus Maskvoje, tad negalės sudalyvauti. Tačiau aš net neabejoju, kad mudu susitiksime po parodos ir aš jam tą kūrinį padovanosiu. Kita vertus, gali dar būti ir taip, kad Ž. Depardjė ims ir atskris iš Maskvos į parodą", - svarstė K. Pūdymas.

Beje, tai ne pirmoji Prancūzijos žvaigždė, kurios atvaizdą sukūrė Klaipėdos skulptorius. Dar 1991 metais jis buvo nulipdęs kitos Prancūzijos kino legendos - Pjero Rišaro (Pierre Richard) - biustą. Tuomet K. Pūdymas viešėjo Prancūzijoje ir, filmavimo aikštelėje pamatęs P. Rišarą, vietoje lipdė jo biustą, o vėliau parsivežęs jį į Lietuvą išliejo iš bronzos.

"Biustą išsiunčiau P. Rišarui, jis tuomet parašė man laišką ir padėkojo. Tad dabar ir P. Rišarą pakviečiau į vyksiančią parodą. Gal atvyks?" - šypsojosi laimingas menininkas.

Pasiteiravus, gal yra numatęs ir daugiau užsienio žvaigždžių, vertų tapti jo kūrybinėmis mūzomis, K. Pūdymas nusišypsojo: "Draugai mane skatina toliau tęsti tokius darbus, tačiau aš kol kas noriu pažiūrėti, kokio atgarsio sulauks kūrinys su Ž. Depardjė atvaizdu. Pažiūrėsime - šnekės Paryžius apie jį ar ne. O tada ir apsispręsiu, kuria linkme eiti toliau."

Paroda Paryžiuje "Art Montparnasse" galerijoje bus eksponuojama iki birželio 29 dienos. Kartu savo kūrinius pristatys dar du lietuviai - kaunietis Egidijus Rudinskas ir vilnietis Arūnas Rutkus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Akui

2013-05-22   19:02

IP: 86.100.157.160

75 proc. pajamų mokestis tau atrodo normalus? Na persikėlė į Belgiją dėl mažesnių mokesčių ir už tai tai jį viešai įžeidė snarglys politikas, nors Depardje apdovanotas garbės legiono ordinu. Maksiminiai savo kontoros buveinę dėl daug mažesnio skirtumo perkėlė į Olandiją. Dabar išėjo Prancūzijos Konstitucinės tarybos nutarimas, kad 75 proc. pajamų mokestis yra neteisėtas. R. Vainienė (ne periferija) sako: "Greičiausiai tektų daryti išvadą, kad progresiniams žmonės pritaria tik tada, kai ne pats juos turi mokėti. Beje, tokią išvadą padiktavo ir Lietuvoje atlikti nuomonės tyrimai.Taigi, Prancūzija su 75 procentų pajamų mokesčio tarifu atsidūrė prie suskilusios geldos. Tie, kurie pakeitė pilietybę lengvai nebesugrįš, net jei būtų nustatytas nulinis pajamų mokesčio tarifas pajamoms virš milijono. Pakirstas pasitikėjimas, tad dabar galima tik sulaikyti tik tuos, kurie dar nepabėgo".

Bet apskritai prie ko čia politika ir mokesčiai? Kaip čia išvis dar pavadinai minėtą skulptorių menininku, reikėjo amatininku pavadint, "sudarkiusį" savo darbais Klaipėdos veidą menininkai tik Vilniuj juk, Europos "kultūriniame" centre.Kaip čia tas skulptorius apgavo prancūzus ir parodą surengs-netvarka.
Beje, apie šį įvykį ir ne toks provincialus 15min. lt rašo. Reziume, eik išgerk vaistų nuo pagiežos (koks ten tavyje kraujas teka?) .

AK

2013-05-22   13:34

IP: 82.135.197.76

Neblogos mintys. Respect ;)

AK

2013-05-22   12:42

IP: 195.14.178.129

Visos pasaulinio lygio žvaigždės yra žvaigždės pirmiausiai jūsų akyse. Tai tokie patys žmonės, darantys kaku. Tik periferijos "menininkas" ir laikraštukas gali alpinėti dėl to, kad pagaliau sulaukė skambučio iš "pasaulinio lygio žvaigždės", besitrainiojančios tarp Putino ir Čečėnijos viercho užstalių. Dėl ko? Dėl to, kad pasipiktino didžiausiems turtuoliams padidintu mokesčiu, kuris gelbėtų mažiau turtingiems - nutiko, matote, kad jis turtuolis. O kad Putino bolševikai su tokiais pat daug nesicackino - užusimiršo kaip tais. Apsigraibykit kas vyksta, ponuliai menui prijaučiantieji.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kultūros naujienos

"Man tai patinka", - lyg nujausdamas klausimą apie aukščio baimę patikina charizmatiškasis...

Aurelijus Liškauskas: „Kabėdamas ant sienos pasaulį matau kitaip" nuotrauka, foto

Vakar uostamiesčio Savivaldybė nusprendė, kad neprieštaraus, jog Muzikinio teatro rekonstrukcijos metu darbai...

Teatro rekonstrukcija: įveiktas dar vienas formalumas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė iš biudžeto lėšų paskirstė 28 tūkst. eurų įgyvendinti 8...

Kultūros kvartalas siūlo gausybę nemokamų renginių nuotrauka, foto

Nei lietus, nei vėsus oras neišgąsdino norinčių paminėti Lietuvos Valstybės dieną su...

„Ir kas gi tu esi, Tėvyne..." nuotrauka, foto

Kaip nustatoma Velykų data ir kodėl ji kasmet keičiasi? nuotrauka, foto

Lietuva, Velykos – viena labiausiai „slankiojančių“ metų šventė. Šiemet Velykas minėsime balandžio 21...

Švėkšnoje Velykų medyje - 32 tūkstančiai margučių nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Švėkšnos (Šilutės r.) gyventojai nesirengia užleisti savo pozicijų Lietuvos rekordų knygoje – miestelio centre...

Velykinis margutis – ir stalo puošmena, ir žinutė nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, „Paukštės pavidalu atskrido deivė Laima ir padėjo ypač gražų margą kiaušinį –...

Stiprėja bendradarbiavimas su prancūzais nuotrauka, foto

Klaipėda, Prieš pat Jūros šventę į Klaipėdą turėtų atvykti garsus Prancūzijos keliautojas Jean...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...